Польське консульство буде прискіпливіше ставитися до страхових полісів при видачі віз

18 Вересня 2018
Вимоги до медичного страхування

З кожним роком кількість українців, що бажають отримати візу для виїзду за кордон, стає все більше. І хоч у 2017 році Україна вже отримала безвізовий режим, однак, для того, аби легально працювати за кордоном, зокрема в Польщі, досі необхідна віза.

В переважній більшості, для того, аби легально працювати в Польщі, українці клопотаються про вироблення польської національної візи. Національна польська віза відноситься до типу D. Цей вид польської візи можна умовно поділити на три підвиди:

 • польська робоча віза типу D 05 з правом працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року. Видається на основі дозволу на роботу;
 • польська робоча віза типу D 05a, яка дозволяє працювати в Польщі протягом 9 місяців впродовж року, однак лише на тих видах робіт, які клаифікуються як сезонні (сільсько-господарські роботи, сфера туризму тощо). Видається на основі дозволу на сезонну роботу;
 • польська робоча віза типу D 06. Це робоча віза з максимальним терміном дії, що видається з метою працевлаштування в Польщі на довше, ніж 180 днів на рік. З такою візою ви також маєте право перебувати в країнах Шенгенської зони, проте не більше, ніж 3 місяці впродовж півріччя. Працевлаштування з національною польською візою типу D можливе тільки в Польщі. Термін дії цієї візи залежить від характеру запрошення. Для того, щоб національну польську візу вам видали з правом працювати в сусідній країні увесь рік, ви повинні надати запрошення-дозвіл від воєводи. Через це таку польську робочу візу також називають воєводською візою (або візою з річним перебуванням). Видається на основі дозволу на роботу.

Читайте також: Види польських віз

Для того, аби виробити одну із цих віз, українцю необхідно подати пакет документів в  до Генерального Консульства Польщі або візових центрів ППВА.

Перелік польських консульств в Україні

Перелік всіх необхідних документів для оформлення національної візи в Польщу

Серед іншого, обов’язковим документом для оформлення національної візи є документ, який підтверджує наявність медичного страхування в Польщі або медичного страхування з мінімальною сумою страхового покриття 30 000 євро. Такі вимоги, що стосуються медичного страхування подорожуючих, зазначені в Законі про іноземців від 12 грудня 2013 р.

Вимоги до медичного страхування

Вимоги польського консульства до медичного страхування для оформлення національної візи 

Отож, аби отримати національну візу та виїхати за кордон, окрім іншого, в консульство необхідно подати документ, підтверджує наявність медичного страхування. Сьогодні в Україні існує безліч страхових фірм, які готові виробити такі поліси, однак, як наголошує Польське Консульство, не всі страхові поліси відповідають тим вимогам, які передбачені законом, а тому можуть стати підставою для відмови у видачі візи.

Як повідомляють у Консульстві, не усі поліси забезпечують перед закладами, які надають медичні послуги в Польщі, виконання зобов’язань страхувальника, а фінансові ризики, пов’язані з наданням медичних послуг, обтяжують медичні заклади.

Часто особи, які звертаються за національними візами і разом із візовою заявою подають підтвердження наявності медичного страхування, не завжди усвідомлюють відповідальність свого страхувальника щодо конкретних випадків, перелік яких міститься в умовах страхування. В результаті, особи, яким потрібна медична допомога на території Польщі, часто стикаються з проблемами через наявність у них невідповідного страхового полісу.

Вимоги до медичного страхування

Відтак, Польські Консульства постановили більш прискіпливо ставитися до перевірки страхового полісу, наявного в особи, що бажає отримати візу. Тепер в консульських установах прийматимуться лише такі страхові медичні поліси, які забезпечуватимуть повну відповідальність страхувальника у межах суми страхового покриття і надання послуг, зазначених у полісі.

Які страхові поліси визнаватимуться консульськими установами для видачі візи?

Заради забезпечення громадян від неприємних ситуацій за кордоном через неналежне страхування, Польські консульства визнаватимуть для видачі національної візи тільки ті страхові поліси, що відповідають наступним вимогам:

 • Мінімальна сума страхового покриття полісу має становити 30 000 євро;
 • Термін дії страхового полісу не може бути коротшим за період перебування іноземця на території Польщі;
 • Страховий поліс повинен забезпечувати усі витрати, які можуть виникати під час перебування за кордоном, такі як:
 1. потреба повернення в Україну з медичних причин;
 2. надання медичної допомоги за кордоном;
 3. невідкладне шпіталізування за кордоном;
 4. у зв’язку зі смертю, коли страхувальник зобов’язується покрити надані застрахованій особі кошти для оплати медичних послуг безпосередньо для закладу, що надає ці послуги, на підставі рахунку, виданого цим закладом.

Вимоги до медичного страхування

Польське Консульство оприлюднило також перелік страхових фірм, поліси яких можуть визнаватися за такі, що відповідають вимогам, про які йдеться у Законі про іноземців та будуть підставою для видачі національних віз, при забезпеченні інших вимог необхідних для видачі такої візи. 

Перелік страхових фірм, поліси яких відповідають усім необхідним вимогам:

 1. ПЗУ Україна
 2. ГЛОБАЛ ГАРАНТ
 3. ПРОВІДНА
 4. ГАРДІАН
 5. ЕТАЛОН
 6. КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП
 7. ЄВРОПЕЙСЬКЕ ТУРИСТИЧНЕ СТРАХУВАННЯ

Якщо ви обрали страховий поліс іншої фірми (не вказаної у переліку Польського Консульства), то в такому випадку консул проаналізує конкретний страховий поліс у процесі розгляду візової заяви та перевірить, чи відповідає він зазначеним вище вимогам.

Зокрема, консул буде аналізувати, чи дане страхування буде забезпечувати закладу, який надаватиме медичні послуги на території Польщі, безпосереднє виконання своїх зобов’язань перед ним.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

У випадку, якщо страховий поліс не буде відповідати вищезазначеним вимогам, консул матиме підстави відмовити у наданні візи!

Отож, купуючи страховий медичний поліс, рекомендуємо уважно вивчати умови страхового договору. 

Вимоги до медичного страхування

Краще зайвий раз перечитати всі умови страхового договору та пересвідчитись, що медичний поліс відповідає всі поставленим вимогам: пам’ятайте, що від цього залежить не лише рішення про видачу вам візи, а й ваша безпека за кордоном.

Читайте також:

Що потрібно для оформлення робочої візи

Види польських віз

Візові центри та консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах