Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЗ кожним роком кількість українців, що бажають отримати візу для виїзду за кордон, стає все більше. І хоч у 2017 році Україна вже отримала безвізовий режим, однак, для того, аби легально працювати за кордоном, зокрема в Польщі, досі необхідна віза.
В переважній більшості, для того, аби легально працювати в Польщі, українці клопотаються про вироблення польської національної візи. Національна польська віза відноситься до типу D. Цей вид польської візи можна умовно поділити на три підвиди:
Читайте також: Види польських віз
Для того, аби виробити одну із цих віз, українцю необхідно подати пакет документів в до Генерального Консульства Польщі або візових центрів ППВА.
Перелік польських консульств в Україні
Перелік всіх необхідних документів для оформлення національної візи в Польщу
Серед іншого, обов’язковим документом для оформлення національної візи є документ, який підтверджує наявність медичного страхування в Польщі або медичного страхування з мінімальною сумою страхового покриття 30 000 євро. Такі вимоги, що стосуються медичного страхування подорожуючих, зазначені в Законі про іноземців від 12 грудня 2013 р.
Отож, аби отримати національну візу та виїхати за кордон, окрім іншого, в консульство необхідно подати документ, підтверджує наявність медичного страхування. Сьогодні в Україні існує безліч страхових фірм, які готові виробити такі поліси, однак, як наголошує Польське Консульство, не всі страхові поліси відповідають тим вимогам, які передбачені законом, а тому можуть стати підставою для відмови у видачі візи.
Як повідомляють у Консульстві, не усі поліси забезпечують перед закладами, які надають медичні послуги в Польщі, виконання зобов’язань страхувальника, а фінансові ризики, пов’язані з наданням медичних послуг, обтяжують медичні заклади.
Часто особи, які звертаються за національними візами і разом із візовою заявою подають підтвердження наявності медичного страхування, не завжди усвідомлюють відповідальність свого страхувальника щодо конкретних випадків, перелік яких міститься в умовах страхування. В результаті, особи, яким потрібна медична допомога на території Польщі, часто стикаються з проблемами через наявність у них невідповідного страхового полісу.
Відтак, Польські Консульства постановили більш прискіпливо ставитися до перевірки страхового полісу, наявного в особи, що бажає отримати візу. Тепер в консульських установах прийматимуться лише такі страхові медичні поліси, які забезпечуватимуть повну відповідальність страхувальника у межах суми страхового покриття і надання послуг, зазначених у полісі.
Заради забезпечення громадян від неприємних ситуацій за кордоном через неналежне страхування, Польські консульства визнаватимуть для видачі національної візи тільки ті страхові поліси, що відповідають наступним вимогам:
Польське Консульство оприлюднило також перелік страхових фірм, поліси яких можуть визнаватися за такі, що відповідають вимогам, про які йдеться у Законі про іноземців та будуть підставою для видачі національних віз, при забезпеченні інших вимог необхідних для видачі такої візи.
Перелік страхових фірм, поліси яких відповідають усім необхідним вимогам:
Якщо ви обрали страховий поліс іншої фірми (не вказаної у переліку Польського Консульства), то в такому випадку консул проаналізує конкретний страховий поліс у процесі розгляду візової заяви та перевірить, чи відповідає він зазначеним вище вимогам.
Зокрема, консул буде аналізувати, чи дане страхування буде забезпечувати закладу, який надаватиме медичні послуги на території Польщі, безпосереднє виконання своїх зобов’язань перед ним.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
У випадку, якщо страховий поліс не буде відповідати вищезазначеним вимогам, консул матиме підстави відмовити у наданні візи!
Отож, купуючи страховий медичний поліс, рекомендуємо уважно вивчати умови страхового договору.
Краще зайвий раз перечитати всі умови страхового договору та пересвідчитись, що медичний поліс відповідає всі поставленим вимогам: пам’ятайте, що від цього залежить не лише рішення про видачу вам візи, а й ваша безпека за кордоном.
Читайте також:
Що потрібно для оформлення робочої візи
Візові центри та консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі