Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьДипломатичні представництва та Пункти Прийому Візових Анкет Республіки Польща в Україні обслуговують українських громадян, а також іноземців, що легально проживають в України і не планують повертатися в Польщу найближчі 6 місяців.
Усі охочі подати документи на візу повинні попередньо зареєструватись та призначати дату і час подачі документів на візу в Польщу у кол-центрі або на веб-сайті. Проте, особи, які хочуть отримати візу у зв’язку з надзвичайною ситуацією (напр., похорон, невідкладне медичне лікування), можуть звернутись до візового центру Польщі в Україні чи польського консульства без реєстрації. Якщо у вас виникли запитання щодо подачі документів на польську візу чи умов її отримання, ви зможете уточнити цю інформацію подзвонивши в кол-центр польського консульства. Про всі види польських віз читайте ТУТ.
Якщо вам необхідна шенген-віза, не поспішайте оплачувати послуги посередників, пов’язані з реєстрацією, оформленням і подачею документів на візу в Польщу. Виробити візу в Польщу власними зусиллями цілком реально, а ще вигідно – володіючи потрібною інформацією, ви зможете суттєво заощадити свій час та гроші. У цій статті зібрано все необхідне для того, щоб зрозуміти, як подати документи на польську візу самостійно: ми розкажемо вам про усі можливі способи подати документи на шенген-візу та національну польську візу, їх вартість, розглянемо нюанси реєстрації на візу, а також тут ви знайдете актуальну інформацію про Консульські округи Польщі в Україні та їх контакти. Про усі необхідні для подання на візу в Польщу документи читайте у матеріалі Документи на візу в Польщу. Шенгенська віза.
Офіційно та легально подати документи на вироблення шенген-візи в Україні можна в таких установах:
Розглянемо кожен спосіб подати документи на польську візу детально, аби ви могли вибрати для себе найоптимальніший варіант.
Отож, для того, щоб виробити візу через консульство, для початку, вам потрібно пройти реєстрацію на візу. Щоб зареєструватись, зайдіть на офіційний сайт представництва Міністерства закордонних справ Польщі і оберіть необхідне вам консульство Польщі (нагадуємо, що візові анкети треба подавати до відповідної консульської установи за місцем постійного проживання або адреси перебування, яка визначається на підставі місця роботи, ведення господарської діяльності або навчання). Адреси і контакти посольства (консульства) Польщі наводимо нижче.
На сайті Консульства Польщі одразу з’явиться інформація про можливість подати заяву на візу до Польщі через візові центри. Ігноруйте це і в меню ліворуч виберіть опцію заповнити електронний формуляр анкети на візу. На заповнення вам виділяється рівно година. Після заповнення обов’язково зареєструйте його, збережіть і роздрукуйте. Анкета на візу входить до переліку документів, які ви повинні представити при подачі документів. Правила заповнення анкети на візу в Польщу дізнайтесь у нашій статті Як самостійно заповнити анкету на візу.
Польське посольство (консульство) в Києві приймає документи і видає візи до Польщі жителям Київської, Чернігівської, Черкаської і Кіровоградської областей за наступними адресами, а також у візовому центрі в місті Київ. З жовтня 2016 році в столиці України почала діяти нова система реєстрації на подачу візових документів до Польщі. З 20 січня 2017 року нова система також запрацювала в інших областях України, а з 3 квітня 2017 року спрощена система реєстрації на візу в Польщу почала діяти у Львівському та Вінницькому консульських округах.
Графік роботи:
Харківський консульський округ включає області: Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська, Запорізька.
Графік роботи:
Львівський консульський округ охоплює області: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську.
Мешканці Волинської, Рівненської та Тернопільської областей можуть отримати польську візу в Консульстві Польщі у Луцьку.
Одеський консульський округ включає області: Херсонська, Одеська, Миколаївська, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим.
Вінницький консульський округ включає області: Хмельницьку, Вінницьку, Чернівецьку, Житомирську.
Візовий відділ:
Подача документів на шенген-візу в Консульстві Польщі обійдеться вам дешевше, аніж в візовому центрі (в зв’язку з тим, що відсутня оплата за сервісні послуги візового центру). Національна віза в Польщу, якщо її виготовлення не термінове, безкоштовна. Термінова (видається в період до 3 днів) національна віза коштує 30 євро. Для шенген-візи за розгляд вашої заяви треба лише сплатити консульський збір. Його розмір для громадян України – 35 євро. Важливо: якщо у видачі візи вам відмовлять, консульський збір поверненню не підлягає.
Другий спосіб подання документів на візу в Польщу - візові центри Польщі в Україні. Візові центри з прийому документів на візу в Польщу розташовані практично у всіх обласних центрах (діють ППВА у Львові, Києві, Луцьку та багатьох інших містах України).
Вінниця, польський візовий центр: вул. Пирогова, 52а
Житомир, польський візовий сервіс центр: вул. Басейна, 2а
Хмельницький, візовий центр Польщі: вул. Водопровідна, 75/2
Чернівці, візовий центр Польщі: вул. Героїв Майдану, 31
Київ, візовий центр Польщі: вулиця Еспланадна, 1
Луцьк, візовий центр Польщі: вул. Кривий Вал, 31
Рівне, візовий центр Польщі: вул. Симона Петлюри, 22
Тернопіль, польський візовий сервіс центр: вул. Танцорова, 14
Івано-Франківськ, польський візовий центр: вул. Тролейбусна 4а
Львів, польський візовий сервіс центр: вул. Джерельна, 18
Ужгород, візовий польський центр: вул. Капушанська, 92
Одеса, візовий центр Польщі: вул. Канатна, 22
Дніпро, польський візовий сервіс центр: пр. Д. Яворницького, 22, ТЦ “Атріум”, 2 поверх
Харків, польський візовий сервіс центр: вул. Червоношкільна набережна, 18а
Послуги ППВА коштують 14 євро, тобто оформлення документів на візу обійдеться вам у 35 (консульський збір) + 14 (послуги центру) = 49 євро. Оплату слід здійснювати у касах ППВА, відділеннях Кредобанку чи IDEA банку вашого Консульського округу готівкою у євро чи гривнях. Зразок квитанції додаємо. Реєстрація на візу у візовому центрі можлива через добу після оплати сервісного збору. При реєстрації необхідно ввести унікальний персональний код, який міститься на квитанції і видається касиром після здійснення оплати сервісних послуг візового центру. Код дійсний протягом шести місяців з дня здійснення оплати.
Зареєструватись на подання документів на візу у візовий центр можна онлайн на сайті візових центрів ППВА, де вам потрібно буде ввести свій унікальний персональний код, потім вказати прізвище, ім’я, дату народження, категорію візи, термін дії закордонного паспорта, свою електронну адресу та контактний номер телефону.
Потім можна вибрати одну з пропонованих дат подачі документів. На закінчення, очікуйте Лист-підтвердження реєстрації на свій e-mail. Отримавши його, залишається тільки з’явитись у зазначений в листі день з пакетом документів для подання на візу. Далі ваші документи передаються в Генеральне Консульство Республіки Польща, де розглядаються від 6 до 30 днів, після чого повертаються в ППВА, звідки ви їх і заберете, пред’явивши внутрішній паспорт громадянина України і квитанцію про оплату (оригінал).
Важливо:
З червня 2015 року в рамках впровадження Всесвітньої Інформаційної Системи (VIS) усі охочі отримати шенгенську візу повинні з’являтися в ППВА чи Консульство Польщі особисто для надання біометричних даних (цифрової фотографії та відбитків пальців). Це правило не поширюється на:
Особі, яка надасть біометричні дані, наступні 5 років для вироблення віз цю процедуру проходити вже не буде необхідно. Для бажаючих отримати національну польську візу, процес прийому документів не зміниться.
Документи для вироблення візи в Польщу необхідно подавати до консульської установи за місцем проживання, або в тому Консульському окрузі Польщі, де ви прописані чи офіційно працюєте і можете надати довідку з місця працевлаштування чи навчання. Українські громадяни з Кримського півострова тимчасово мають право подавати документи в Одеському Консульському Окрузі, жителям Донецької та Луганської областей для виготовлення візи слід звертатися до дипломатичних представництв Харківського Консульського Округу.
області:
області:
області:
o6лacтi:
області
області:
Сподіваємось, що ця інформація допоможе вам отримати бажану візу в Польщу швидко і без зайвих витрат.
Свої інтереси в Польщі Україна представляє за допомогою чотирьох Генеральних консульств, що розташовані в найбільших польських мегаполісах – у столиці Варшаві, Кракові, Гданську та Любліні. Проте окрім них, захист та допомогу українцям в Польщі гарантують також інші дипломатичні установи - Почесні консульства України в Польщі. Їх на території Польщі десять, а сконцентровані вони, в основному, у прикордонній з Україною зоні. У нашій статті ви знайдете усю необхідну інформацію про Консульства України в Польщі – адреси, керівники, контакти, години прийому, а також межі консульських округів, тобто перелік воєводств Польщі, яке обслуговує те чи інше Консульство.
Очолює Посольство України в Республіці Польща Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Дещиця Андрій Богданович.
Консульський округ охоплює такі воєводства: Сілезьке, Опольське, Малопольське, Свентокшиське і Нижньосілезьке.
Особистий прийом очільника Генерального консульства України в Кракові відбувається кожного другого понеділка місяця з 14:30-16:30.
Звертатися до Генерального консульства України в Кракові можна також у неприйомний час: у випадку втрати документів, аварій, затримання, катастроф та інших екстрених випадках.
Консульський округ охоплює такі воєводства: Люблінське, Підляське і Підкарпатське.
Генеральний консул: Павлюк Василь
Графік роботи:
Консульський округ охоплює такі воєводства: Поморське, Західнопоморське, Куявсько-Поморське і Вармінсько-Мазурське.
Очільник: Захарчишин Лев Леонідович
Консульський округ охоплює Західнопоморске воєводство.
Очільник: Генрик Колодій.
Час роботи:
Очільник: Кшиштоф Сікора
Консульський округ охоплює Нижньосілезьке воєводство.
Очільник: Гжегож Джік
Консульський округ охоплює Люблінське воєводство.
Очільник: Станістав Адамяк
Очільник: Бартоломей Бабушка
Консульський округ охоплює Любуське воєводство.
Очільник: Збігнєв Джимала
Консульський округ охоплює Підкарпатське воєводство.
Очільник: Єжи Кшановський
Консульський округ охоплює Підкарпатське воєводство.
Очільник: Олександр Бачик.
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Генеральне консульство Польщі у Львові змінює правила подачі документів на отримання національних віз у візовому центрі. Нововведення пов’язані зі складною ситуацією в Україні та екстреними відключеннями електроенергії.
Українські водії, які працюють у сфері міжнародних вантажних перевезень, з 30 серпня можуть подавати заявки та отримувати польські національні візи безпосередньо на території цієї країни. Відповідне розпорядження видало МЗС Польщі.
Надавати візові послуги для потреб Генконсульства буде зовнішній постачальник послуг TLS Kontakt Ukraina. Відкриття нового центру має покращити увесь процес подання заяви, зокрема скоротити час очікування на це подання. Візові документи можна буде відправ
З 13 січня ППВА у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді припинили приймати документи на польську візу на невизначений термін. Зараз заявники не можуть здійснити передоплату сервісного збору, а отже не можуть і подати свої візові анкети.
Запуск електронної системи ETIAS для громадян третіх країн, з якими ЄС погодив безвізовий режим, вкотре переносять - цього разу на кінець 2022 року. Вже з початку нового року українські громадяни були б зобов’язані перед в’їздом до країн Євросоюзу проходи
Коментарі