Як вберегтись від шахраїв під час пошуку роботи в Польщі через інтернет

26 Грудня 2016
робота в польщі

Нещодавно ми публікували статтю про те, як знайти легальну роботу в Польщі за допомогою інтернет-мережі. Матеріал вийшов дуже корисний та актуальний, адже щоденно саме в такий спосіб роботу шукають тисячі людей з усіх куточків світу. Шукати роботу в Польщі в інтернеті - метод справді дієвий і зручний як для самого роботодавця, якому слід лише описати суть вакансії та вимоги, так і для кандидата, який може переглянути доступні на ринку праці пропозиції не виходячи з дому. Знайшовши цікавий варіант, ми часто не задумуючись відсилаємо своє резюме, а це – набір наших персональних даних, якими охоче можуть скористатись шахраї. Тому з метою власної безпеки, не зважаючи на те, як привабливо не виглядала б вакансія, не полінуйтесь перевірити свого потенційного роботодавця.

Домінік Роздзяловскі, уповноважений зі справ кіберзлочинності в Польщі, наголошує, що дуже часто злочинці отримують ваші персональні дані саме шляхом розміщення фальшивих оголошень про роботу. Схема проста: ви без жодних підозр відсилаєте резюме на нібито цікаву і високооплачувану вакансію, якої насправді не існує, а шахраї отримують доступ до вашої особистої інформації, яку не забаряться використати у протизаконних цілях.

Персональні дані про осіб, які можна зібрати в інтернеті, поділяються на дві групи.

Перша група – особисті дані користувачів, які можна збирати в цілях бізнесу та реклами: зазвичай такі дані розміщені в соцмережах та є загальнодоступними. Цим абсолютно легально користуються зацікавлені фірми. За підрахунками британців, вартість наших особистих даних, які ми добровільно викладаємо в мережі для публічного перегляду, становить 8 тисяч фунтів на рік тільки з одного користувача.

Друга група даних – це власне ті, за якими полюють шахраї. Найчастіше їх намагаються отримати за посередництвом фальсифікованих оголошень про працю. Пропонуючи вам роботу в Польщі, злочинці вмотивовано просять заповнити готову форму резюме, де питають про різні типи даних: від домашньої адреси до номера PESEL. На основі таких даних, на ваше ім’я можна навіть відкрити рахунок в банку чи взяти кредит – застерігає Домінік Роздзяловскі.

Як розпізнати роботодавця-лиходія?

 

Обережним треба бути завжди. Проте з особливою недовірою слід ставитись до тих потенційних роботодавців, які, у відповідь на ваше резюме, просять перерахувати будь-яку суму на їхній рахунок, як гарантію достовірності наданих даних. Річ у тому, що цей рахунок зловмисники попередньо відкрили на ваше ім’я, і здійснений вами платіж – це тільки підтвердження для банку, якщо ви переведете хоч незначну суму коштів на цей рахунок, банк дасть змогу правопорушникам безперешкодно проводити з ним найрізноманітніші операції. 

Деякі псевдороботодавці в Польщі, отримавши ваше резюме, можуть попросити вислати від скановані водійські права, паспорт і т. д., а на основі них потім виробити фальшиві документи. Тому пам’ятайте, що відправляти неперевіреній особі персональні дані такого характеру категорично не рекомендується.  

як знайти роботу в польщі

Інколи хитрість  кіберзлочинців в Польщі сягає доволі високого рівня і вони майстерно видають себе за справжніх представників авторитетних компаній. Їх оголошення про вакантні робочі місця дуже схожі на оригінальні, з використанням реально існуючих фірм та їх адрес, різниця може бути лише в e-mail адресі, наприклад. Ошуканих таким чином кандидатів на роботу в Польщі безліч.

Часто люди, засліплені можливістю перспективної роботи в Польщі та великої зарплатні, навіть не думають перевіряти не тільки самих роботодавців, а й інтернет-ресурси, які відвідують, шукаючи місце праці в Польщі. Цим і користуються шахраї.

Як не потрапити в тенета зловмисників: декілька практичних порад

Щоб не стати жертвою шахрайства, слід максимально знизити ймовірність потрапляння ваших персональних даних до рук зловмисників. Ось кілька порад з практики Домініка Роздзяловского, який активно бореться з кіберзлочинністю в Польщі. Домінік радить намагатись якомога менше ділитись особистою інформацією та фото на сторінках соцмереж чи форумів. Шукаючи роботу та відсилаючи резюме на цікаві вакансії, обов’язково перевірте компанію, фірму чи роботодавця, що надає пропозицію. Найкраще – зателефонувати туди і поспілкуватись з керівництвом, дізнавшись, чи справді вони шукають працівника, а також обговорити умови надання персональної інформації. Найчастіше її можуть потребувати вже при особистій зустрічі на співбесіді.

Якщо ж ви сумніваєтесь у чесності роботодавця чи вважаєте, що ваші особисті дані потрапили у руки злочинців, ви завжди можете звернутись у найближче відділення поліції. Там роботодавця перевірять, а ви застрахуєте себе від можливості потрапити в халепу.

робота в польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах