Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВи вже давно шукаєте роботу в Польщі, вислали декілька резюме і навіть пройшли співбесіду, але досі не зайняли омріяне робоче місце? Для оптимізації процесу пошуку роботи в Польщі скористайтесь декількома нашими порадами, аби зробити себе більш привабливим кандидатом на посаду, а також запобігти неприємним ситуаціям і уникнути недобросовісних роботодавців або навіть шахраїв.
► Читайте також: 8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі
Якщо ви шукаєте роботу в Польщі за допомогою Інтернету, вам обов'язково необхідно мати привабливе резюме (Curriculum vitae, скорочено CV) та цікавий, інформативний мотиваційний лист (list motywacyjny) в електронному варіанті. Спочатку розглянемо критерії вдалого резюме.
Резюме - це ваша візитівка, тільки в розширеному форматі. Обов'язкові атрибути цього документа - фотографія, контактні дані, інформація про освіту та досвід роботи, а також додаткові дані, такі як знання іноземних мов, вміння користуватись професійними комп'ютерними програмами тощо. Безліч фахівців з підбору персоналу дають такі поради тим, хто хоче якнайшвидше знайти роботу в Польщі:
► Читайте також: Як написати лист польською мовою?
Нижче ви можете завантажити зразок резюме польською мовою.
КОРИСНО ЗНАТИ: з 1 січня 2018 року в Польщі набули чинності нові правила працевлаштування іноземців, в тому числі українців. Ознайомитись із ними можна в наступних статтях:
Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року
Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ
Ще один важливий документ, який вимагають практично всі польські рекрутери, - це мотиваційний лист. Дехто вважає, що резюме і мотиваційний лист - це один і то й же документ, але така думка є помилковою. У резюме ви тезово описуєте себе і свій попередній досвід, а в мотиваційному листі слід більше уваги приділити обраній вакансії, описати чому ви хочете працювати у конкретного роботодавця на конкретній посаді і чому рекрутер повинен обрати саме вас. Певною мірою до цього листа потрібно віднестись як до самореклами.
У мотиваційному листі ви можете описати свої життєві цілі і плани на майбутнє, розповісти детальніше про досвід та вміння, наголосити на своїх позитивних рисах, які є важливими для обраного роботодавця. Такий лист повинен стати доповненням до резюме, зберігши його стиль і формат.
Більшість порад, що стосуються написання резюме, є актуальними і для мотиваційного листа. Він не повинен бути занадто довгим і переповненим деталями, неправдивим, написаним з помилками і однаковим для всіх вибраних вакансій.
На початку листа варто зазначити до кого він адресований, а також звідки ви дізнались про вакансію. Далі наведіть аргументи, чому вас зацікавила пропозиція і чому ви станете незамінним працівником на цій посаді. Важливо правильно сформулювати аргументи, аби, перечитавши їх, роботодавець був впевнений, що ви ідельний кандидат. Тут можна послатись на попередній досвід роботи і навести приклади з реального життя. В кінці обов'язково зазначте, що очікуєте на зустріч з роботодавцем і, при потребі, охоче надасте більш детальну інформацію.
► Читайте також: Як написати лист польською мовою?
Зразок мотиваційного листа польською мовою можна завантажити, натиснувши на картинку нижче.
Для пошуку роботи в Польщі можна скористатись такими веб-порталами:
1) Pracuj.pl - один з найбільш популярних веб-сайтів для розміщення та пошуку вакансій в Польщі. Тут ви можете створити власний профіль, опублікувати CV і чекати, поки хтось запропонує вам роботу, або ж самостійно зайнятись пошуком роботодавця. Також на сайті є безліч цікавої та корисної інформації на тему роботи в Польщі, пошуку роботодавців та працівників, і навіть рейтинг популярних вакансій. Pracuj.pl також має власний додаток для смартфонів.
2) Golden Line - своєрідна соціальна мережа для пошуку роботодавців та кандидатів на посаду. Створена за аналогом професійної соцмережі LinkedIn. Тут також можна створити власний профіль і шукати ділові контакти.
3) OLX.pl і Gumtree - два дуже схожі за принципом роботи веб-сайти, якими поляки користуються для купівлі та продажу різних товарів, для реклами власних послуг, а також для пошуку працівників та роботодавців.
4) InfoPraca.pl - ще один популярний в Польщі сайт. Принцип роботи схожий до веб-сайту Pracuj.pl. Тут також можна розмістити своє резюме і таким чином пасивно шукати роботу, очікуючи на дзвінок від потенційного роботодавця.
5) Randstad - агенція, яка пропонує вакансії тим, хто шукає роботу, або ж шукає кандидатів для тих, у кого є вакансія.
6) Centralna baza ofert pracy - офіційні вакансії, розміщені на урядовому порталі Міністерства Сім'ї, Праці та Соціальної Політики Польщі.
7) e-delo.pl - сайт для пошуку роботи у Польщі українською та росїйською мовою.
Також роботу можна шукати у спеціально створених для цього спільнотах в популярних соціальних мережах, таких як Фейсбук. Роботи в Польщі для українців є багато, оскільки згідно з аналітичними даними польської компанії Work Servise S.A., близько 35% роботодавців Польщі відчувають труднощі із пошуком необхідних працівників. Багато з них охоче шукають рішення цієї проблеми, наймаючи на роботу іноземців, 95% з яких – вихідці із України.
► Читайте також: Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка
Роботу в Польщі для студентів можна шукати як на звичайних інтернет-ресурсах, таких як Pracuj.pl чи InfoPraca.pl, або ж на спеціальному веб-сайті Studenckie Сentrum Kariery. Окрім вакансій, тут можна знайти цікаву та корисну інформацію про роботу в Польщі, про проходження практики на польських підприємствах, про міжнародні студентськи проекти та гранти, а також про права та обов'язки іноземних студентів в Польщі тощо.
► Читайте також: Робота для студентів в Польщі: важливі аспекти
Окрім цього, у Польщі часто проводять так звані ярмарки та форуми вакансій, де представленно безліч фірм зі сфери бізнесу, маркетингу та піару, IT, медіа тощо. Часто студенти шукають роботу саме на таких подіях. Відвідати ярмарок вакансій однозначно варто, адже там можна легко знайти необхідні контакти, послухати лекції провідних фахівців з різних галузей та просто цікаво провести час.
Роботу в Польщі можна шукати самостійно або ж звернувшись до посередників. Якщо вирішите покладатись лише на себе, то мусите самі приготувати всі необхідні документи та дозволи.
Якщо у вас немає достатньо знань або часу, щоб самостійно все підготувати, варто звернутись по допомогу до людей, які надають відповідні послуги. Вони допоможуть вам знайти роботу та налагодити контакт з роботодавцем. Це особливо важливо для людей, які не володіють польською мовою на достатньому рівні (як покращити свій рівень володіння польською читайте ТУТ).
Однак пам'ятайте, що посередники можуть трапитись недобросовісні або ж непрофесійні. Перед тим, як укласти будь-яку угоду, чітко з'ясуйте всі умови (скільки часу доведеться працювати щодня і щотижня, яка заробітня плата, чи буде доступне страхування, чи оплачуватиметься проживання, харчування або доїзд до місця праці тощо). Це дасть вам змогу уникнути неприємних ситуацій та розчарування.
► Читайте також: 8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі
До речі, у Польщі ви можете легко перевірити вашого роботодавця або ж цілу фірму. Зробити це можна на веб-сайті Державного Судового Реєстру Польщі (Krajowy Rejestr Sądowy, скорочено KRS). Достатньо знати назву фірми або ж номери NIP чи REGON, вписати відповідні дані в поле пошуку та довідатись більше про підприємство, яке хоче найняти вас на роботу. Також радимо прочитати про свого майбутнього роботодавця відгуки в Інтернеті. І завжди дбайте про те, щоб всі документи про офіційне працевлаштування були вчасно підписані.
Одна із основних причин, чому варто працювати в Польщі - це висока заробітня плата. Безліч українців вирішує емігрувати в Польщу саме через цей важливий чинник. Ні для кого не секрет, що мінімальна та середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і наближеною до європейського рівня. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть.
Відтак, у 2018 році мінімальна заробітна плата в Польщі збільшилась на 5% у порівнянні з минулим роком. Якщо у 2017 році вона становила 2 000 злотих, то тепер зросла до 2 100 злотих брутто/місяць.
Що ж до середньої зарплатні в Польщі, то у 2017 році вона склала близько 3,5-5 тисяч злотих на місяць. У порівнянні з 2016 роком, коли середня заробітна плата становила 4 218,92, за 2017 рік вона зросла приблизно на 5,7% і складає близько 4 290 злотих. Як стверджують експерти, в Польщі і надалі спостерігатиметься тенденція до зростання зарплат.
► Читайте також:
Мінімальна заробітна плата в Польщі
Середня заробітна плата в Польщі
Для того, аби легально працювати в Польщі, українцю необхідно:
Не всі візи дають право на легальне працевлаштування в Польщі. Якщо ви плануєте довготривалий виїзд для перебування і роботи в Польщі з метою заробітку, вам необхідно виробити спеціальну робочу візу.
Існує декілька типів віз, на підставі яких можна легально працювати в Польщі. В цілях працевлаштування можна отримати робочу польську національну візу (D05, D05а, D06), що дозволяє перебувати 6 або 9 місяців в Польщі протягом року або ж короткострокову шенген-візу (С05) на 3 місяці.
Робоча віза повинна містити наступні дані:
Існує два типи робочих віз в Польщу:
Про те, які документи необхідні для оформлення шенгенської робочої візи в Польщу та національної (воєводської) робочої візи, дізнаєтесь ТУТ.
Про всі інші види польських віз читайте ТУТ.
► Читайте також: Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань
Згідно з польським законодавством, для того аби іноземець міг легально працювати на території Польщі, він повинен отримати відповідний документ, який дозволяє йому це робити. З 1 січня 2018 року є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі - це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Згідно із новими правилами, вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).
Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж року.
Дозвіл на сезонну роботу видається іноземцям з країн, що не є членами ЄС і дає право на роботу виключно в тих галузях, що вважаються сезонними. Із Дозволом на сезонну роботу ви можете працювати в Польщі максимум 9 місяців протягом року.
Відтак, для того, аби легально працювати у Польщі, згідно із новим прийнятим законом, іноземець повинен:
Детальніше про документи, необхідні для вироблення робочої візи, читайте у статті Що потрібно для оформлення робочої візи
Про усі зміни, впроваджені з 1 січня 2018 року у сфері працевлаштування іноземців у Польщі ви можете прочитати ТУТ.
Отож, вдалих вам пошуків роботи та якнайшвидшого працевлаштування!
Читайте також:
Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді
Нова міграційна політика Польщі та спрощення процедури працевлаштування: чого очікувати українцям?
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі