Як знайти роботу в Польщі

31 Серпня 2018
Як знайти роботу в Польщі

Ви вже давно шукаєте роботу в Польщі, вислали декілька резюме і навіть пройшли співбесіду, але досі не зайняли омріяне робоче місце? Для оптимізації процесу пошуку роботи в Польщі скористайтесь декількома нашими порадами, аби зробити себе більш привабливим кандидатом на посаду, а також запобігти неприємним ситуаціям і уникнути недобросовісних роботодавців або навіть шахраїв.

 ► Читайте також: 8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі

Як скласти професійне резюме для пошуку роботи в Польщі

Якщо ви шукаєте роботу в Польщі за допомогою Інтернету, вам обов'язково необхідно мати привабливе резюме (Curriculum vitae, скорочено CV) та цікавий, інформативний мотиваційний лист (list motywacyjny) в електронному варіанті. Спочатку розглянемо критерії вдалого резюме.

Резюме - це ваша візитівка, тільки в розширеному форматі. Обов'язкові атрибути цього документа - фотографія, контактні дані, інформація про освіту та досвід роботи, а також додаткові дані, такі як знання іноземних мов, вміння користуватись професійними комп'ютерними програмами тощо. Безліч фахівців з підбору персоналу дають такі поради тим, хто хоче якнайшвидше знайти роботу в Польщі:

 1. Не надсилайте однаковий зразок резюме до всіх роботодавців. Перед тим, як вислати документи на якусь із вакансій, уважно перечитайте вимоги до кандидата і підкресліть в резюме ті свої переваги, які цікавлять конкретного роботодавця. Особисті риси, які першими зазначені у вакансії, варто розмістити на першому місці і у вашому резюме. Наприклад, якщо ви подаєте документи на вакансію водія, то під прізвищем та ім'ям обов'язково вкажіть "Водій з багаторічним стажем" (якщо такий стаж звісно є). 
 2. Наголошуйте не лише на своїх досягненнях, але й на обов'язках, які ви виконували на попередніх посадах. Таким чином роботодавець знатиме про ваш досвід більше необхідної для прийняття рішення інформації. Важливо знати: інформацію в резюме подають у зворотньому порядку - від найбільш до найменш актуальних даних.
 3. Не варто вказувати про досвід роботи, що зовсім не стосується вакансії, на яку ви подаєте. Зайві деталі можуть позбавити роботодавця бажання перечитати ваш документ. Фахівці також радять уникати банальних та очевидних фраз (наприклад, вміння працювати з комп'ютером - адже в сучасному світі цим вже нікого не здивуєш). Загалом, не слід писати СV більш ніж на 2 сторінки формату А4.
 4. Нестандартне, креативне і водночас просте для сприйняття резюме допоможе привернути увагу до вашої кандидатури. В мережі є безліч веб-сайтів, де можна безкоштовно створити оригінальне CV. В Польщі популярним є Kreator CV, доступний на веб-порталі Pracuj.pl. Радимо скористатись саме цим інструментом, оскільки за його допомогою можна легко створити резюме польською мовою.  Старайтесь водночас зберегти діловий стиль в написанні резюме і не переборщити з креативністю.
 5. Дата народження, цивільний стан, хоббі - це ті особисті дані, які можна не згадувати в резюме і таким чином зекономити місце для більш важливої інформації. 
 6. Фотографія, прикріплена до резюме, повинна бути виконана на білому фоні, бажано професійною фототехнікою. В жодному випадку це не може бути ваше фото з відпочинку. Пам'ятайте - краще не додавати жодного фото, ніж додати невдале.
 7. Для ділової переписки краще не використовувати приватну електронну адресу з неформальною назвою (наприклад, olichka@buziaczek.pl), а створити поштову скриньку, назва якої містила б ваше ім'я і прізвище. 
 8. Пишіть в своєму резюме тільки правду і пам'ятайте про приказку - все таємне рано чи пізно стає явним. 
 9. Оскільки в Польщі особливо дбають про захист персональних даних, вкажіть в резюме про згоду на обробку ваших даних, додавши таке речення: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)".  
 10. Перед тим, як вислати резюме роботодавцеві, надішліть його знайомій особі, яка зможе об'єктивно оцінити і знайти ймовірні помилки чи неточності. 

 ► Читайте також: Як написати лист польською мовою?

Нижче ви можете завантажити зразок резюме польською мовою. 

робота в польщі, резюме польською мовою зразок

КОРИСНО ЗНАТИ: з 1 січня 2018 року в Польщі набули чинності нові правила працевлаштування іноземців, в тому числі українців. Ознайомитись із ними можна в наступних статтях:

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Як написати мотиваційний лист для пошуку роботи в Польщі

Ще один важливий документ, який вимагають практично всі польські рекрутери, - це мотиваційний лист. Дехто вважає, що резюме і мотиваційний лист - це один і то й же документ, але така думка є помилковою. У резюме ви тезово описуєте себе і свій попередній досвід, а в мотиваційному листі слід більше уваги приділити обраній вакансії, описати чому ви хочете працювати у конкретного роботодавця на конкретній посаді і чому рекрутер повинен обрати саме вас. Певною мірою до цього листа потрібно віднестись як до самореклами.

У мотиваційному листі ви можете описати свої життєві цілі і плани на майбутнє, розповісти детальніше про досвід та вміння, наголосити на своїх позитивних рисах, які є важливими для обраного роботодавця. Такий лист повинен стати доповненням до резюме, зберігши його стиль і формат.

Більшість порад, що стосуються написання резюме, є актуальними і для мотиваційного листа. Він не повинен бути занадто довгим і переповненим деталями, неправдивим, написаним з помилками і однаковим для всіх вибраних вакансій.

На початку листа варто зазначити до кого він адресований, а також звідки ви дізнались про вакансію. Далі наведіть аргументи, чому вас зацікавила пропозиція і чому ви станете незамінним працівником на цій посаді. Важливо правильно сформулювати аргументи, аби, перечитавши їх, роботодавець був впевнений, що ви ідельний кандидат. Тут можна послатись на попередній досвід роботи і навести приклади з реального життя. В кінці обов'язково зазначте, що очікуєте на зустріч з роботодавцем і, при потребі, охоче надасте більш детальну інформацію.

 ► Читайте також: Як написати лист польською мовою?

Зразок мотиваційного листа польською мовою можна завантажити, натиснувши на картинку нижче. 

робота в польщі, мотиваційний лист польською мовою зразок

Веб-сайти для пошуку роботи та розміщення власного резюме в Польщі

Для пошуку роботи в Польщі можна скористатись такими веб-порталами:

пошук роботи в Польщі

1) Pracuj.pl - один з найбільш популярних веб-сайтів для розміщення та пошуку вакансій в Польщі. Тут ви можете створити власний профіль, опублікувати CV і чекати, поки хтось запропонує вам роботу, або ж самостійно зайнятись пошуком роботодавця. Також на сайті є безліч цікавої та корисної інформації на тему роботи в Польщі, пошуку роботодавців та працівників, і навіть рейтинг популярних вакансій. Pracuj.pl також має власний додаток для смартфонів. 

2) Golden Line - своєрідна соціальна мережа для пошуку роботодавців та кандидатів на посаду. Створена за аналогом професійної соцмережі LinkedIn. Тут також можна створити власний профіль і шукати ділові контакти.

3) OLX.pl і Gumtree - два дуже схожі за принципом роботи веб-сайти, якими поляки користуються для купівлі та продажу різних товарів, для реклами власних послуг, а також для пошуку працівників та роботодавців.

4) InfoPraca.pl - ще один популярний в Польщі сайт. Принцип роботи схожий до веб-сайту Pracuj.pl. Тут також можна розмістити своє резюме і таким чином пасивно шукати роботу, очікуючи на дзвінок від потенційного роботодавця.

5) Randstad - агенція, яка пропонує вакансії тим, хто шукає роботу, або ж шукає кандидатів для тих, у кого є вакансія.

6) Centralna baza ofert pracy - офіційні вакансії, розміщені на урядовому порталі Міністерства Сім'ї, Праці та Соціальної Політики Польщі.

7)  e-delo.pl - сайт для пошуку роботи у Польщі українською та росїйською мовою.

пошук роботи в Польщі

Також роботу можна шукати у спеціально створених для цього спільнотах в популярних соціальних мережах, таких як Фейсбук. Роботи в Польщі для українців є багато, оскільки згідно з аналітичними даними польської компанії Work Servise S.A., близько 35% роботодавців Польщі відчувають труднощі із пошуком необхідних працівників. Багато з них охоче шукають рішення цієї проблеми, наймаючи на роботу іноземців, 95% з яких – вихідці із України.

 ► Читайте також: Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка

Як знайти роботу в Польщі для студентів

Роботу в Польщі для студентів можна шукати як на звичайних інтернет-ресурсах, таких як Pracuj.pl чи InfoPraca.pl, або ж на спеціальному веб-сайті Studenckie Сentrum Kariery. Окрім вакансій, тут можна знайти цікаву та корисну інформацію про роботу в Польщі, про проходження практики на польських підприємствах, про міжнародні студентськи проекти та гранти, а також про права та обов'язки іноземних студентів в Польщі тощо.

 ► Читайте також: Робота для студентів в Польщі: важливі аспекти

Окрім цього, у Польщі часто проводять так звані ярмарки та форуми вакансій, де представленно безліч фірм зі сфери бізнесу, маркетингу та піару, IT, медіа тощо. Часто студенти шукають роботу саме на таких подіях. Відвідати ярмарок вакансій однозначно варто, адже там можна легко знайти необхідні контакти, послухати лекції провідних фахівців з різних галузей та просто цікаво провести час.

ярмарок вакансій в польщі, робота для студентів в польщі

Як перевірити фірму або роботодавця в Польщі

Роботу в Польщі можна шукати самостійно або ж звернувшись до посередників. Якщо вирішите покладатись лише на себе, то мусите самі приготувати всі необхідні документи та дозволи.

Якщо у вас немає достатньо знань або часу, щоб самостійно все підготувати, варто звернутись по допомогу до людей, які надають відповідні послуги. Вони допоможуть вам знайти роботу та налагодити контакт з роботодавцем. Це особливо важливо для людей, які не володіють польською мовою на достатньому рівні (як покращити свій рівень володіння польською читайте ТУТ).

Однак пам'ятайте, що посередники можуть трапитись недобросовісні або ж непрофесійні. Перед тим, як укласти будь-яку угоду, чітко з'ясуйте всі умови (скільки часу доведеться працювати щодня і щотижня, яка заробітня плата, чи буде доступне страхування, чи оплачуватиметься проживання, харчування або доїзд до місця праці тощо). Це дасть вам змогу уникнути неприємних ситуацій та розчарування.

 ► Читайте також: 8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі

До речі, у Польщі ви можете легко перевірити вашого роботодавця або ж цілу фірму. Зробити це можна на веб-сайті Державного Судового Реєстру Польщі (Krajowy Rejestr Sądowy, скорочено KRS). Достатньо знати назву фірми або ж номери NIP чи REGON, вписати відповідні дані в поле пошуку та довідатись більше про підприємство, яке хоче найняти вас на роботу. Також радимо прочитати про свого майбутнього роботодавця відгуки в Інтернеті. І завжди дбайте про те, щоб всі документи про офіційне працевлаштування були вчасно підписані.

робота в польщі

Заробітня плата в Польщі

Одна із основних причин, чому варто працювати в Польщі - це висока заробітня плата. Безліч українців вирішує емігрувати в Польщу саме через цей важливий чинник. Ні для кого не секрет, що мінімальна та середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і наближеною до європейського рівня. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть. 

Відтак, у 2018 році мінімальна заробітна плата в Польщі збільшилась на 5% у порівнянні з минулим роком. Якщо у 2017 році вона становила 2 000 злотих, то тепер зросла до 2 100 злотих брутто/місяць.

Заробітня плата в Польщі

Що ж до середньої зарплатні в Польщі, то у 2017 році вона склала близько 3,5-5 тисяч злотих на місяць. У порівнянні з 2016 роком, коли середня заробітна плата становила  4 218,92, за 2017 рік вона зросла приблизно на 5,7% і складає близько 4 290 злотих. Як стверджують експерти, в Польщі і надалі спостерігатиметься тенденція до зростання зарплат.

 ► Читайте також: 

Мінімальна заробітна плата в Польщі 

Середня заробітна плата в Польщі

Які документи необхідно мати, аби влаштуватись на роботу в Польщі?

Для того, аби легально працювати в Польщі, українцю необхідно:

 1. Мати польську робочу візу 
 2. Отримати дозвіл на роботу або дозвіл на сезонну роботу
 3. Підписати відповідний договір із працедавцем

Які види віз дають право на працевлаштування в Польщі (польська робоча віза С05, D05, D05а, D06)?

Не всі візи дають право на легальне працевлаштування в Польщі. Якщо ви плануєте довготривалий виїзд для перебування і роботи в Польщі з метою заробітку, вам необхідно виробити спеціальну робочу візу.

Існує декілька типів віз, на підставі яких можна легально працювати в Польщі. В цілях працевлаштування можна отримати робочу польську національну візу (D05, D05а, D06), що дозволяє перебувати 6 або 9 місяців в Польщі протягом року або ж короткострокову шенген-візу (С05) на 3 місяці.

Робоча віза повинна містити наступні дані:

 • Дату видачі, підпис і печатку відповідальної особи у Воєводському управлінні
 • Назву запрошуючої фірми
 • Прізвище, ім’я, рік народження
 • Мету та тривалість візиту

Рабочая виза

Існує два типи робочих віз в Польщу:

 1. короткотермінова шенген віза типу С 05, що дозволяє працювати українцям в Польщі не більше, ніж 90 днів на півроку, а також протягом цього терміну перебувати в інших країнах Шенгенської зони без права на легальне працевлаштування. Підходить тим, хто планує їхати в Польщу на тимчасову (сезонну) роботу.
 2. національна польська віза типу D. Цей вид польської візи можна умовно поділити на три підвиди:
 • польська робоча віза типу D 05 з правом працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року;
 • польська робоча віза типу D 05a, яка дозволяє працювати в Польщі протягом 9 місяців впродовж року, однак лише на тих видах робіт, які клаифікуються як сезонні (сільсько-господарські роботи, сфера туризму тощо);
 • польська робоча віза типу D 06. Це робоча віза з максимальним терміном дії, що видається з метою працевлаштування в Польщі на довше, ніж 180 днів на рік. З такою візою ви також маєте право перебувати в країнах Шенгенської зони, проте не більше, ніж 3 місяці впродовж півріччя. Працевлаштування з національною польською візою типу D можливе тільки в Польщі. Термін дії цієї візи залежить від характеру запрошення. Для того, щоб національну польську візу вам видали з правом працювати в сусідній країні увесь рік, ви повинні надати запрошення-дозвіл від воєводи. Через це таку польську робочу візу також називають воєводською візою (або візою з річним перебуванням).

польська робоча віза

Про те, які документи необхідні для оформлення шенгенської робочої візи в Польщу та національної (воєводської) робочої візи, дізнаєтесь ТУТ.

Про всі інші види польських віз читайте ТУТ.

 ► Читайте також: Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань

Що таке Дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу?

Згідно з польським законодавством, для того аби іноземець міг легально працювати на території Польщі, він повинен отримати відповідний документ, який дозволяє йому це робити. З 1 січня 2018 року є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі - це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Згідно із новими правилами, вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

 • Дозвіл на роботу видається для роботи у всіх сферах діяльності, окрім сезонної роботи.
 • Дозвіл на сезонну роботу видається для роботи у галузях, які визначені як сезонні.

Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж року.

Дозвіл на сезонну роботу видається іноземцям з країн, що не є членами ЄС і дає право на роботу виключно в тих галузях, що вважаються сезонними. Із Дозволом на сезонну роботу ви можете працювати в Польщі максимум 9 місяців протягом року.

робота в Польщі

Відтак, для того, аби легально працювати у Польщі, згідно із новим прийнятим законом, іноземець повинен:

 • Мати документ, який допускає його на польський ринок праці (Дозвіл на роботу або Дозвіл на сезонну роботу)
 • Легально перебувати на території Польщі (наявність відповідної (робочої) візи, біометричного паспорту або дозволу на перебування).
 • Працювати на умовах, що вказані у дозволі на роботу
 • Підписати з роботодавцем відповідний трудовий договір

Детальніше про документи, необхідні для вироблення робочої візи, читайте у статті Що потрібно для оформлення робочої візи

Про усі зміни, впроваджені з 1 січня 2018 року у сфері працевлаштування іноземців у Польщі ви можете прочитати ТУТ.

Отож, вдалих вам пошуків роботи та якнайшвидшого працевлаштування!

Читайте також:

Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді

Нова міграційна політика Польщі та спрощення процедури працевлаштування: чого очікувати українцям?

В Польщі планують збільшити термін дії Дозволу на роботу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах