Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

26 Травня 2022

Після трьох місяців повномасштабної війни росії проти України, польський уряд прийняв пакет системних рішень для українських біженців, які планують залишитися в Польщі на тривалий час. Про це під час прес-конференції розповів віце-міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Павел Шефернакер, передає businessinsider.com.pl. Як показують актуальні соціологічні опитування, такі особи можуть становити навіть 27% від усіх громадян України, які переїхали до Польщі після 24 лютого.

Перше системне рішення, яке польський уряд планує запровадити - це можливість створення дитячих клубів, а також залучення доглядальків для українських дітей у віці 3-5 років. 

“Це дозволить українським мамам, які перебувають у Польщі, працевлаштуватися тут”, - наголосив Павел Шефернакер. 

Інші рішення стосуються доступу до ринку праці, уточнення положень трудового законодавства, а також питання вивчення польської мови. 

“Українці прямо вказують на те, що сьогодні найважливішим питанням початку роботи в Польщі є вивчення польської мови. Ми також робимо на цьому акцент”, - наголосив заступник міністра. 

Крім цього, новий закон має на меті виключити випадки, коли за соціальною допомогою від держави звертаються біженці, які виїхали з Польщі. Таким чином, система виплати допомоги українцям, які втікають від війни, стане більш досконалою. Так, Шефернакер наголосив, що статус особи під тимчасовим захистом мають особи, які постійно проживають у Польщі. Якщо ж вони виїдуть за межі цієї держави на довше, ніж 30 днів, то такий статус втратять. 

“Сьогодні ми запроваджуємо відповідні механізми, щоб особа, яка повернулася в Україну, більше не отримувала соціальних виплат від польського уряду”, - пояснив віце-міністр.

За даними Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі, з 10 травня фіксують тенденцію до зменшення кількості осіб, які приїжджають до Польщі з України, та збільшення кількості біженців, які повертаються додому. Так, за одну добу з України до Польщі виїхало 18,5 тисяч осіб, а у протилежному напрямку вирушило понад 20 тисяч осіб. 

⇒ Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу

легалізація українців у польщі

vogue.pl

Українські біженці у Польщі: чи знайшли роботу та чи планують повертатись

Згідно з результатами дослідження компанії ARC Rynek i Opinia, 58% українських біженців планує залишитись у Польщі доки не закінчиться війна. Ще майже 1/5 респондентів не повернуться в Україну навіть після закінчення війни.

Аж 83% українців, які переїхали до сусідньої країни через війну, не працюють, та більше половини хочуть знайти роботу в Польщі. Основними перешкодами на шляху до цього респонденти називаються саме незнання польської мови, а також необхідність опікуватись дітьми. 

“71% українців заявляють, що живуть у Польщі за рахунок власних ресурсів, та якщо вони знайдуть роботу, цей відсоток може значно зрости. 21% осіб стверджують, що користуються матеріальною допомогою родин, у яких мешкають, а також допомогою від держави (18%). Ще 16% заявляє, що користується допомогою своєї родини, яка проживає в Польщі, а також благодійних організацій”, - йдеться у звіті за результатами опитування. 

Також дослідження показало, що 71% опитаних походить з регіонів, в яких точились або досі тривають безпосередні бойові дії. Більшість українських біженців у Польщі - це мешканці середніх та великих міст. 

На думку авторів дослідження, масштаби знищення тих чи інших міст можуть бути вирішальним чинником для українців під час прийняття рішення про повернення на батьківщину після закінчення війни.

Згідно з результатами опитування, бажання залишитися в Польщі навіть після війни переважає серед наймолодших вікових груп. У групі від 18 до 24 років частка таких людей становить 30%, тоді як у групі від 24 до 34 років – 26%. Відсоток біженців, які хочуть залишитися в Польщі й після закінчення війни, також вищий у групі тих, хто має роботу – там він становить 30%.

Дослідження проводили серед репрезентативної групи з 1620 повнолітніх осіб впродовж 12-27 квітня 2022 року. Воно було проведено в 11 містах Польщі, де після 24 лютого зафіксували найбільший приплив українців.

⇒ Читайте також:

З червня безкоштовні подорожі залізницею у Польщі будуть можливі лише на окремих маршрутах

Польський Лад 2.0: доходи поляків можуть зрости навіть на 4,5 тис. злотих на рік

500+ для дітей з України: скільки заявок отримав польський ZUS

Головне фото: tygodnikpowszechny.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах