Виплату українським біженцям соціальної допомоги схвалюють менше половини поляків

07 Червня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Більшість поляків висловлює свою прихильність до біженців з України, однак є проти того, аби вони отримували в Польщі соціальну допомогу, зокрема в межах програми Сім’я 500+. Такими є результати дослідження “Соціальне сприйняття біженців з України, мігрантів та дій уряду Матеуша Моравецького” Варшавського університету, передає видання Rzeczpospolita.

Як наголошують автори статті, після початку повномасштабної війни росії проти України, польське суспільство різко змінило своє ставлення до наших співгромадян. Українських біженців охоче приймають у польських містах, домівках, школах та шпиталях, українській армії та волонтерам рішуче надсилають різну допомогу. Та коли мова заходить про конкретну фінансову підтримку для біженців, прихильність поляків починає різко знижуватись. Тільки кожен сьомий респондент схвалює те, що українці в Польщі отримали такий же доступ до державної допомоги на виховання дітей чи інших соціальних виплат, який мають громадяни цієї країни. 

За результатами дослідження, яке провів доктор Роберт Станішевський із кафедри Соціології політики та політичного маркетингу Варшавського університету, лише 59% поляків приймає безкоштовне медичне обслуговування для біженців з України. Ще 51% не проти додаткової одноразової допомоги у розмірі 300 злотих, яку біженці можуть отримати незадовго після приїзду до Польщі

соціальна допомога для біженців у польщіdziennikzachodni.pl

Крім цього, 30% опитаних згідні, аби українські громадяни переїжджали до Польщі, проте аж 64,2% стверджують, що біженцям потрібно допомагати лише доти, поки вони не зможуть повернутись в Україну. 

“Відповіді є послідовними, тобто респонденти однозначно приймають дуже широку допомогу Україні та біженцям з України, але набагато менше схвалюють фінансову підтримку - лише 45,7% осіб”, – зазначає доктор Роберт Станішевський в інтерв’ю Rzeczpospolita.

За його словами, меншу підтримку у польському суспільстві має хіба що ідея відправлення польських солдатів на війну в Україну. Навіть передача важкого озброєння видається полякам кращою ініціативою (підтримує 52,2%). 

“Сьогодні пасує любити українців, зрештою за останні два-три роки ми почали змінювати своє ставлення, коли їх у Польщі стало багато і раптом виявилося, що вони такі ж, як ми. Війна, співчуття, їхня хоробрість доклались до цього. Але зараз, коли ми проводимо дослідження, позитивне ставлення не є настільки очевидним та поширеним. Ми чуємо: тут інфляція, високі ціни, всі втрачають, а вони приходять і їм не треба працювати, бо отримують пільги”, - пояснює Марцін Дума, дослідник думок, президент інституту IBRiS. 

Експерт вважає, що поляки не можуть тривалий час підтримувати такий високий рівень співчуття, як це було на початку, тож з часом вони будуть хотіти повернутись до свого звичайного життя з найменшими втратами для себе. 

Варто зазначити, що українські сім’ї, які проживають в Польщі з дітьми на постійній основі, вже шість років мають право на отримання фінансової підтримки в межах програми 500+.

⇒ Читайте також:

Мобільний додаток mObywatel у Польщі прирівняють до фізичної ID-картки. Будуть додаткові функції

Скільки польські фермери готові платити за збір полуниці

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Головне фото: wyborcza.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах