Польська мова

14 Квітня 2022
польська мова

Із семи країн, з якими межує Україна, найтісніші культурні, економічні та соціальні зв’язки у неї налагоджені з Польщею. І хоча з цією країною наші громадяни  добре знайомі, адже їздять на закупи в Польщу, навчаються в польських вузах чи працюють у польських роботодавців (95 % польських заробітчан з-за кордону – українці), а багато хто навіть веде свій бізнес в Польщі, польська мова часто залишається загадкою для українця, породжуючи непорозуміння і ускладнюючи спілкування між представниками наших народів.

Саме тому все більше українців прагне вивчити польську мову. Володіючи польською, ви можете почувати себе на території цієї країни впевненіше та комфортніше, знаючи, що завжди зможете порозумітись із місцевими мешканцями, а отже, купите необхідне, дізнаєтесь дорогу, домовитесь з партнерами, а навчаючись, швидше знайдете спільну мову із однолітками та заведете друзів. Крім того, ви справите враження культурної та освіченої людини, яка поважає ідентичність та самобутність польського народу.

Найбільшою перешкодою для початку вивчення польської мови чи вдосконалення її рівня часто стає брак часу та фінансів. Але на сьогодні це уже не проблема. При бажанні, вивчати польську мову можна навіть не виходячи з дому, у зручний для вас час і абсолютно безкоштовно. У цій статті ми розкажемо вам про особливості польської мови та усі сучасні шляхи та методи її вивчення, які гарантовано дадуть вам змогу отримати знання з польської мови швидко і максимально результативно, а процес їх отримання зроблять цікавим та комфортним. А також запропонуємо вам скористатися самовчителем польської мови, розробленим нашими спеціалістами для якнайкращого засвоєння азів польської мови та можливості легкої комунікації у польськомовному середовищі. 

Польська мова

Польська мова належить до західнослов’янської мовної групи індоєвропейських мов. Відокремлюватись вона почала у 9 ст., а перші записи польською датовані 13 ст. На сьогодні польську мову вважають рідною і спілкуються нею більш як 44 мільйони людей. Це другий по кількості носіїв показник серед представників слов’янських мов, і перший серед представників західнослов’янських, при чому 7 мільйонів людей, які спілкуються польською – це поляки, що проживають в Чехії, Німеччині, Великобританії, Австрії, США та інших країнах світу.

Єдиною офіційною державною мовою на території Польщі є польська, проте літературна польська мова в межах різних частин країни може мати свої регіональні відмінності, особливо фонетичні та морфологічні. Це пояснюється існуванням так званих територіальних діалектів, які побутують в Польщі. Найбільшими і найпоширенішими з них є великопольський (переважає на заході країни і був основою створення літературного варіанту польської мови), малопольський (південний схід і південь) та мазовецький або мазурський діалект (центр і схід Польщі). Діалектні особливості легко сприймаються самими поляками і не викликають непорозумінь, проте з таким явищем слід бути дуже обережними тим, хто намагається вивчити польську мову.

Усього, за дуже приблизними розрахунками, в польській мові налічується від 150 до 200 тисяч слів. Але, звісно ж, усіх їх вивчити не реально і не потрібно. Для щоденного спілкування в побутових умовах середньостатистичний поляк використовує всього 2 тисячі польських слів. Враховуючи це, а також те, що польська і українська лексика на 30% однакові, можна зрозуміти, що вивчити польську мову – цілком реально і за хорошої мотивації зробити це може кожен охочий у досить короткі терміни. 

Рекомендуємо ознайомитися:

200 базових та найпопулярніших дієслів у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ДІЄСЛІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

ПОЛЬСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ

200 БАЗОВИХ І НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИКМЕТНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

200 базових та найпоширеніших прислівників у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

Польський алфавіт та граматика

польська мова

Польський алфавіт – це 32 літери, основна кількість яких запозичена із латиниці. Проте є у поляків і специфічні звуки, які вони по-своєму відображають в письмовому мовленні. Наприклад, особливістю звукової системи поляків є наявність носових голосних – ę та ą (колишніх дифтонгів) , а також літер з діактричними знаками – різноманітними позначками, що коригують вимову: по-іншому, аніж звичні [z],[s],[c] звучать польські [ź],[ś], [ć], а [ó] (о кресковане) звучить як [u]. Звук [л] у польській мові має два варіанти звучання і, відповідно, два графічних позначення [l] та [ł], є також диграфи (2 літери, що позначають один звук) – ch, cz, dz, dź, dż, rz, sz, а одна латинська літера z має у польському алфавіті 3, зовсім різні за написанням і звучанням, варіанти: [ż], [ź], [z]. Польський алфавіт разом з транскрипцією українською мовою та поясненням складних випадків польської вимови звуків, а також польські буквосполучення - і все в картинках та інфографіках - ви знайдете у нашому безкоштовному уроці Алфавіт польської мови

Граматика польської мови формально схожа до української. У поляків також є сім відмінків, при цьому кличний відмінок вони використовують переважно у формальному мовленні, три роди (чоловічий, жіночий, середній), два числа – однина і множина, три часи (теперішній, минулий, майбутній), способи (дійсний, умовний, наказовий) та стани (зворотній, пасивний, активний) дієслів, а також два їх види (доконаний і недоконаний), ті ж розряди числівника та займенника. Проте в межах усіх цих перелічених категорій, польська граматика має дуже багато відмінного, специфічного і особливого (наприклад те, що особові займенники дуже часто пропускаються, їх функцію виконують закінчення дієслів), тому необхідно знати набір чітких правил, які регулюють польську граматику, а для цього найкраще користуватись підручником польської мови чи безкоштовно ознайомитись із нашим уроком польської мови для початківців №1, де доступно і ілюстративно розглядаються відмінювання дієслів, роди іменників та інші граматичні категорії польської мови. 

Польська мова для початківців

польська мова для початківців

Вивчити польську мову ніколи не пізно. Навіть якщо досі ви з нею не мали нічого спільного. Варіантів вивчення польської мови для початківців безліч. Ви можете робити це як за допомогою викладачів (навчальні курси польської мови у мовних школах чи приватні індивідуальні заняття з вивчення польської, так і самостійно – користуючись підручниками, розмовниками, словниками, навчальними аудіо та відеоматеріалами. Для цього потрібно лише ваше бажання та наполегливість, а також готовність приділяти вивченню польської мови певний час кожного дня, адже один із основних критеріїв успіху у вивченні як польської, так і будь-якої іншої іноземної мови, це систематичність. Польська і українська мови – слов’янського походження, і цим пояснюється схожість та навіть співзвучність деяких слів, проте, якщо у польській мові ви початківець, то не варто сподіватись, що зможете легко порозумітись із місцевими.

Швидкий темп мовлення поляків і відмінність інтонації, спричинена сталим наголосом (в усіх польських словах наголос на другому складі з кінця, тоді як в українській мові він рухомий і може стояти у будь-якій позиції) та високою частотністю шиплячих, будуть вам у цьому першою перешкодою. І не єдиною. Звичайно, у польській мові є багато співзвучних з українськими слів, наприклад, woda, kawa, zima, dobrze, проте є і зовсім відмінні: овочі – warzywa, жовтень – październik, чай – herbata.  Не забуваймо також і про таке явище, як міжмовна омонімія, коли схожі, здавалося б, слова означають різні, а то й діаметрально протилежні речі: в польській мові uroda це “краса”, woń – “запах”, а owoce – це фрукти. Будьте пильними та обережними, адже метод проведення аналогій  допомагає не завжди, а інколи він може тільки нашкодити.  Початківцям при вивченні польської мови  неодмінно знадобиться терплячість і вміння сміятись над собою, а також безкоштовний самовчитель польської мови від vsetutpl, що дозволить легко та результативно працювати над знанням польської. 

Курси та репетитори польської мови

Курси польської мови для початківців існують в багатьох містах України і пропонують навчання як індивідуальне, так і в групах. Такі курси мають, зазвичай, різні напрямки, залежно від вашої мети вивчення польської мови. Це може бути навчання розмовної польської мови, польської мови для навчання в Польщі, ділової польської, підготування до співбесіди на отримання Карти поляка чи Карти побиту. Є можливість також брати уроки онлайн за допомогою Skype, якщо ви вважаєте такий варіант комфортнішим. Обов'язковими на таких курсах є виконання домашніх завдань, що дуже допомагає людям неорганізованим і дає додаткової мотивації при вивченні польської мови. Ціни на курси польської мови для початківців різняться, залежно від міста проживання і обраного вектора навчання. Ви завжди маєте змогу порівняти кілька варіантів, щоб вибрати оптимальний для себе. Зазвичай на таких курсах вивчення польської мови для початківців вас за додаткову оплату забезпечують усіма необхідними навчальними матеріалами, за якими і буде здійснюватись навчання.

Варто також зазначити, що вивчати польську мову прагнуть не тільки початківці. Багато людей хоче поглибити свої знання польської мови, вдосконалити вимову чи граматику, а також розширити обсяг вже засвоєного матеріалу в навчальних чи кар’єрних цілях. Вивчати польську мову для початківців їм було б вже нецікаво, саме тому для того, аби покращити свої знання польської, необхідно чітко знати, наскільки добре ви володієте цією мовою на даний момент. Якщо ви початківець у вивченні польської мови – ваш рівень A1, а якщо розумієте письмове і усне мовлення та здатні частково спілкуватись – тоді він B1 чи B2. Правильно визначити ваш поточний рівень знань з польської мови допоможуть спеціальні тести, які ви можете пройти як у мовних школах, так і в інтернеті.

У різних містах Польщі теж відгукуються на такий попит на вивчення польської мови і відкривають спеціальні школи для викладання польської мови іноземцям. Для початку, як і в Україні, вам пропонують пройти тест для визначення рівня володіння польською, а потім на основі його результатів формуються групи з людей однакового рівня, і їм призначається необхідний обсяг матеріалу для засвоєння. Нижче ми подаємо загальний опис кожного рівня польської мови.

Рівні вивчення польської мови

За загальноєвропейською шкалою CEF (Common Europen Framework) виділяють 6 рівнів вивчення польської мови:

Початковий:

А1 – Людина, що використовує польську мову на цьому рівні, може розуміти і використовувати основні фрази, що стосуються повсякденного життя. Може розповісти про себе і інших, задавати і відповідати на питання про особисті дані, наприклад, про те, де вона живе, про людей, яких знає, і речі, якими володіє. Також вона здатна вести просту розмову, за умови, якщо її співбесідник говорить повільно і чітко та готовий терпляче допомагати.

A2 – Якщо ваш рівень A2, то ви розумієте стандартні побутові фрази, що несуть в собі інформацію про повсякденне життя: роботу, закупи, оточення, сім’ю, а також добре тримаєтесь у елементарних комунікативних ситуаціях – розмовах на типові теми, що стосуються найважливіших аспектів життя, обміні загальновідомою інформацією при необхідності.

Середній:

B1 –Для рівня B1 потрібно розуміти основні моменти чіткого стандартного розмовного мовлення у знайомих ситуаціях та подіях, що виникають на роботі, в школі, на дозвіллі і т.д. Рівень B1 передбачає також здатність давати собі раду у більшості комунікативних ситуацій, які можуть виникнути під час подорожі Польщею. Володіючи таким рівнем знання польської мови, вам повинно бути нескладно спілкуватись на теми, в яких ви компетентні, або які вас цікавлять. Ви можете описати враження, події, мрії, надії і амбіції, і коротко обгрунтувати і пояснити свої погляди і плани.

B2 – Людина, що використовує польську мову на рівні B2, розуміє основні моменти вже складнішого тексту як на абстрактні, так і на конкретні теми, в тому числі з області її спеціалізації. В2 дозволяє вільно і легко порозумітися з носієм мови, без жодного напруження чи непорозумінь з обох сторін,  навіть якщо розмова виникла спонтанно.  Така людина вже здатна формулювати усне і писемне мовлення, спілкуючись на різноманітні теми,  донести свою думку щодо питань, які є предметом розмови, та обговорити переваги і недоліки різних варіантів.

Просунутий:

C1 – Знавець польської мови на рівні C1 сприймає і розуміє складні, довгі тексти,вловлюючи також підтекст сказаного чи написаного. Він користується польською вільно і спонтанно, не відчуваючи труднощів з підбором слів і виразів, таким чином, ефективно використовує мову для соціальних, навчальних та професійних потреб. Його мовлення свідоме, чітке, структуроване, правильно застосовані усі граматичні та синтаксичні конструкції.

C2 – Рівень С2 – це досвідчений користувач польської мови. Він розуміє усне та письмове мовлення носіїв, однаково успішно узагальнює здобуту інформацію і виокремлює необхідні тези, може дискутувати та переконувати. Такій людині відомі практично усі відтінки значень польських слів. Вона комфортно почуває себе навіть у складних комунікативних ситуаціях.

Рівень вивчення польської мови залежить від ваших потреб та амбіцій. Вивчити чи вдосконалити польську мову можна за допомогою плавного переходу з одного рівня на інший, а в ідеалі – подолавши усі шість. Розпочати навчання польської мови для початківців онлайн безкоштовно можна вже зараз - для цього слід просто перейти за посиланням. Вас чекає підбірка уроків польської мови від алфавіту до найрізноманітніших комунікативних ситуацій. 

Польська мова самовчитель

Якщо ви вирішили вивчити польську мову самостійно, то на допомогу вам прийдуть підручники, посібники та самовчителі польської мови. Хороший варіант – польсько-українські розмовники з аудіоваріантами. На сьогоднішній день, усе це є у вільному доступі як у книгарнях, так і в інтернеті. Чудово підходить для вивчення польської мови самостійно  ресурс wolnelektury.pl - тут безліч якісних аудіокниг та літератури. Комплексно вчити польську можна і з język-polski.pl. Портал створений для підготовки до екзаменів, тому тут є усе про польську мову, літературу та культуру. 

Самовчитель польської мови від VSETUTPL.COM

Оскільки популярність польської мови серед українців стрімко зростає, ми вирішили підготували для вас спеціальний самовчитель польської мови для початківців. Курс уроків польської мови на нашому сайті розроблений командою висококваліфікованих викладачів. Наші онлайн-уроки польської мови дадуть вам змогу швидко та ефективно здобути базові знання, необхідні для того, щоб вільно та впевнено почуватись у польськомовному середовищі. Вже після вивчення перших уроків ви зможете розуміти співбесідника та вести повноцінні діалоги у найрізноманітніших ситуаціях.

Наші уроки в картинках, інфографіках та малюнках не тільки полегшать процес вивчення мови, а й зроблять його цікавим та пізнавальним.

Запрошуємо вас ознайомитись із вступним блоком навчального матеріалу, необхідного для вивчення польської мови. Його ви знайдете за посиланнями, наведеними нижче. Кожен урок польської мови для початківців, розроблений нашими фахівцями, містить основні правила, які регулюють польську мову, а також ПРИКЛАДИ практичного вживання даних правил у розмовній мові. Наголошуємо, наш самовчитель польської мови є АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНИМ.

Самовчитель польської мови. Вступ

Польський алфавіт з українською транскрипцією

Урок польської мови №1. Особи та роди у польській мові. Числівники

Урок польської мови №2. Дні тижня, пори року та місяці 

Урок польської мови №3. Кольори та одяг польською мовою

Урок польської мови №4. Погода

Урок польської мови №5. На будові. Інструменти та будівельні матеріали польською мовою.

Урок польської мови №6. Емоції людини. Прикметники, що стосуються характеристик людини

Урок польської мови №7. Професії

Урок польської мови №8. W sklepie - В магазині

Урок польської мови №9. Która jest godzina? Котра година?

Урок польської мови №10. Зимові канікули

Урок польської мови №11. Перетин кордону до Польщі

Урок польської мови №12. В готелі

Урок польської мови №13. В ресторані

Урок польської мови №14. На прийомі у лікаря

Урок польської мови №15. Мій дім

Урок польської мови №16. Літні канікули

Урок польської мови №17. Служби порятунку в Польщі

Урок польської мови №18. В царстві тварин

Урок польської мови №19. Великдень в Польщі

Урок польської мови №20. Омоніми

Урок польської мови №21. Italia чи Włochy? Країни світу та їх столиці польською мовою

Урок польської мови №22. Географія по-польськи: міста, острови, моря і океани

Урок польської мови №23. Часи у польській мові: минулий, теперішній і майбутній

Урок польської мови №24. Будівлі, організації, установи польською мовою

Урок польської мови №25. Польські дієслова, що означають рух та стан

Урок польської мови №26. Назви мешканців міст Європи та національностей польською мовою

польська мова самовчитель, уроки польської мови онлайнпольська мова самовчитель, уроки польської мови онлайн

Корисні статті для вивчення польської мови

Рекомендуємо вам також ознайомитися з нашими статтями по темі польська мова, які так чи інакше стануть в нагоді всім, хто займається її вивченням. Наші статті насичені цікавим матеріалом, корисними інфографіками та картинками, з якими вчити іноземну мову стане легко і весело.

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

Польські фразеологізми

Польський сленг

Польські прислів'я

Польські синоніми та антоніми

Батьки і діти. Батьківські фрази по-польски

Як написати лист польською мовою?

Привітання, побажання та компліменти польською мовою

Слова-помічники, або як справити гарне враження, розмовляючи польською мовою?

Польські ребуси для дорослих та дітей

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

Польські слова, які ми вживаємо неправильно

Мовні кальки: 5 польських виразів, які краще не вживати

Найпоширеніші помилки, яких припускаються навіть носії польської мови

Наголос у польській мові: винятки з правил

Польські скоромовки для покращення дикції

Топ-15 найпоширеніших неологізмів у польській мові

Яких орфографічних помилок найчастіше припускаються носії польської мови в інтернеті

Підручник польської мови

Вивчення польської мови на основі матеріалів підручника дозволить вам засвоїти правила польської фонетики (fonetyka) (усе про звуки, фонеми та артикуляцію), морфології (morfologia) (граматичні категорії, значення та граматичні форми слів), лексикології (leksykologia) (словниковий запас польської мови, функції польських слів та відношення між ними: синоніми, антоніми, фразеологізми, омоніми, неологізми, багатозначність і т. д.) та синтаксису (składnia) (правила поєднання слів та словосполучень), пояснить основні правила польської граматики та пунктуації.

Почавши із ознайомлення з польським алфавітом і звуковими особливостями, ви навчитесь правильно читати, писати та вимовляти польські слова, будувати словосполучення і речення польською мовою, відмінювати слова та словосполучення,  використовувати правильний час дієслів, освоїте особливості та правопис усіх польських частин мови та навчитесь розставляти розділові знаки у тексті. Багато підручників польської мови доступні в інтернет-мережі, переглянувши їх зміст та підібравши цікавий вам, ви можете безкоштовно завантажити його, або ж користуватися підручником польської мови онлайн.

Деякі з них зовсім нестандартні, створені у формі блогів від провідних польських лінгвістів. Ресурси, де ви знайдете підручники польської мови, або ж інформацію про польську граматику, наступні:

Йоанна Маховська “Граматика: чому б і ні?” 

Мажена Ковальська  “Польська мова за 4 тижні” 

Анна Домбровська “Польська мова для іноземців” 

Hurra po polsku 

http://polakna5.blox.pl

http://www.ortografka.pl/

http://www.polska-ua.org/?page_id=22

http://odmiana.net/

Фільми та музика польською мовою

Чудовий навчальний ефект при самостійному вивченні польської мови дає також перегляд серіалів та фільмів польською мовою. Особливо добре таким чином спостерігати за особливостями вимови польських слів і звуків, сприймати наголоси та запам'ятовувати логічні акценти та інтонацію у живому мовленні поляків.

Обрати цікавий фільм або серіал для перегляду ви можете у наступних статтях:

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

10 польських фільмів, які варто подивитись

7 польських серіалів, які варто переглянути

Часто до фільмів наявні субтитри – текст, що з’являється на екрані паралельно з його аудіо-версією. Розташований такий текст переважно у нижній частині екрану. Субтитри можуть бути написані мовою оригіналу, або ж перекладом трансляції зрозумілою вам мовою. Є також варіант подвійних субтитрів – той сам текст присутній і польською, і вашою рідною мовою.

Результат буде і від перегляду відеоматеріалів українською мовою, але з польськими субтитрами. Особливо добре цей спосіб підійде для тих, кого цікавить не лише навчання розмовної польської мови, а й письмової. Пропонуємо вам креативні та надзвичайно цікаві відеороботи від Ukraїner, які можна переглядати із субтитрами польською мовою. Ці короткі ролики не тільки допоможуть вам із вивченням польської, а й додадуть натхнення та приємних емоцій до процесу навчання. 

Крім цього, віднедавна проект Ukrainer запустив польськомовну версію сайту, де можна прочитати безліч статей польською мовою. 

Такий контент (серіали, фільми, мультфільми, навчальні ролики та ін.) знаходиться у вільному доступі в інтернет-мережі, наприклад, ТУТ. На сайтах 

vod.pl  

ua.guzei.com 

ви знайдете серіали, фільми та різноманітні програми польською мовою. Доступ до частини контенту-платний, проте серед іншого можна багато цікавого і переглядати його безкоштовно. 

Також варто спробувати подивитися польське телебачення та познайомитись із найвідомішими польськими радіостанціями. Зробити це можна ТУТ. Ви можете переглядати матеріали онлайн або ж завантажити їх на свій ПК і користуватись у будь-який зручний момент. Вивчення польської мови для початківців повинне розпочинатись із творів, де рівень складності польської мови не високий, або ж середній.

Багатьом подобається вчити іноземну за допомогою прослуховування музики. Ознайомитися з найпопулярнішими польськими виконавцями та прослухати польські хіти ви можете тут:

10 польських пісень, які “взірвали” Інтернет

10 популярних колядок в Польщі

Акцентуємо вашу увагу, що успіху у засвоєнні польської чи будь-якої іншої іноземної мови ви зазнаєте лише тоді, коли ваш підхід до її вивчення буде системним та включатиме різні методи, в тому числі і перегляд серіалів та фільмів польською мовою. Він стане прекрасним доповненням до послідовного засвоєння польської мови разом з нашим безкоштовним самовчителем польської мови для початківців

Книги та аудіо книги польською мовою

Хороший спосіб вивчити польську мову самостійно – опрацьовувати не тільки підручник, а й читати художню літературу польською мовою. Починати варто із чогось простого, наприклад, творів малих форм – казки, оповідання, есе, або ж публіцистики – статей із польських газет та журналів на тему, яка вас найбільше цікавить. Ми пропонуємо почати з “Маленького принца” (Mały Książę) Екзюпері, “Різдвяної пісні у прозі” (Opowieść wigilijna) Чарльза Діккенса чи, наприклад, “Снігової королеви” (Krolowa sniegu ) Г. Х. Андерсена. Далі слід переходити до складніших творів, радимо класику в такому порядку: Артур Конан-Дойль “Собака Баскервілів” (Pies Baskerville'ów), Данієль Дефо “Пригоди Робінзона Крузо” (Robinson Crusoe), Оскар Уальд “Портрет Доріана Грея” (Portret Doriana Graya), Михайло Булгаков “Майстер і Маргарита” (Mistrz i Małgorzata) та Еріх Марія Ремарк “Три товариші” (Trzej towarzysze).

Ви також можете обрати для себе цікаву книгу польського автора завдяки статті 

10 популярних книг польських авторів, які варто прочитати

При прочитанні тексту польською мовою, слід не боятись користуватись словником для перекладу тих чи інших незнайомих слів. А найкраще виписувати усі незнайомі слова разом із перекладом та вивчити їх, а також намагатися вводити ці слова у інший контекст та практикуватись у їх вживанні систематично. Словники зараз, як і книги, наявні в електронному вигляді, наприклад glosbe.com/pl/uk чи pl.bab.la/slownik, тому для того, щоб зрозуміти значення певного слова, не обов’язково гортати кілька томів їх паперових видань.

Популярністю користуються також так звані білінгвальні, або двомовні книги. Їх особливість в тому, що текст у них подається паралельно польською та вашою рідною мовою. Відповідно, ви можете співставляти прочитане і одразу ж звіряти переклад у разі виникнення труднощів. Особливо зручний формат вивчення польської мови для тих, хто багато часу проводить у дорозі та транспорті – аудіокниги. Аудіокниги польською мовою на будь-який смак ви знайдете та зможете завантажити ТУТ, а користуючись ресурсом http://wolnelektury.pl/ отримаєте безліч безкоштовних аудіоматеріалів різних жанрів та стилів. На порталі доступна також друкована література. Список улюблених книг на польській мові серед українців, а також їх рекомендації щодо того чи іншого видання шукайте ТУТ. Будьте готові до того, що ви не одразу розумітимете все, що чуєте польською мовою, адже це можливо тільки якщо ви носій мови, або вивчаєте її доволі тривалий період. З часом, відсоток зрозумілого вам під час прослуховування польських текстів, суттєво зросте. Розпочніть своє навчання польської мови з уроків від нашого порталу - це гарантує вам хорошу базу та більшу здатність розуміти, адже акцент ми ставимо саме на польській лексиці для полегшення спілкування та порозуміння з поляками. 

Польський перекладач. Перекладач з польської на українську мову

Окрім словників, де зазвичай можна знайти переклад одного слова чи вислову, повноцінне та ґрунтовне вивчення польської мови просто не можливе без хорошого онлайн-перекладача польської мови. Перекладач з польської на українську мову особливо стане вам у нагоді тоді, коли незрозумілим буде не певне слово, а більший об’єм тексту на польській мові. Щоправда, на сьогоднішній день знайти якісний веб-ресурс, який би допомагав вам у пізнанні нюансів польської лексики, завдання не з простих. Основна проблема усіх автоматизованих перекладачів на польську мову – це неможливість справитись із індивідуальними особливостями мови, врахувати стилістику слів, звороти, абревіатури, сленг і т. д. Для хорошого перекладу потрібне розуміння тексту на лексичному, граматичному, стилістичному та логічному рівнях.

Звісно, можна користуватися онлайн-перекладачем польської мови від всім відомого пошуковця Google, проте якість такого перекладу залишає бажати кращого. Український варіант перекладу з польської від Google може виявитись для вас більш незрозумілим, аніж оригінал. Спробувати переклад з польської на українську та російську мови можна і за допомогою неспеціалізованих ресурсів, які пропонують переклади з багатьох європейських мов. Це може бути free-online-translation. Хороші результати після тестування показав також перекладач meta.ua. Він здійснює непоганий переклад як з польської на українську, так і з української на польську мову.  

Польсько-російський перекладач

Насправді, перекладачів з польської на українську, як і перекладачів з української на польську, не так багато. Мабуть, як варіант можна розглядати онлайн-перекладачі польсько-російські. Непоганої якості переклад можна отримати при користуванні польським ресурсом http://translatica.pl/. Сервіс пропонує переклад з польської лише на 3 мови: англійську, німецьку та російську. В зворотному порядку, тобто на польську мову, цей онлайн-перекладач теж може перекласти текст лише з англійської, німецької та російської. Проте кінцевий варіант перекладу доволі якісний та зрозумілий. Саме тому, якщо вам потрібно перекласти текст з української на польську, радимо перекласти  його спочатку російською (з таким перекладом досить добре справляється перекладач Яндекс), відредагувати отриманий варіант і перекласти його на польську мову через http://translatica.pl/. Перекладачем Яндекс як самостійним ресурсом для перекладу з української чи російської на польську та в зворотному напрямку користуватись теж доволі результативно – переклад, в своїй більшості, якісний.

Часто у мережі з’являються нові онлайн перекладачі, що пропонують вам  допомогу у спробі вивчити іншу мову. Користуйтесь цим! Шукайте той ідеальний перекладач польської мови, який підійде саме вам, а також не лінуйтеся звіряти переклади з польської від різних ресурсів, таким чином шукаючи істину. 

Польська мова онлайн

Пам’ятайте, що у світі ще багато людей, які так само як ви бажають вивчити польську мову, і, мабуть, більшість із них прагнуть вивчити польську мову онлайн. Існують навіть спеціальні сайти та інтернет-форуми, на яких ви можете шукати друзів та однодумців з інших країн і вправлятися у письмовій та усній польській, спілкуючись на повсякденні теми, жартуючи, ділячись враженнями та будуючи дружбу. Дуже цікаво знайти носія польської мови, який би хотів вивчати українську мову, в такому випадку ви могли б об’єднати зусилля,  результативно співпрацювати та допомагати один одному. Переважно на таких ресурсах потрібно всього лиш вказати свій вік, країну походження, рідну мову та мову, яку хочете вивчати, і програма сама підбере вам усі доступні варіанти.

Ось кілька цікавих сайтів, де можна знайти однодумців і поглиблювати знання з польської:

www.gospeaky.com

www.interpals.net

www.mylanguageexchange.com

www.lang-8.com

Вивчити польську мову

Вивчити польську мову – це не просто запам’ятати певний обсяг слів, це зрозуміти іншу ментальність, світогляд жителів країни, мову якої ви вивчаєте. Поляки – наші близькі сусіди, тісні економічні, політичні та культурні контакти з якими сприяють тій чи іншій обізнаності українців із цією державою. Поглибити свої знання про Польщу (її історію, географію, культуру, традиції)  – це, однозначно, зробити ще один вагомий крок до глибокого вивчення польської мови.

Мову потрібно сприймати на слух, писати нею, читати, вчити нові слова, а в ідеалі спілкування з носієм польської. Запам’ятовуйте не тільки вимову, але й написання слів, періодично проходьте онлайн диктанти, зробити це ви можете ТУТ. Усе це, в поєднанні з розумінням правил функціонування польської граматики, може дати вам більше, аніж ретельне студіювання академічних підручників. Правильно розподіляйте зусилля і поступово, але наполегливо піднімайте планку у вивченні польської мови. І не забувайте, що запорука вашого прогресу – натхнення, мотивація та позитив.

Також нагадуємо вам про можливість вивчення польської мови за допомогою нашого веб-порталу. Посилання на уроки ви знайдете на цій сторінці у розділі Польська мова самовчитель або ж ТУТ

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах