27 січня відбудуться акції протесту одразу на декількох пунктах пропуску. Можливі ускладнення руху

23 Січня 2018
черги на кордоні

Уже не вперше цього року на польсько-українських прикордонних пунктах пропуску неспокійно. Протести, блокування дороги і, як наслідок, довгі черги на кордоні – результат запровадження в Україні з 1 січня нових митних правил. Цього разу протестувальники анонсували на 27 січня (суботу) перекриття доріг на декількох пунктах пропуску. Тож із чого все почалося і чого очікувати далі?

Запровадження нових митних правил з 1 січня 2018 року

Саме із прийняттям і запровадженням нововведень у митному законодавстві, почалися акції протесту на пунктах пропуску. Якщо раніше з Польщі можна було привезти товару не більше, аніж на 500 євро без сплати мита, то відтепер людина, що була відсутня на території України менше, ніж 24 години, може безкоштовно (тобто без сплати мита) завозити в Україну товари вартістю не більше 50 євро і вагою не більше 50 кілограм.

Згідно з новим законом, без мита і далі можна ввозити товар до 50 кг та до 500 євро. Однак для цього тепер за кордоном необхідно провести не менше 24 годин, тобто щонайменше добу. А новий візит до Польщі за покупками на суму більше, ніж 50 євро, можна буде здійснити лише через три дні.

Детальніше читайте у статті: Нові митні правила України з 1 січня 2018

Саме це стало суттєвою перешкодою для багатьох людей, чий бізнес напряму пов'язаний із закупівлею товарів у Польщі. Так званий "човниковий бізнес", який раніше був основним джерелом доходів для мешканців прикордонних сіл, в силу прийнятих нових митних правил стає неможливим. А за законами фізики, будь-яка дія викликає протидію.

Протести на українсько-польських пунктах пропуску

Перші акції протесту одразу на декількох пунктах пропуску відбулися 10 січня. Саме тоді вранці перед пунктами пропуску "Шегині – Медика" та "Рава-Руська – Гребенне", а також у с. Роснівка (близько 10 км. перед пунктом пропуску "Краковець – Корчова") люди зійшлись на мирні акції протесту.

Декілька годин люди ходили по пішохідному переході, перекриваючи таким чином проїзд. Рух транспортних засобів тимчасово було сповільнено, однак кожні 30 хв протестувальники пропускали по 10 автомобілів. Станом на 15:00 год акції протесту на всіх пунктах пропуску все ж припинили.

На цьому протести не закінчилися. Спочатку організатори акцій протесту оголосили про намір блокувати пункти пропуску у понеділок, 22 січня. Однак акцію вирішили перенести на суботу.

Відтак,  у суботу, 27 січня, протестувальники мають намір на цілий день перекрити дороги до головних пунктів перетину кордону. Протести заплановані на ПП "Шегині – Медика", "Краковець – Корчова" та "Рава-Руська – Гребенне". Про це повідомив один з організаторів перекриття пунктів пропуску одному з українських видань ZAXID.NET.

"Свою третю попереджувальну акцію ми спочатку анонсували на понеділок, 22 січня, але відмовились від неї, оскільки зараз сесія Верховної Ради закрита, а чергове засідання відбудеться лише 6 лютого. Ми з іншими протестувальниками радились і вирішили наступну акцію провести трохи ближче до того, щоб її не забули, тож перенесли її на 27 січня. Ця акція, як і дві попередні, буде попереджувальна, але триватиме вона вже не годину-дві, а цілий день, починаючи з 11:00", - повідомив активіст.

Наразі ситуація з невдоволенням населення через прийняті митні правила є невирішеною. Мешканці прикордоння обіцяють безстрокову акцію протесту, якщо парламент не скасує ці поправки.

Тому, якщо ви плануєте поїзду до Польщі, радимо звернути увагу, що 27 січня на ПП "Шегині – Медика", "Краковець – Корчова" та "Рава-Руська – Гребенне" можливі ускладнення руху. Ви можете слідкувати за чергами на кордоні завдяки встановленим камерам он-лайн.

Ми повідомлятимемо про будь-які важливі зміни. Інформація оновлюється.

Читайте також:

Нові митні правила України з 1 січня 2018

Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах