8 найпопулярніших мереж кав’ярень у Польщі

18 Січня 2018
кав’ярні у Польщі

Кав’ярня - місце, де можна не лише до без тями насолоджуватися ароматом і смаком кави та повільно смакувати найдивовижніші солодощі та випічку, це також ідеальне місце для романтичних побачень, ділових зустрічей у неформальній обстановці, посиденьок з друзями чи колегами по роботі або місце для ідеального сімейного сніданку. Будь-яка кав’ярня - це не просто заклад, це світ ароматів та смаків, які поєднуючись дарують гармонію та відчуття затишку.

кава

Історія виникнення кав'ярень

Перші кав’ярні виникли ще у XVI ст. у країнах Середнього Сходу. Тоді це були місця, де чоловіки збиралися для того, аби поспілкуватися, випити кави або чаю, покурити кальян чи послухати музику. Перша така кав'ярня відкрилася в Дамаску у 1530 році, а у 1554 році з'явилась кав’ярня у Стамбулі (турецькою kahvehane).

перші кав'ярні

Торговцям та мандрівникам настільки подобались кав’ярні в Османській імперії, що відвідуючи країни Європи вони не забували розповісти про ці затишні заклади місцевим мешканцям. Однак кав’ярні поширились Європою не одразу. Європейські монархи спочатку з деякою осторогою ставилися до цього гіркого та ароматного напою. В Італії першу кав’ярню було відкрито лише у 1647 році (Венеція), в Англії - у 1650 (Оксфорд), у Франції - у 1671 (Париж), в Німеччині - у 1686 (Регенсбург).

перші кав'ярні

Заснування першої кав’ярні на території Східної Європи напряму пов’язане з ім’ям видатного українця Юрія Кульчицького, шляхтича та австрійського дипломата. Саме він у 1686 відкрив першу у Відні (і п‘яту за рахунком в Європі) кав'ярню під назвою "Будинок під блакитною пляшкою" ("Hof zur Blauen Flasche"). Згідно з легендою, під час облоги Відня османами у 1683 році, Кульчицький переодягнувся турком та пішов через позиції османів, аби довідатися, звідки ж стільки сил та енергії у них береться. Саме там він вперше побачив, як куштуючи чорну рідину, османи одразу ставали бадьорішими, а коли він скуштував цей напій сам, то одразу відчув його неймовірну здатність пробуджувати в людині енергію…

Коли в результаті великої Віденської битви 12 вересня 1683 року польсько-австро-німецькі війська під командуванням короля Речі Посполитої Яна III Собеського завдали османцям нищівної поразки, в ознаменування заслуг Кульчицького міська рада Відня нагородила його великою торбою грошей, подарувала будинок у престижному районі Леопольдштадт і звільнила його від податків на 20 років. Кульчицькому надали право самостійно взяти собі в нагороду частину захопленого трофейного майна, і він вибрав як нагороду 300 мішків кави. Саме так він спромігся відкрити першу у Східній Європі кав’ярню і подарував світу рецепт знаменитої сьогодні «віденської кави» - з додаванням молока та цукру. У 1862 році іменем Юрія Кульчицького назвали віденську вулицю, а у 1865 встановили і пам’ятник. Цікаво, що у наш час на честь кав'ярні Кульчицького названо одну із компаній в США — Blue Bottle Coffee Company.

Юрій Кульчицький

Пам'ятник Юрію Кульчицькому в Самборі (Львівська обл., Україна)

Перші кав'ярні в Польщі

Перша польська кав’ярня відкрилась в Варшаві у 1724 році під час правління короля Августа II Сильного. Кав’ярня була розташована в околицях Саксонського саду (Ogród Saski) - частини архітектурного ансамблю у середмісті Варшави. Слід зауважити, що цей заклад дуже швидко збанкрутував, оскільки тоді ще мало людей виявляли бажання пити каву, а багато хто навіть не хотів її й куштувати.

Саксонський сад

Саксонський сад (Варшава, Польща)

Лише наступна кав’ярня, відкрита у 1763 році на Ринку Старого Міста, стала набирати популярності серед населення. Люди почали звикати до гіркого напою і поступово в Польщі почали з'являтися все нові і нові заклади, які пропонували своїм клієнтам каву.

Ринок Старого міста

Ринок Старого Міста (Варшава, Польща)

Сьогодні ситуація, порівняно із XVIIIст., кардинально змінилася і кава заполонила не тільки Польщу, а й увесь світ. Мало хто може тепер уявити свій день без чашечки ароматної кави. Широкий вибір дозволяє кожному обрати "своє" - еспресо, лате, глясе, капучино, американо, мак’ято, мокачино, ристрето, кортадо, фрапе - просто голова йде обертом! Недарма кав’ярні сьогодні такі популярні та прибуткові.

Знайти затишне кафе можна тепер у кожному місті та містечку Польщі. Більшість із них належать до великих мереж кав’ярень, яких у Польщі є чимало. Пропонуємо вашій увазі рейтинг найпопулярніших та найзатишніших великих мереж кав’ярень у Польщі, де вас приємно здивують не лише смак напоїв та страв і вишуканий інтер’єр, а й цінова політика.

кава

Найпопулярніші кав'ярні у Польщі

Рейтинг найпопулярніших мереж кав’ярень сформовано на основі соціологічного опитування, проведеного наприкінці 2017 року Польським Інститутом Досліджень Якості (Polski Instytut Badań Jakości), що спеціалізується на дослідженні ринку споживачів. Респонденти оцінювали кав’ярні за декількома критеріями:

  • чистота та функціональність приміщень
  • якість обслуговування
  • якість випічки та кави
  • ширина асортименту
  • загальне враження

 

1. Green Caffe Nero

Green Caffe Nero - мережа кав’ярень, заснована у Великій Британії в 1997 році. Перша кав’ярня була відкрита в Лондоні. Сьогодні мережа нараховує понад 500 закладів у різних країнах світу, в тому числі і в Польщі.

Green Caffe Nero

Green Caffe Nero

Передусім кав’ярня пропонує гарячі напої та каву різних видів у трьох розмірах - small, regular i grande, а також різноманітні десерти, солодку випічку, тістечка, солодощі, йогурти та бутерброди. У Польщі налічується 58 закладів мережі Green Caffe Nero, зокрема в Кракові, Вроцлаві та Варшаві.

Green Caffe Nero

Green Caffe Nero

Згідно з опитуваннями, поляки назвали Green Caffe Nero найкращою кав’ярнею у 2017 році.

Green Caffe Nero

2. Cukiernia Sowa

Мережа кондитерських Cukiernia Sowa налічує у Польщі понад 150 закладів, розташованих у різних куточках країни. Історія мережі Cukiernia Sowa сягає ще 1946 року.

Cukiernia Sowa

Це не просто заклад, де можна випити каву та поласувати десертом, це ще й популярна кондитерська та пекарня, де на замовлення виготовляють найрізноманітніші торти, випічку і десерти.

Cukiernia Sowa

Cukiernia SowaCukiernia Sowa

3. Costa Coffee

Costa Coffee - одна з найпопулярніших у світі англійська мережа кав’ярень, що є найбільшою у Великій Британії та другою за величиною мережею у світі після Starbucks. Перший заклад був відкритий в Лондоні у 1971 році з ініціативи двох братів з Італії - Серхіо та Бруно Коста. Сьогодні мережа налічує понад 3 тисячі кав’ярень у 30 країнах, яких близько 1800 закладів розташовані у Великобританії.

Costa Coffee

У Польщі перший заклад Costa Coffee було відкрито у 1999 році і сьогодні ці кав’ярні можна зустріти майже у всіх польських містах.

Costa Coffee

Costa Coffee

4. E.Wedel

E.Wedel - найстаріша шоколадна фабрика в Польщі. Компанія та марка виробника шоколаду та кондитерських виробів була заснована ще в далекому 1851 році у Варшаві. Заснував кондитерську німецький підприємець та кондитер Кароль Ведель.  

E.Wedel

Сьогодні продукцію E.Wedel можна зустріти не лише по всій Польщі, а й в інших країнах світу, зокрема в США, Канаді та Великій Британії.

E.Wedel

E.Wedel

5. Starbucks

На сьогодні Starbucks є найбільшою мережею кав’ярень у світі. Популярна компанія була заснована у 1971 році в Сіетлі (Вашингтон, США). Starbucks налічує 24 464 кавярень у 72 країнах світу, з них понад 13 тисяч знаходиться у США.

Starbucks

В Польщі наразі працює всього 46 закладів Starbucks, 21 з яких знаходиться у Варшаві, ще 9 - в Познані, по 8 кав’ярень у Кракові та Вроцлаві та в інших містах Польщі.

Starbucks

Starbucks

6. So! Coffee

Мережа кавярень So! Coffee відома чи не у кожному польському місті. Затишні невеликі кафе приваблюють клієнтів не лише стильним інтер’єром, а й вишуканою кавою, різноманітними чаями, соками, десертами та морозивом. Кав’ярні розроблено у трьох форматах: невеликі острівці у торгових та розважальних центрах, кав’ярні на 60 м² та на 90 м².

So! Coffee

So! Coffee

7. Gorąco Polecam

Заснування компанії бере свій початок з 1925 року – саме тоді Антоній Новаковський відкриває свою першу пекарню, яка стала прибутковим сімейним бізнесом. Через 80 років, у 2005  виникає фірма Nowakowski Sklepy z. o.o., а ще через рік відбувається відкриття першого закладу Gorąco Polecam Nowakowski.

Gorąco Polecam

На сьогодні заклади Gorąco Polecam працюють у таких польських містах як Варшава, Краків, Гдиня, Лодзь. Перш за все тут пропонують власну випічку, а в додаток – чудову каву.

Gorąco Polecam

8. McCafé

McCafé  – це мережа кав’ярень, яка належить популярному McDonald's. Вперше McCafé як окремий заклад було відкрито у 1993 році в Мельбурні (Австралія) і на сьогодні це один з найбільших брендів з продажу кави.

McCafé

McCafé

У Польщі першу кав’ярню McCafé було відкрито у 2008 році в Познані. Сьогодні налічується понад 240 закладів по всій Польщі – як окремих кав’ярень, так і тих, що знаходяться в McDonald's.

McCafé

А які кав’ярні у Польщі полюбляєте відвідувати Ви? Діліться з нами в коментарях ;)

кава

Читайте також:

Де і як харчуються поляки? Рейтинг популярних закладів

7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

Найвищі будівлі Польщі. Топ-10

10 польських фільмів, які варто подивитись

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах