Де і як харчуються поляки? Рейтинг популярних закладів

08 Грудня 2017
Рейтинг популярних закладів Польщі

У сучасному стрімкому світі залишається все менше часу на готування їжі. Значно простіше і швидше поїсти в ресторані чи фаст-фуді. Згідно з останніми дослідженнями, все більше поляків їдять у закладах громадського харчування і все менше таких, що готують їжу самостійно вдома. Окрім того, більше 15% поляків харчуються поза домом регулярно.

Як показують останні підрахунки у звіті GFK ("Товариство споживчих досліджень"), у Польщі у 2017 році було витрачено більше 36 мільярдів злотих в закладах громадського харчування. В середньому поляки витрачають тут майже 98 злотих на місяць. Такі показники в Польщі є найвищими за останні 9 років.

Окрім того, за останній рік значно зросла сама кількість закладів у Польщі - на цілих 1,8% в порівнянні з минулим роком.

Чому поляки надають перевагу закладам громадського харчування?

Популярність закладів громадського харчування стрімко росте не лише у Польщі, а й в усьому світі. Пояснити таку тенденцію дуже просто: харчуватися в закладах досить вигідно і зручно, не потрібно витрачати дорогоцінний час на кухні і до того ж, у закладах вам запропонують широкий вибір страв на будь-який смак і ціну.

Згідно з опитуваннями, поляки вирізняють такі причини відвідування закладів громадського харчування:

  • По-перше, це - зручність (наприклад, близькість закладу до дому, місця роботи чи навчання).
  • По-друге, це суттєва економія часу, адже не потрібно купувати продукти, готувати страви і витрачати багато часу та сил на кухні.
  • Ще однією причиною є бажання зустрітися поза домом з друзями чи колегами в неформальній обстановці.

Іншими причинами, які спонукають поляків відвідувати заклади громадського харчування є бажання спробувати якісь нові страви, відсвяткувати певні події (день народження, підвищення на роботі, здачу екзамену тощо) або ж небажання готувати їжу самостійно.

обід в Польщі

Згідно із соціологічним дослідженням, яке провели ARC Rynek i Opinia, 86% поляків заявляють, що хоча б раз на місяць вони їдять в закладах громадського харчування. Найбільшу групу становлять ті, хто харчується там як мінімум декілька раз на місяць (35%). Ще  3% зазначили, що у такий спосіб вони харчуються кожного дня.

Як часто поляки відвідують заклади громадського харчування? (результати опитування)

харчування в польщі

wirtualnemedia.pl

Найчастіше у закладах харчуються мешканці великих міст.  Вікова категорія людей, що обирають заклади громадського харчування - це переважно особи до 34 років.

Скільки грошей витрачають поляки на їжу в закладах громадського харчування?

Як вже зазначалося, у 2017 році поляки витратили загалом більше 36 мільярдів злотих в закладах громадського харчування. В середньому, поляки готові витратити близько 100 злотих в місяць на походи в ресторани та фаст-фуди.

Як показують опитування, лише 2% поляків готові заплатити в ресторані чи кафе більше 100 злотих за один візит. 21% опитуваних витрачають за один раз у таких закладах до 20 злотих. Найчисленнішу групу становлять ті, хто готовий заплатити за свій обід від 20 до 30 злотих - усього 38%.

Цікаво, що із опитуваних осіб, аж 90% заявили, що вибираючи заклад, де можна поїсти, вони керуються саме його ціновою політикою.

Скільки поляки готові заплатити за один візит в заклад громадського харчування? (результати опитування)

харчування в польщі

wirtualnemedia.pl

Яким закладам громадського харчування поляки надають перевагу?

Поляки ретельно обирають заклад, де можна поїсти, і для цього існує декілька критеріїв. Зокрема, це цінова політика закладу, якість приготованих страв, місце його розташування, загальна атмосфера тощо.

Згідно із даними, які опублікувала польська дослідницька група IQS, споживачі зазвичай обирають певний заклад через смачні страви (62%), сприятливі ціни (52%) та вигідну локалізацію (29%). У свою чергу, 27% опитаних приходять у конкретний заклад, тому що там хороший сервіс обслуговування, 23% - тому що їм пропонують широкий вибір меню, 17% обирають заклад через красивий інтер’єр.

Критерії вибору закладу харчування в Польщі (результати опитування)

заклади харчування в польщі

wirtualnemedia.pl

Найпопулярнішими серед поляків виявились заклади харчування, де пропонують клієнтам страви італійської кухні. Відтак, найчастіше у Польщі відвідують піцерії (72% опитуваних). На другому місці за популярністю є відомі мережі фаст-фудів (McDonalds, KFC, Burger King) - 62% респондентів. Третю сходинку в рейтингу найвідвідуваніших типів закладів харчування посідають елітні ресторани європейської, польської та азіатської кухні (52%).

піца

Найпопулярніші типи закладів громадського харчування в Польщі

ресторани в Польщі

wirtualnemedia.pl

Серед закладів, де продають так звану "вуличну їжу" ("street food"), найпоширенішими є заклади, де виготовляють кебаб (50%). 13% від усіх закладів з вуличною їжею становлять місця, де продають бургери, ще 10% - це будки з хот-догами.

Найпоширеніші заклади "вуличної їжі" в Польщі

вулична їжа в Польщі

wirtualnemedia.pl

кебаб

Що найчастіше їдять поляки?

Найбільше поляки полюбляють італійську та власне свою, польську кухню. Перевагу піці та пасті віддають аж 81% опитуваних. Одночасно з тим лише на 1% італійській кухні поступається польська - її виокремили 80% респондентів. На третьому місці традиційні американські страви - хот-дог та гамбургер (63%). Вельми популярною серед поляків виявилась арабська кухня, найвпізнаванішою стравою якої тут є кебаб (51%). Цікаво, що на останніх позиціях опинилася веганська та так звана еко та біо їжа - лише невеликий відсоток людей надають їй перевагу.

Якій їжі поляки віддають перевагу? (результати опитування)

їжа в польщі

wirtualnemedia.pl

Таким чином, як показують різноманітні дослідження, все частіше поляки воліють поїсти в закладах громадського харчування, аніж самостійно готувати їжу вдома. В той же час, критерії, за якими вони обирають певний заклад є, в першу чергу, цінова політика закладу та якість пропонованих страв. Найпопулярнішими в Польщі визнано заклади, де подають італійську та польську кухню, а серед вуличної їжі поляки надають пальму першості страві арабської кухні - кебабу.

А чому надаєте перевагу ви? Не забувайте ділитися із нами в коментарях. 

Джерело: wirtualnemedia.pl

Читайте також:

Топ-5 рецептів різдвяних десертів

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

10 польських фільмів, які варто подивитись

10 популярних книг польських авторів, які варто прочитати

Найвищі будівлі Польщі. Топ-10

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах