8 найважливіших фактів про польську шопінг візу, які ви мусите знати

06 Квітня 2017
шопінг віза в польщу

Українці полюбляють робити закупи в Польщі. Популярністю користуються різноманітні категорії товарів – від продуктів та засобів гігієни до побутової техніки, меблів чи будівельних матеріалів. Річ у тому, що купувати в Польщі часто набагато вигідніше, аніж в Україні, адже аналогічні товари обходяться у сусідів подекуди значно дешевше, а їх якість при цьому відповідає усім європейським нормам та стандартам. До того ж, поки Україна не входить в ЄС, її жителі, купуючи товари в Польщі, мають право на повернення податку на додану вартість (VAT) по системі Tax-free. Різні групи товарів в Польщі оподатковуються по-різному, повернути можна від 5% і до 23% вартості своєї покупки, а це майже чверть витрачених грошей! Більшість наших співвітчизників, особливо, із Західної України, вже не уявляють свого життя без польських товарів. Для таких затятих любителів шопінгу в Польщі ввели навіть окремий тип візи, який так і називається  - польська шопінг віза або віза з метою закупівельного туризму.

Проте шопінг віза може стати прекрасним варіантом не тільки для здійснення закупів. Польська шопінг віза – це повноцінна довготермінова шенгенська віза, що дає право мандрувати усіма країнами ЄС. При цьому виробити її  абсолютно не складно і зробити це кожен охочий може самостійно. Першу шопінг візу видають всього лиш на 7 днів, проте усі наступні вам вироблятимуть на півроку, рік чи навіть два роки. Саме так, дворічна багаторазова шенген віза для шопінгу та подорожей – це реальність, і не дивно, чому шопінг віза – тема для українців надзвичайно популярна та цікава. 

Проаналізувавши форуми на візову тематику, запитання від користувачів нашого ресурсу, а також доступну в інтернеті інформацію про польську шопінг візу, ми зробили висновок, що дуже часто ця інформація не відповідає дійсності. За рахунок того, що перевірені в офіційних джерелах, а отже, достовірні дані про цей тип візи трапляються рідко, сама шопінг віза і весь процес її вироблення обростають чутками та надуманими нюансами, які тільки заплутують та вводять в оману бажаючих отримати шопінг візу до Польщі. Щоб остаточно розвіяти сумніви і чітко відділити міфи від реальності, ми підготували для вас 8 найважливіших фактів про польську шопінг візу, знання яких допоможе вам самостійно та безперешкодно отримати повноцінну довготермінову шенген візу в Європу.

Щоб отримати шопінг візу на 2 роки, слід обов’язково вказувати це при заповненні анкети

Якщо ви хочете отримати дворічну шопінг візу, обов’язково зазначте це в анкеті, а саме при заповненні полів, де треба вказати бажаний термін дії майбутньої шенген візи. Робити це слід наступним чином: у графі “Запланована дата в'їзду на територію Шенгенської зони” ви повинні вказати дату приблизно 5-7 днів після подання документів на візу. Наприклад, якщо документи ви подаватимете 04.06.2017, то в графі  “Запланована дата в'їзду на територію Шенгенської зони” слід написати 11.06.2017 року. А тепер найважливіше: у графі “Запланована дата виїзду з території Шенгенської зони” вказуємо дату з розрахунку на максимально можливий термін дії шопінг візи (2 роки)  - 10.06.2019 року. Ясна річ, це не означає, що ви гарантовано отримаєте саме дворічну шенген шопінг візу, проте це реально. Можливий також варіант, що вам відкриють візу на рік, що теж не погано. У будь-якому випадку, для того, щоб отримати довготермінову шопінг візу, заповнюйте вищевказані поля за описаною схемою.

Для вироблення наступної шопінг візи потрібно мати не прості чеки, а іменну фактуру VAT (накладну)

Перша шопінг віза видається на тиждень, а щоб виробити наступну, потрібно при поданні документів в ППВА підтвердити покупки в Польщі, надавши іменну фактуру VAT. Іменна фактура і чек містять перелік куплених товарів і суму до сплати, проте на іменній фактурі, на відміну від звичайного чеку, вказуються ваші дані: ім’я, прізвище та прописка, а також продавець ставить свій підпис і печатку. Попередьте продавця заздалегідь про своє бажання отримати іменну фактуру VAT, і він зробить це без жодних проблем незалежно від суми, на яку ви купуєте товар. У якості підтвердження покупок в Польщі підійде також накладна для повернення податків Такс-фрі (Tax-free). Нагадуємо, що для можливості оформлення фактури Такс-фрі і повернення коштів, ви повинні придбати товари в Польщі на суму від 300 злотих одним платежем.

Термін дії наступної шопінг візи не залежить від кількості товарів у фактурі

Ходять слухи, що для того, аби отримати польську шопінг візу на максимально тривалий термін, потрібно мати фактури із величезним списком придбаних у Польщі товарів і грандіозною сумою покупки. Це не правда. Велика кількість найменувань у чеку не може гарантувати вам довготривалої шопінг візи чи сприяти її отриманню.

Для отримання наступної шопінг візи вам не потрібно надавати фактури для кожної покупки з кожної поїздки до Польщі

Для того, щоб подати документи на наступну польську шопінг візу у візові центри (ППВА), вам достатньо лише підтвердити факт здійснення покупок в Польщі – навіть однієї фактури, що підтвердить закупи у цій країні, буде достатньо. Кількість фактур не впливає на рішення про видання вам шопінг візи – на нього впливає лише їх наявність. На жаль, посередники вміло користуються некомпетентністю своїх клієнтів і продають їм ніби-то необхідні фактури за певну суму грошей, що значно збільшує ціну шопінг візи у порівнянні з самостійним її виробленням.  

Право на шопінг візу до Польщі мають не усі українці

На даний момент, право на польську візу шопінг візу мають не всі громадяни України, а тільки жителі Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Рівненської, Вінницької, Чернівецької, Волинської та Житомирської областей, тобто Львівського, Луцького та Вінницького Консульських округів. Покупці з цих регіонів найчастіше зустрічаються серед клієнтів магазинів та супермаркетів Польщі, адже їм недалеко до польсько-українського кордону і затрати часу та грошей на дорогу не перевищують вигоди від покупок в Польщі. Жителі інших областей України можуть перетинати кордон з Польщею на підставі інших документів – про усі можливі варіанти читайте у нашій статті Види польських віз.

Перший раз по шопінг візі слід в’їхати саме в Польщу

Подаючи документи на шопінг візу, ви заявляєте про намір здійснювати закупи саме в Польщі, тому перший раз з шопінг візою слід перетнути саме українсько-польський кордон. Польська шопінг віза дає право вільно мандрувати усіма країнами, що входять до Європейського Союзу, проте, для успішного вироблення наступних шопінг віз, намагайтесь на підставі цього документа найчастіше перетинати кордон з Польщею.

З шопінг візою ви можете перетинати польський кордон хоч кожного дня

Для власників шопінг віз немає жодних обмежень стосовно того, як часто вони можуть перетинати польський кордон – робити це можна хоч кожного дня. Головне – мати з собою достатньо коштів, наявність яких ви можете показати чи довести польському митнику. Це потрібно для того, аби підтвердити вашу спроможність купувати товари в Польщі. Детальніше про те, скільки грошей потрібно для перетину кордону з Польщею, читайте ТУТ. Той факт, що у вас є шопінг віза, позбавлятиме багатьох запитань і проблем при частому перетині польського кордону, бо, наприклад, власники робочої, гостьової чи студентської візи, які часто перетинають кордон, можуть викликати підозру. До того ж, вам не потрібно жодних додаткових запрошень, квитків чи підтверджень оплати готелю.  Це дуже актуально саме зараз, коли перевірки на кордоні, згідно рішення ЄС, будуть особливо ретельні.

Польська шопінг віза – не єдиний спосіб отримати довготривалу шенген мультивізу

Окрім оформлення польської шопінг візи, існує ще один спосіб отримати візу в Європу, і не лише на 2, а й на 5 років. Скористатись ним можуть родичі польських переселенців у рамках програми репатріації (повернення на батьківщину). Родичам поляків, які в 1945-1947 рр. були примусово переселені з території Польщі, дають шанс оформити собі репатріаційну візу, що є повноцінною шенген візою терміном на два або на п’ять років. Детальніше про особливості та умови отримання репатріаційної візи читайте у статті Польська віза для переселенців, або як отримати багаторазову шенген візу в Європу на 5 років.

Польська шопінг віза – це справді хороший варіант для тих, хто бажає отримати довготермінову шенгенську візу, подорожувати Європою та здійснювати покупки в найкращих її локаціях. Сподіваємось, наш матеріал допоможе саме вам стати володарем дворічної перепустки в ЄС. Детальну інформацію про документи, необхідні для вироблення польської шопінг візи, ви знайдете у нашому матеріалі Шопінг віза в Польщу (віза на закупи). Куди саме можна подавати документи на шопінг візу до Польщі, а також на інші види польських віз, читайте у статті Візові центри та Консульства Польщі в Україні

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах