Шопінг-віза в Польщу (віза на закупи)

23 Серпня 2016
шопінг шенген віза

Побутує думка, що подати документи в  Польське консульство чи візовий центр Польщі без посередника і самостійно виробити собі шенген візу – практично неможливо. Надто вже багато часу і зусиль обіцяє забрати бюрократична тяганина, пов’язана із новими і не дуже правилами збору і подання документів на візу в Польщу. Саме тому в Україні з кожним днем збільшується кількість компаній, готових зробити все за вас: за немалі гроші вас і проконсультують,  і зареєструють на підходящу дату, і документи на візу підберуть, і вироблять усі необхідні. Для отримання шенген-візи вам, практично, залишається тільки з’явитись у візовий центр у призначений день і подати документи на шенгенську візу та свої біометричні дані.

ШОПІНГ ВІЗА В ПОЛЬЩУ

Дуже зручно, проте зовсім не економно: в зв’язку із здорожчанням курсу валют, шенген віза і так обходиться не дешево, а послуги посередників можуть помножити цю цифру ще майже вдвічі. Отримати шенген-візу власним зусиллями – цілком реально. Найлегше виробити шенген шопінг-візу. Шопінг-віза в Польщу (або віза на закупи) вимагає мінімум документів і в перспективі (друга і наступні) дає можливість повноцінно мандрувати і перебувати в Євросоюзі, як і на підставі звичайної шенген-візи.  

Переваги польської шопінг-візи

По-перше, навіть, якщо ви їздитимете до Польщі що через день, до вас практично не чіплятимуться на кордоні, як до власників бізнес чи робочих віз, до яких, в разі частих поїздок, можуть виникнути запитання. У вас можуть попросити лише пред’явити наявні кошти при перетині кордону, щоб переконатись, що ви володієте достатньою сумою грошей для здійснення закупів в Польщі. Пропонуємо вам дізнатися, скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі.

По-друге, для отримання повноцінної шенген-візи, і на цій підставі, вільних мандрівок в Польщу чи інші країни Євросоюзу, вам не потрібно ні придбаних квитків, ні підтвердження оплати готелю (лише бронь), ні запрошення від роботодавця чи компанії. 

По-третє, після першої одноразової, кожна наступна видана вам шопінг-віза – багаторазова шенген-віза, з терміном дії – півроку або рік. Якщо ви подаєте на шопінг-візу втретє, варто спробувати виробити її на 2 роки.

Як отримати шопінг-візу (шенген) на 2 роки

Для того, щоб отримати шанс відкрити дворічну шенген-візу, слід обов’язково при заповненні анкети на шенген-візу вписати термін, на який ви маєте намір її відкрити: на 2 роки. Зробити це потрібно, правильно заповнивши графи  “Запланована дата в'їзду на територію Шенгенської зони” та “Запланована дата виїзду з території Шенгенської зони”. У графі “Запланована дата в'їзду на територію Шенгенської зони” пишемо дату з розрахунком 5-7 днів після дати подання документів на візу (час, через який ви б мали її отримати). Це, наприклад, 09.09.2016 р. Тоді в графі “Запланована дата виїзду з території Шенгенської зони” пишемо 08.09.2018 р. (тобто ви хочете, щоб вам видали візу на 2 роки). Те, що ви внесете свій намір отримати дворічний шенген в анкету,  ще не означає, що шопінг-візу вам стовідсотково відкриють саме на 2 роки, можливі варіанти річної шопінг-візи, проте перспектива отримати шенген-візу на 2 роки достатньо реальна. 

Процедура отримання шопінг-візи до Польщі

Процедура отримання шопінг-візи така ж, як і для усіх інших бажаючих оформити будь-який тип шенген, робочої чи національної польської візи. Детально ознайомитись із усіма нюансами та цінами на послуги ви можете у нашій статті Візові центри та Консульства Польщі в Україні, а з актуальним переліком документів на візу в Польщу у статті Документи на візу в Польщу. Якщо коротко, то для початку вам слід оплатити послуги візового центру, потім зареєструватись, таким чином обравши собі дату подання документів на візу в Польщу (Детальну інструкцію щодо реєстрації на візу ви можете знайти в нашій статті Як самостійно заповнити анкету на візу). У вказаний день ви подаєте документи в Консульство Польщі чи ППВА – а вже через кілька днів (в середньому через тиждень) ви – щасливий власник пропуску в Європу.  

Отримати такий тип шенген-візи, як шопінг віза, або, як це вказано в офіційних документах, віза з метою  закупівельного туризму, можуть жителі не усіх областей України, а тільки Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Волинської, Вінницької Чернівецької, та Житомирської областей. Перша така віза оформлюється на 7 днів і з правом лише одного в’їзду, а вже кожна наступна – багаторазова шенген віза на півроку, рік чи навіть два роки. 

Ціна шопінг-візи до Польщі

Виробляючи  шенген шопінг-візу до Польщі самостійно, ви офіційно повинні сплатити за послуги візового центру, куди подаватимете документи на візу в Польщу. Це визначена і однакова для всіх ППВА України сума – 18, 5 євро, або ж 540 гривень за поточним курсом + приблизно 20 грн. за послуги банку.  Офіційно слід сплатити і консульський збір, що незмінно становить 35 євро, або ж приблизно 1015 гривень. Оплатити доведеться і страхівку – ціна якої вже залежить від страхувальної компанії – в середньому це 300 грн. Радимо оформляти страхівку заздалегідь, а не у самому візовому центрі, там вона вдвічі дорожча. Отож, враховуючи всі основні і додаткові необхідні видатки, ціна шопінг-візи до Польщі, що дає право на в’їзд в усі країни шенгену, приблизно дві тисячі гривень. 

Документи на шопінг-візу

Якщо ви вирішили виробляти шопінг-візу і робитимете це вперше, то вам слід ознайомитись із переліком документів, необхідних для оформлення саме шопінг-візи, адже він дещо відрізняється від переліку документів для інших типів шенген-віз. Отож, в Консульство Польщі чи ППВА ви повинні з’явитися у вказану при реєстрації дату, маючи з собою наступні документи:

Перелік документів на шопінг-візу в Польщу

 • Заповнену відповідно до чинних вимог візову анкету;
 • Прохання про видачу візи з метою закупівельного туризму (заповнити можна в ППВА або скачати тут Львіський округ, Луцький округ, Вінницький округ)
 • Паспорт закордонний, де ще є мінімум 2 вільні сторінки, і який дійсний протягом 3-х місяців з моменту, коли ви плануєте останній виїзд з території ЄС; 
 • Заповнену заяву, що підтвердить наявність чи відсутність у вас ще одного чинного закордонного паспорта (процедура діє з листопада 2015, заяву можна заповнити безпосередньо в ППВА) скачати ТУТ;
 • Паспорт внутрішній (+ксерокопії сторінок, де є позначки)
 • Фото, зроблене не раніше, аніж за 6 місяців до моменту подання документів на шенген шопінг-візу;
 • Діючу страхівка (на суму 30000 євро на особу);
 • Довідку з місця роботи для працюючих, що підтверджує зберігання за особою місця праці на момент поїздки; довідка з місця навчання для учнів/студентів;
 • Останню податкову декларацію (максимум 3-місячної давності) та свідоцтво про реєстрацію мають надати приватні підприємці;
 • Пенсіонерам слід пред’явити пенсійне посвідчення, а також довідку з пенсійного фонду;
 • Оригінал квитанції з банку про сплату коштів за послуги ППВА;
 • Виписку з банку про наявну на вашому рахунку грошей і про рух коштів за останні 3 місяці. Для студентів, що навчаються на платній формі та безробітних таку виписку може надати спонсор (яким може виступати лише родич по першій лінії – діти, батьки, чоловік чи дружина). В такому випадку цей спонсор подає заяву, що особа, котра подає документи на отримання шенген-візи, перебуває на його утриманні і додає документальне підтвердження родинних  зв’язків;
 • Підтвердження місця проживання в Польщі – для шопінг-візи – бронювання готелю, де вказано реквізити готелю і дані тих, хто планує там проживати. Візу вам відкриють не раніше і не пізніше від тієї дати, на яку у вас наявна бронь готелю. Також зауважте, що готель потрібно забронювати не пізніше ніж за 3 місяці від дати подачі документів;
 • Також вже на місці ви надасте свої біометричні дані (цифрове фото і відбитки пальців)

Адреси усіх візових центрів ППВА та Консульств Польщі в Україні, їх контактні телефони та час роботи і прийому відвідувачів ви знайдете тут .

Як і куди подати документи на шопінг-візу 

У день прийому документів ви повинні з’явитись до ППВА із вищезазначеним переліком документів для подачі на шопінг-візу у вказаний час. Вам видадуть спеціальний особистий номер вашої черги. Для бажаючих подати документи на візу працює зал очікування – тут ви чекаєте і уважно слідкуєте, поки на одному з електронних табло не з’явиться цей ваш номер черги  і поряд номер віконечка – тоді одразу ж підходите туди і подаєте документи. Дуже важливо не прогавити момент і не пропустити свою чергу, адже в такому випадку через кілька хвилин місце для подання документів на візу вже займе хтось інший. 
Після подачі документів на візу в Польщу, вам слід оплатити консульський збір (зробити це можна тільки у євро), і з квитанцією про оплату і чеком треба повернутись до вашого віконечка. От і все – рішення про видачу вам шенген шопінг візи буде готовим приблизно через тиждень.

Як забрати паспорт з візового центру (ППВА)

Можна замовити собі послугу кур’єрської доставки паспорта або ж sms-інформування про готовність результату по вашому запиту на шопінг-візу.  Забрати свій паспорт разом з візою ви маєте у тому ж візовому центрі (ППВА), де й подавали документи. На основі вашого внутрішнього паспорта і чека про оплату 35 євро консульського збору вам видадуть ваш закордонний паспорт із шопінг-візою у ньому.  

Які країни можна відвідати з польською візою на закупи?

Якщо у вас є шенген віза на закупи (шопінг-віза), а відвідати ви хочете не лише Польщу, а й, скажімо, Францію чи Мальту, то подавати документи на візу в Консульства цих країн вам не потрібно. Із польською шопінг-візою ви можете вільно перетинати кордони між державами-членами Євросоюзу і без проблем пересуватись по їх території. Виробивши шопінг-візу, ви отримуєте повноцінну шенген-візу – перепустку в майже 30 країн в Європі (Німеччина, Болгарія, Греція, Угорщина, Чехія, Швейцарія, Іспанія та ін.) та поза її межами (Канарські острови, Мадейра, Мартиніка та ін.). Нагадуємо, що такий тип шенген візи, як шопінг віза, не дає право працювати в ЄС, проте подорожувати та відпочивати, а також здійснювати відмінний шопінг в Європі, зможе кожен її власник. 

Подати документи на другу шопінг-візу 

Першу шопінг візу поляки відкривають на тиждень із правом разового перетину кордону до Польщі. Для того, щоб отримати другу шопінг-візу  і отримувати їх надалі, ваша перша поїздка повинна обов’язково відбутися по цій візі, а привезти вам з неї потрібно не тільки продукти чи новий одяг, а й іменну фактуру (накладну) VAT. Процедура її отримання доволі проста: продавець випише вам таку фактуру VAT замість чеку на покупки, вказавши там ваше ім’я, прізвище та місце прописки. Виписувати іменні фактури VAT на кожну вашу покупку в Польщі не тільки не зручно і не раціонально з точки зору витраченого часу, а й не потрібно. Для того, щоб оформити наступну шопінг-візу, достатньо однієї правильно заповненої іменної фактури VAT . Вписувати дані продавець буде з ваших слів, тому радимо вам заздалегідь підготуватись до цього і виписати собі необхідні дані, кілька разів перевіривши їх правильність. Така іменна фактура стане підтвердженням здійснення закупів в Польщі і використанням шопінг-візи за призначенням. Ще одним таким підтвердженням можуть стати накладні Такс-фрі для повернення податків VAT. 

Фактури Такс-фрі (Tax-free) для шопінг-візи

Ми дуже багато писали про те, що таке Такс-фрі та як його оформлювати, тому перед поїздкою радимо прочитати наші статті Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі? та Способи повернення податку Tax Free: що, де і як? Нагадаємо тільки, що з 1 червня 2016 року для оформлення Такс-фрі (Tax-free) в Польщі треба здійснити покупки на суму від 300 злотих одним чеком. Це дасть вам можливість повернути сплачений при купівлі товарів в Польщі податок на додану вартість (який громадяни країн, що не є членами Євросоюзу, сплачувати не мають).  Повернення VAT – це економія від 5 до 23%  витрачених на закупи в Польщі грошей. Зверніть увагу: не кожен магазин виписує фактури Такс-фрі (Tax-free), уточніть про таку можливість у продавця чи адміністратора, перед тим, як здійснювати покупки в тому чи іншому магазині в Польщі, адже фактури Tax-free можуть стати підставою для видачі вам наступних шопінг віз до Польщі. Проте ми все ж радимо вам виписувати також іменні фактури VAT, адже часто люди купують, в більшості, продуктові товари, податок на які – всього 5%. Тож добре зважте, чи варта сума коштів, яку вдасться заощадити, часу, витраченого на кордоні в чергах на оформлення Такс-фрі.  Зекономити час на кордоні при оформленні Такс-фрі (Tax-free) можна, попередньо зареєструвавши вашу фактуру онлайн у формі електронної реєстрації від польської митниці. Покрокова інструкція електронної реєстрації Такс-фрі доступна на нашому сайті. 
Отож, під час кожного наступного подання документів у Консульства Польщі чи ППВА на шопінг візу вам необхідно буде подавати той самий перелік документів, що і на першу шопінг візу, разом з проханням про видачу візи з метою закупівельного туризму.  До цього обов’язково додавати оригінали іменного рахунку-фактури або накладної для повернення податків Такс-фрі (Tax-free)), як підтвердження факту здійснення закупів під час поїздок на основі першої та наступної шопінг віз.

Що потрібно для отримання шопінг-візи?

Для того, щоб стовідсотково не отримати відмови у видачі наступних шенген шопінг віз, які розраховані та півроку, рік, чи навіть більше, і є хорошою підставою для необмеженого шопінгу і туризму в Європі, потрібно дотримуватись певних правил. Пам’ятайте, що вперше по шопінг візі в’їхати ви повинні саме в Польщу, а не в іншу країну ЄС, а також про те, що саме в Польщі по такому типу шенген візи ви повинні перебувати найдовше. Тому плануйте свої подорожі Європою з Польщі, а не напряму з України. До речі, так може бути навіть дешевше, адже Польща співпрацює із бюджетними авіалініями – так званими лоукостами, де можна придбати авіаквитки у кілька разів дешевше, аніж на той самий напрямок з України. 

Шопінг-віза в Польщу відкриває справді широкі можливості для тих, хто надає перевагу закупам в Польщі і робить їх там постійно, а таких серед українців дуже багато, про що свідчить величезна кількість шопінг-турів до різних міст Польщі (Перемишль, Краків, Варшава, Жешув), що об’єднують людей, бажаючих купити найкращі товари європейської якості за найнижчими цінами. Торгові центри, галереї, супермаркети Польщі пропонують насправді широкий вибір як промислових, так і продуктових товарів чи обновок для гардеробу, і гарантують вам не тільки яскравий, а й економічно вигідний шопінг. До того ж, такий шопінг не повинен обмежуватись лише територією Польщі. Із шенген шопінг візою вам відкриті кордони усього Євросоюзу! Тому не зволікайте і виробляйте шопінг-візу до Польщі, подорожуйте, купуйте та набирайтесь вражень.

Репатріаційна віза або ще один спосіб отримати багаторазову шенген візу 

Ще одним способом отримати багаторазовий шенген і не на 2, а на 5 років є відкриття репатріаційної візи в Польщу (візи для переселенців). Із цією візою ви зможете безперешкодно перетинати кордон із країнами-членами ЄС з метою шопінгу, подорожей чи відпочинку. Таку візу відкривають на два роки (якщо ви подаєте документи до Консульства Польщі чи до ППВА на репатріаційну візу в Польщу вперше), а кожну наступну терміном на п'ять років.

Прочитати про різні типи польських віз можна у нашому матеріалі Види польських віз. Дізнатись, що саме потрібно для отримання польської репатріаційної візи, можна ТУТ.

Не забувайте також про те, що отримати безкоштовну візу в Польщу можна також при умові, що ви власник Карти Поляка, або ж є родичем (чоловік/дружина, діти, батьки) власника Карти Поляка. Детальніше у статті Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка.

Нагадаємо, у Києві почала діяти нова система реєстрації на подачу візових документів до Польщі.

comments icon

Коментарі

 • user pic
  Елена Фокина
  25.11.2017
  Доброго дня в мене таке питання в чоловіка шопінг віза на рік, зараз він перебуває в польщі і потрібео залишитися ще на тиждень але залишилося тільки 5 днів, але 24 лстопада пройшло 180 днів з дня відкриття візи, то тепер почнуть нових 90 днів відраховувати а ті згорять чи ні? І чи потрібно йому було перетнути кордон до 24 листопада, чи він може там перебувати але дні почнуть відраховувати по новому???

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах