Антимонопольне управління Польщі оштрафувало Бедронку на 115 млн злотих

30 Вересня 2022
закупи в польщі в супермаркетах бедронка

115 млн злотих - таку остаточну суму штрафу власник мережі дисконт-супермаркетів Бедронка буде змушений заплатити за “практики, що порушують колективні інтереси споживачів”. У цій справі Суд з охорони конкуренції та прав споживачів став на сторону Польського антимонопольного управління UOKiK, передає видання businessinsider.com.pl

UOKiK порушив справу проти Бедронки після того, як отримав численні скарги від споживачів, а також інформацію від воєводських управлінь Торгової інспекції щодо неправильного позначення та відображення ціни товарів у супермаркетах Biedronka.

В межах розслідування Антимонопольне управління провело перевірку, яка підтвердила масштаб неправильного інформування покупців про ціни на товари. За даними UOKiK, така практика триває щонайменше з 2016 року. Перевірки Торгової інспекції показали, що в магазинах Biedronka в середньому аж 14% товарів не мали інформації про вартість.

“Ціна на касі вища, ніж вказана на полиці з цінниками або брак інформацію про вартість продукту. У цей спосіб кілька років поспіль Бедронка порушувала права споживачів”, - так ще два роки тому UOKiK пояснював накладення гігантського штрафу на компанію Jeronimo Martins Polska, яка є власником мережі Biedronka. 

Зрештою суд постановив, що “компанія порушила свій обов’язок з інформування покупців, не вказавши ціну кожного продукту”. Однак це рішення не є остаточним, адже власник Biedronka може оскаржити його в апеляційному суді.

“Ми очікуємо на письмове обґрунтування рішення. На підставі цього ми прийматимемо подальші рішення щодо можливої ​​апеляції, на яку ми маємо право у цій справі. Наголошуємо, що через масштаби нашої діяльності (наразі майже 3,3 тис. відділень і 80 тис. співробітників) могли мати місце поодинокі індивідуальні людські помилки, які характеризують роздрібну торгівлю та були причиною розгляду UOKiK”, – повідомила прес-служба мережі Biedronka у відповідь на рішення суду.

Мережу супермаркетів Biedronka злісно називають «улюбленицею» UOKiK. Так, антимонопольне управління регулярно накладає на неї величезні штрафи. Два роки тому Бедронку зобов’язали виплатити понад 700 мільйонів злотих, але апеляційний розгляд все ще триває. А минулого року Польське антимонопольне управління UOKiK зобов’язало компанію Jeronimo Martins Polska заплатити штраф на суму понад 60 млн злотих за введення покупців в оману щодо країни походження овочів та фруктів.

⇒ Читайте також:

Понад 100 тисяч українців скористалися обміном гривень на злоті у Польщі

У яких великих містах Польщі нерухомість коштує майже вдвічі менше, ніж у Варшаві

Продуктовий “кошик Дуди” із Бедронки подорожчав майже вдвічі

Головне фото: businessinsider.com.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах