"Безкоштовний листопад" у Польщі: вільний вхід у музеї та безліч культурних заходів

02 Листопада 2017
музеї Польщі

Поляки славляться своїм шанобливим ставленням до історії і культурних та історичних пам’яток. Загалом у Польщі зареєстровано 123 музеї. Оскільки Польща має колоритне та яскраве минуле, збереглося тут чимало королівських резиденцій та замків, безліч картин і скульптур.

Аби зацікавити туристів і самих поляків у відвідуванні музеїв, ще з 2012 року Міністерство культури та національної спадщини Польщі проводить акцію "Безкоштовний листопад" ("Darmowy listopad"). Відтак, протягом цілого місяця вхід у чотири найвідоміші польські музеї для усіх бажаючих буде вільний.

Вже традиційно у листопаді безкоштовно можна буде відвідати такі польські музеї:

  • Королівський замок у Варшаві
  • Вілянівський палац
  • Королівські Лазенки
  • Королівський замок на Вавелі

Досвід попередніх років свідчить, що така акція є вельми популярною серед туристів та самих поляків. Відвідувачі приїжджають іноді цілими автобусами.  Як зазначав міністр культури та національної спадщини, така акція переслідує три цілі: культурна освіта, збільшення відвідуваності музеїв та активізація участі громадян у культурному житті країни.

Цьогорічна акція"Безкоштовний листопад" відбудеться під гаслом "Тут живе  історія". Вхід у музеї буде вільним для всіх охочих з 2 до 30 листопада. Королівські музеї представлять свої колекції та організують тимчасові виставки, відкриті лекції та уроки, тематичні екскурсії та інші супровідні заходи.

музеї польщі

Королівський замок у Варшаві

На Замковій площі у Варшаві розташований Королівський замок (Zamek Królewski), історія якого сягає ще XIV ст. Замок є Культурною спадщиною Польщі та внесений у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Королівський замок збудований у класичному стилі з елементами бароко польським архітектором італійського походження Джованні Баттістом Тревано на замовлення польського короля Сигізмунда ІІІ Вази.

музеї польщі

Цьогоріч Королівський замок у Варшаві у рамках "безкоштовного листопаду" запрошує відвідувачів на постійні виставки "Королівські апартаменти", "Королівська картинна галерея Лянцкоронських" де, зокрема, представлені деякі картини  знаменитого нідерландського художника Рембрандта та на мультимедійну виставку "Руйнація і відновлення Королівського замку".

музеї польщі

Відвідувачі також зможуть прийти на тимчасові виставки, присвячені мистецтву Угорщини першої половини ХХ століття, творам італійського художника-маньєриста Доменіко Тінторетто та інші.

Окрім того, Королівський замок підготував безкоштовні покази фільмів, тур "Година мистецтва в замку", а також презентацію картин і графіки студентів і випускників Академії мистецтв у Варшаві  "Ярмарок мистецтва".

королівський замок

Студенти зможуть відвідати у музеї понад 200 безкоштовних уроків, на яких розповідатимуть про королівський двір, прийоми та бали, розкішний стиль життя придворних з одного боку та слуг і ремісників, які щодня виконували численні зобов'язання – з іншого.

Вілянівський палац

Садово-палацовий ансамбль Вілянівський палац (Pałac w Wilanowie) у Варшаві вважається шедевром епохи бароко. Палац було збудовано у 1696 році за проектом архітектора Августина Лоцці для польського короля Яна III Собеського.

У 1805 році Станіслав Костка Потоцький відкрив у палаці один з перших в Польщі музеїв.

вілянівський палац

У листопаді Музей королівського палацу в Віланові запрошує вас відвідати Королівський палац та його колекції. Заплановано понад 200 вільних лекцій, семінарів та тематичних прогулянок, присвячених історії та природі колишньої резиденції короля Яна III Собеського.

У Музеї пропонують безліч цікавих заходів, наприклад, "Королівський прийом" - інтерактивний захід для дітей, на якому можна буде походити королівськими покоями і послухати цікаві розповіді та легенди, в яких головну роль відіграватиме Ян III.

музеї польщі

Королівські Лазенки

Королівські Лазенки, або Королівські стежки (Łazienki Królewskie) – це палацо-парковий комплекс у Варшаві, історія якого бере початок з XVIII століття. Комплекс заснований Станіславом Августом Понятовським, за плануванням архітекторів Домініка Мерліні, Яна Крістіана Камсецера і Яна Крістіана Шуха. Площа музею займає 76 га.

музеї польщі

Протягом листопада Музей запрошує відвідати Королівську картинну галерею, Королівський театр і Королівську галерею скульптур.  Ви зможете також взяти участь в численних заходах під гаслом "Тут живе історія". Серед них тематичні прогулянки територією музею, екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих.

Королівські Лазенки також підготували 100 безкоштовних уроків для дітей на історичну тематику.

варшава

Королівський замок на Вавелі

Королівський замок на Вавелі (Zamek Królewski на Wawelu) – найстаріша резиденція польських королів. Замковий комплекс Вавель знаходиться на однойменному пагорбі у Кракові – колишній столиці Польщі. Перші споруди на Вавелі були збудовані ще між 1290 та 1300 роками.

вавель

У рамках "безкоштовного листопаду" у музеї пропонують відвідати тематичні екскурсії та безліч цікавих виставок відомих творів мистецтва.

Також працівники музею підготували понад 100 безкоштовних уроків і семінарів на такі теми, як "Легенди Вавеля", "Повсякденне життя у замку", "Вавель – резиденція правителів" тощо.

музеї польщі

Акція "безкоштовний листопад" - це чудова нагода корисно, пізнавально і цікаво провести час у Польщі із мінімальними затратами. А перед поїздкою рекомендуємо вам переглянути камери на кордоні, аби мати змогу по можливості уникнути довгих і виснажливих черг.

Читайте також:

Найвищі будівлі Польщі. Топ-10

Найближчі святкові та вихідні дні в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах