Бізнес в Польщі – нові можливості для українських інвесторів

07 Березня 2017
бізнес в польщі, інвестувати в польщу

Для тих, хто активно роздумує над відкриттям власного бізнесу в Польщі, з’явилась нова можливість – інвестиція в Промисловий парк Любачів.

Нова можливість ведення вигідного бізнесу в Польщі для українців 

Промисловий парк в Любачеві – це ідеальний простір для інвестицій. Він розташований у прикордонній зоні – всього за 13 кілометрів від КПП «Грушів-Будомєж». Реалізація проекту триває з 2015 року. За цей час було зібрано всю необхідну документацію та побудовано сучасну інфраструктуру (дороги, водопровід, каналізація, електроенергія, газ), призначену для промисловості та надання послуг. Наступним кроком в розвитку регіону заплановано будівництво об’їзних доріг довкола міст Любачів та Олешичі (Oleszyce), що значно спростить комунікацію з міжнародною автострадою А4.

Міська влада, яка стала ініціатором проекту Промислового парку, виділила 24 гектари землі для інвестицій з повним оснащенням інженерними мережами. На даний момент територію Промислового парку поділено на 11 ділянок. Одна з них займає найбільшу площу – 13,4 га, а решта 10 умовно поділені на ділянки площею приблизно 1 га. Поділ здійснили з метою залучення не лише великих підприємств, але й представників малого та середнього бізнесу. Проект Промислового парку також передбачає можливий поділ вже існуючих ділянок на ще менші.

Орієнтовна вартість землі – 16 злотих за м2. Це дуже приваблива ціна, адже, до прикладу, в іншому польському прикордонному місці Ряшів (Rzeszów) квадратний метр коштує вже набагато дорожче – в межах 160 злотих.

Місце знаходження Промислового парку Любачів сприяє розвитку українсько-польського партнерства, адже парк розташований поблизу кордону, магістральних автомобільних та залізничних доріг, що забезпечують відмінне сполучення з головними туристичними та бізнес-локаціями як Польщі, так і України. Відстань до основних митних переходів на українсько-польському кордоні наступна: Грушів-Будомєж – 13 км, Корчова-Краковець-33 км, Рава-Руська-Гребенне – 45 км. До того ж, Промисловий парк Любачів розташований поблизу міжнародної автостради А4, а також неподалік Ряшева – 93 км, Любліна (152 км), Львова (94 км), а до столиці Польщі Варшави - 322 км.  

Умови ведення бізнесу в Польщі (на прикладі Промислового парку Любачів)

Розглянемо умови ведення бізнесу в Польщі на прикладі Промислового парку в Любачеві. Оскільки зона розташована поблизу українсько-польського кордону, місцева влада сподівається залучити не лише польських, але й українських інвесторів. Для цього тут максимально спрощено процедуру ведення бізнесу. Зокрема, потенційним інвесторам пропонують:

  1. звільнення від податку на нерухомість, а також від податків СІТ або РІТ;
  2. безкоштовну юридичну допомогу при оформленні інвестицій;
  3. конкурентну ціну на земельну ділянку, повністю підготовлену для інвестування.

Як бачимо, міська ґміна Любачів активно залучає інвесторів, пропонуючи звільнення від податку на нерухомість. Підприємці, які створюють нові робочі місця на території міста Любачів, можуть розраховувати на звільнення від податку. Термін звільнення залежить від того, скільки робочих місць буде запропоновано:

  • 5 робочих місць – 1 рік;
  • 10 робочих місць – 2 роки;
  • 20 робочих місць – 3 роки;
  • 30 робочих місць – 4 роки;
  • 40 робочих  місць – 5 років.

Такі умови співпраці можливі завдяки тому, що у грудні 2016 Промисловий Парк Любачів був включений в Спеціальну економічну зону Євро-Парк Мелець (Euro-Park Mielec). Ця зона є першою такого типу в Польщі. Для тих, хто інвестує в межах Євро-Парку Мелець, діють спрощені умови ведення бізнесу. Зокрема, всі фірми звільняються від податку на дохід від ведення підприємницької діяльності в цій зоні за такою схемою: 50% - для великих підприємств, 60% - для середніх підприємств і 70% - для малих підприємств. Це найвищий показник в межах Польщі.

Любачів – ідеальне місто для бізнесу та інвестицій в Польщі

А тепер про саме місто Любачів, на території якого розташований Промисловий парк. Любачів – це адміністративний та економічний центр, що характеризується високим потенціалом у сфері промисловості та сільського господарства.

Вести бізнес в Любачеві вигідно тому, що тут діють одні з найнижчих податків і місцевих зборів у Польщі. Зокрема, йдеться про податок на нерухомість, транспортні засоби, платежі за воду і каналізацію, а також комунальні відходи. Це дозволить суттєво зменшити виробничі витрати.

Про те, що вести бізнес на теренах Любачева зручно і вигідно свідчить також те, що тут зареєстрована найменша кількість безробітних осіб серед головних міст Підкарпатського воєводства. В місті також добре розвинута інфраструктура, тут діє декілька професійних навчальних закладів, де готують висококваліфікованих фахівців у багатьох галузях. 

В Любачеві економічно вигідно не лише вести бізнес, але й проживати. Оренда помешкання тут коштує значно менше, ніж в інших містах Польщі. Наприклад, орендувати однокімнатну квартиру в Ряшеві можна за 1400 злотих, а в прикордонному Перемишлі за 600 злотих. У Любачеві за аналогічне житло ви заплатите 554 злотих.

Як бачимо, в Польщі створюють всі необхідні умови для максимально комфортного та прозорого ведення бізнесу. Зокрема, про це свідчить приклад Любачева, де новостворений Промисловий парк дає простір для реалізації будь-яких бізнес-ідей та отримання прибутку. А головне, що інвестувати в Промисловий парк Любачів буде вигідно кожному підприємцю, незалежно від масштабу ведення бізнесу.

Якщо вас зацікавила перспектива інвестування в Польщі, та у вас виникли додаткові запитання, зверніться до нас за електронною адресою vsetutpl.info@gmail.com і ми відправимо вам детальну презентацію, представлену на конференції, а також надамо вам фахову консультацію. 

Читайте також:

Закордонні інвестори творять тисячі робочих місць в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах