Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПольща б’є рекорди по кількості вкладених у неї іноземних інвестицій. Вперше за останні 9 років вона потрапила в п'ятірку найпопулярніших європейських напрямків для іноземних інвесторів. Про це свідчать дані звіту “Інвестиційна привабливість Польщі”, опублікованого компанією EY.
Інтерес до капіталовкладень у ринок Польщі справді зростає, адже саме польська економіка, єдина в Європейському Союзі, уникнула рецесії під час світової фінансової кризи, і в 2008-2016 роках ВВП Польщі зріс на 32,4%. Це був третій найкращий результат в ЄС. Серед сильних сторін польської економіки, інвестори виділяють навики місцевих робітників і витрати на оплату праці, а також потенціал для зростання продуктивності праці.
В останні роки за значну частину зростання зайнятості на польських підприємствах відповідають саме іноземні компанії і така тенденція тільки росте. Якщо у 2004-2013 роках закордонні інвестори створювали у Польщі в середньому 142 проекти на рік, то у 2014-2016 роках ця кількість зросла до 200 і більше проектів (на 40%).
За даними звіту EY, тільки у минулому 2016 році у Польщі оголошено 256 нових проектів, фінансованих за допомогою прямих закордонних інвестицій. Це на 21% більше ніж у 2015 році. В рамках таких масштабних інвестицій, Польща може розраховувати на щонайменше 22 тисячі нових робочих місць (ріст на 12% у порівнянні з 2015 роком), а це другий результат в Європі. Більше – тільки у Великій Британії.
“Маємо дуже добрі результати – 5 місце у Європі. Це є найвище місце від 2008-го року за кількістю проектів”, - каже Павел Тинел, партнер EY та співавтор звіту “Інвестиційна привабливість Польщі”.
Іноземні компанії в Польщі не тільки значно підвищують рівень зайнятості, але й пропонують стабільну і привабливу зарплату, інвестиції у розвиток співробітників, налагодження експорту та генерування надходжень в сферу публічних фінансів.
За кількістю грошових вливань, серед країн Центральної та Східної Європи Польща стала беззаперечним лідером. Особливо відзначають ріст інвестиційної привабливості і, як наслідок, іноземних капіталовкладень в столицю Польщі, Варшаву. Вона у першій трійці найпривабливіших міст для інвестицій. Інвестують у польську економіку здебільшого компанії із Західної Європи або США (понад 80% усіх інвестиційних проектів).
Проекти у Польщі завжди значно більш трудомісткі, ніж в середньому на міжнародних підприємствах, розташованих в Європі (158 робочих місць на проект у Польщі проти 72-х робочих місць на аналогічний проект у Європі). Але також є більш капіталомісткими.
Інвестиційні проекти, які зосереджені в Польщі, в основному стосуються галузей фінансів, бізнес-послуг, транспорту та комунікацій. У 2005-2016 роках у цих сферах було реалізовано 95% проектів у Польщі. В той сам час, хоча від 2013 року і зростає кількість нових інвестицій у виробничому секторі Польщі, все ж помітна тенденція до зниження частки цього сектора у загальному обсязі закордонних інвестицій в Польщу із 81% у 2005 році до 62% у 2016 році – як бачимо, у промислові проекти іноземці вкладають гроші менш охоче, аніж, до прикладу, у сферу послуг, яку експерти називають головною рушійною силою інвестицій в польську економіку в майбутньому.
Варто також визнати, що Польща стрімко набуває популярності як доволі сприятливе місце для ведення діяльності фірм у сфері ІТ-технологій чи бухгалтерського обліку.
Існує ще одна, чи не найпопулярніша сфера, в яку інвестують іноземні компанії та бізнесмени, бажаючи вигідно вкласти гроші і отримати хороший прибуток. Це сфера будівництва комерційної та житлової нерухомості в Польщі. Тільки в 2016 році там було продано більше 72 000 квартир, а у 2017 (в тому числі завдяки закордонним інвестиціям) планують збудувати ще 87 тисяч.
Тема нерухомості в Польщі цікава далеко не тільки полякам. Багато європейців вирішують купити квартиру в Кракові, Варшаві чи Гданську, адже ціни на нерухомість в Польщі (у порівнянні з цінами, наприклад, в Німеччині, Англії чи Франції) у кілька разів нижчі і практично не відрізняються від цін на нерухомість, що діють в Україні. До речі, зараз саме українці займають перше місце серед іноземців, які купують нерухомість в Польщі, обійшовши навіть німців, які лідирували кілька років поспіль.
Цьому сприяє польське законодавство, яке дозволяє іноземцям купувати житло в Польщі без зайвої бюрократичної тяганини – процедура дуже проста і не вимагає багато часу та документації. Інвестувати в польську нерухомість мають право як великі міжнародні компанії, так і звичайні люди, дехто навіть купує нерухомість у кредит, ставка якого набагато нижча ніж в Україні.
Загалом, нерухомість у Польщі – чудовий варіант для інвестування, якщо ви бажаєте вкласти гроші з найменшим ризиком, проте не втративши можливість заробити. Квартиру в Кракові, Варшаві та інших туристичних та освітніх центрах Польщі можна досить вигідно здавати в оренду, цінність такого майна з кожним роком зростає, тож продати його ви теж завжди зможете вигідно. Детальну інформацію про ціни, типи та можливості купівлі нерухомості в Польщі ви знайдете у нашій статті Нерухомість в Польщі. Ціни
Звіт EY підтверджує сильну позицію Польщі на інвестиційній карті Європи. Проте поляки не збираються зупинятись, адже аби досягти рівня розвитку найбагатших європейських країн, їхній економіці необхідне постійне зростання іноземних інвестицій. А за них доведеться позмагатись. Експерти EY вважають, що першим і найсильнішим конкурентом Польщі за прямі іноземні інвестиції буде Чехія, зацікавленість якою серед інвесторів теж доволі висока.
Половина анкетованих закордонних інвесторів (48%) очікує ще більшого покращення інвестиційної привабливості Польщі в найближчі три роки. Серед потенційних джерел ризику для Польщі інвестори називають нестабільну економічну ситуацію.
Читайте також:
Мінімальна та середня зарплати в Польщі в 2017 році
Найбільш затребувані професії в Польщі станом на 2017 рік
Польські стипендіальні програми та гранти для українців
Скільки коштує місяць проживання в Польщі?
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним доку
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти.
Коментарі