Закордонні інвестори творять тисячі робочих місць в Польщі

08 Червня 2017

Польща б’є рекорди по кількості вкладених у неї іноземних інвестицій. Вперше за останні 9 років вона потрапила в п'ятірку найпопулярніших європейських напрямків для іноземних інвесторів. Про це свідчать дані звіту “Інвестиційна привабливість Польщі”, опублікованого компанією EY.

Інтерес до капіталовкладень у ринок Польщі справді зростає, адже саме польська економіка, єдина в Європейському Союзі, уникнула рецесії під час світової фінансової кризи, і в 2008-2016 роках ВВП Польщі зріс на 32,4%. Це був третій найкращий результат в ЄС. Серед сильних сторін польської економіки, інвестори виділяють навики місцевих робітників і витрати на оплату праці, а також потенціал для зростання продуктивності праці.

Прямі іноземні інвестиції в Польщу

В останні роки за значну частину зростання зайнятості на польських підприємствах відповідають саме іноземні компанії і така тенденція тільки росте.  Якщо у 2004-2013 роках закордонні інвестори створювали у Польщі в середньому 142 проекти на рік, то у 2014-2016 роках ця кількість зросла до 200  і більше проектів (на 40%).

За даними звіту EY, тільки у минулому 2016 році у Польщі оголошено 256 нових проектів, фінансованих за допомогою прямих  закордонних інвестицій. Це на 21% більше ніж у 2015 році. В рамках таких масштабних інвестицій, Польща може розраховувати на щонайменше 22 тисячі нових робочих місць (ріст на 12% у порівнянні з 2015 роком), а це другий результат в Європі. Більше – тільки у Великій Британії. 

“Маємо дуже добрі результати – 5 місце у Європі. Це є найвище місце від 2008-го року за кількістю проектів”, - каже Павел Тинел, партнер EY та співавтор звіту “Інвестиційна привабливість Польщі”.

Іноземні компанії в Польщі не тільки значно підвищують рівень зайнятості, але й пропонують стабільну і привабливу зарплату, інвестиції у розвиток співробітників, налагодження експорту та генерування надходжень в сферу публічних фінансів.

Ріст іноземних інвестицій у Польщі

За кількістю грошових вливань, серед країн Центральної та Східної Європи Польща стала беззаперечним лідером. Особливо відзначають ріст інвестиційної привабливості і, як наслідок, іноземних капіталовкладень в столицю Польщі, Варшаву. Вона у першій трійці найпривабливіших міст для інвестицій. Інвестують у польську економіку здебільшого компанії із Західної Європи або США (понад 80% усіх інвестиційних проектів).

Проекти у Польщі завжди значно більш трудомісткі, ніж в середньому на міжнародних підприємствах, розташованих в Європі (158 робочих місць на проект у Польщі проти 72-х робочих місць на аналогічний проект у Європі). Але також є більш капіталомісткими.

Які галузі польської економіки найбільш привабливі для інвесторів?

Інвестиційні проекти, які зосереджені в Польщі, в основному стосуються галузей фінансів, бізнес-послуг, транспорту та комунікацій. У 2005-2016 роках у цих сферах було реалізовано 95% проектів у Польщі. В той сам час, хоча від 2013 року і зростає кількість нових інвестицій у виробничому секторі Польщі, все ж помітна тенденція до зниження частки цього сектора у загальному обсязі закордонних інвестицій в Польщу із 81% у 2005 році до 62% у 2016 році – як бачимо, у промислові проекти іноземці вкладають гроші менш охоче, аніж, до прикладу, у сферу послуг, яку експерти називають головною рушійною силою інвестицій в польську економіку в майбутньому.

Варто також визнати, що Польща стрімко набуває популярності як доволі сприятливе місце для ведення діяльності фірм у сфері ІТ-технологій чи бухгалтерського обліку.

Інвестування в нерухомість Польщі

Існує ще одна, чи не найпопулярніша сфера, в яку інвестують іноземні компанії та бізнесмени, бажаючи вигідно вкласти гроші і отримати хороший прибуток. Це сфера будівництва комерційної та житлової нерухомості в Польщі.  Тільки в 2016 році там було продано більше 72 000 квартир, а у 2017 (в тому числі завдяки закордонним інвестиціям) планують збудувати ще 87 тисяч.

Тема нерухомості в Польщі цікава далеко не тільки полякам. Багато європейців вирішують купити квартиру в Кракові, Варшаві чи Гданську, адже ціни на нерухомість в Польщі (у порівнянні з цінами, наприклад, в Німеччині, Англії чи Франції) у кілька разів нижчі і практично не відрізняються від цін на нерухомість, що діють в Україні. До речі, зараз саме українці займають перше місце серед іноземців, які купують нерухомість в Польщі, обійшовши навіть німців, які лідирували кілька років поспіль.

Цьому сприяє польське законодавство, яке дозволяє іноземцям купувати житло в Польщі без зайвої бюрократичної тяганини – процедура дуже проста і не вимагає багато часу та документації. Інвестувати в польську нерухомість мають право як великі міжнародні компанії, так і звичайні люди, дехто навіть купує нерухомість у кредит, ставка якого набагато нижча ніж в Україні.

Загалом, нерухомість у Польщі – чудовий варіант для інвестування, якщо ви бажаєте вкласти гроші з найменшим ризиком, проте не втративши можливість заробити. Квартиру в Кракові, Варшаві та інших туристичних та освітніх центрах Польщі можна досить вигідно здавати в оренду, цінність такого майна з кожним роком зростає, тож продати його ви теж завжди зможете вигідно. Детальну інформацію про ціни, типи та можливості купівлі нерухомості в Польщі ви знайдете у нашій статті Нерухомість в Польщі. Ціни

Які очікування щодо закордонних інвестицій в Польщу?

Звіт EY підтверджує сильну позицію Польщі на інвестиційній карті Європи. Проте поляки не збираються зупинятись, адже аби досягти рівня розвитку найбагатших європейських країн, їхній економіці необхідне постійне зростання іноземних інвестицій. А за них доведеться позмагатись. Експерти EY вважають, що першим і найсильнішим конкурентом Польщі за прямі іноземні інвестиції буде Чехія, зацікавленість якою серед інвесторів теж доволі висока.

Половина анкетованих закордонних інвесторів (48%) очікує ще більшого покращення інвестиційної привабливості Польщі в найближчі три роки. Серед потенційних джерел ризику для Польщі інвестори називають нестабільну економічну ситуацію.

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплати в Польщі в 2017 році

Найбільш затребувані професії в Польщі станом на 2017 рік

Польські стипендіальні програми та гранти для українців

Скільки коштує місяць проживання в Польщі?

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах