Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

21 Жовтня 2022
закупи в польщі в супермаркетах бедронка

У вересні показники роздрібної торгівлі на польському ринку були номінально вищими, ніж у 2021 році на майже 22%. Головною причиною такого високого результату є значне зростання цін через інфляцію. Проте у реальному вираженні продажі зросли не більш ніж на 4%. Останні дані Головного управління статистики підтверджують уповільнення рівня споживання в країні. Поляки все ще багато витрачають на ліки та одяг, але в інших категоріях товарів намагаються скоротити свої витрати, зокрема й на їжу. Про це пише видання businessinsider.com.pl.

Незважаючи на стрімке зростання цін, війну в Україні та уповільнення росту економіки, різкого скорочення рівня споживання, як на приклад у Великій Британії, у сусідній Польщі досі не спостерігається. Останні дані Головного статистичного управління (GUS) показують, що роздрібні продажі у вересні номінально зросли на 21,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Проте, реальний приріст продажів зафіксувався на рівні 4,1%. Експерти наголошують на зменшенні рівня споживання порівняно зі статистикою за першу половину 2022 року, коли зростання становило близько 8-10%, а одного разу навіть досягло майже 20%. Водночас у серпні 2022 року річна динаміка росту рівня продажів становила 4,2%. І тут ми маємо справу з неприємним сюрпризом, адже експерти передбачали зростання в середньому до 4,5%.

ціни на продукти в польських супермаркетах 2022

Економісти із дедалі більшою тривогою спостерігають за тим, що відбувається зі споживанням, яке роками було рушійною силою польської економіки. Невдовзі воно може значно уповільнитись. Експерти помічають, що через інфляцію покупці в Польщі все частіше вдаються до економії. Люди скорочують витрати на меблі, електроніку та побутову техніку, значно рідше купують пальне.

У вересні продаж меблів, електроніки та побутової техніки впав на 1,3% порівняно з серпнем і на 4,3% порівняно з вереснем 2021 року. Так само зменшилася реалізація пального - на 10 та 20,4 відсотка відповідно. Крім цього, значно гірше, ніж рік тому, продаються автомобілі та інший транспорт.

Цікаво, що в деяких категоріях товарів рівень продажів й справді зріс. Наприклад, в категорії “одяг та взуття”. Тут показники за місяць зросли на понад 3%, а за рік - на чверть. Ще однією такою категорією є ліки - за рік рівень продажів зріс на 11%. 

Крім того, експерти звернули увагу на категорію продуктів харчування. Тут рівень продажів зріс на майже 8% у порівнянні з минулим роком, але знизився на майже 2% у порівнянні з серпнем 2022 року.

⇒ Читайте також:

Відділення Нової пошти запрацювали у двох містах Польщі

В магазинах мережі Żabka більше не буде пачкоматів InPost

Скільки грошей витратили українці у Польщі за перше півріччя 2022 року

Головне фото: tastingtable.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах