Чи покупці в Польщі досі бойкотують мережі Auchan і Leroy Merlin, які не пішли з росії

27 Вересня 2022

Після початку повномасштабного вторгнення споживачі по всьому світу стали говорити про бойкот міжнародних компаній, які не хотіли йти з російського ринку. У Польщі під цензурою опинились здебільшого великі французькі торговельні компанії та мережі магазинів, такі як Auchan, Leroy Merlin і Decathlon. Журналісти видання businessinsider.com.pl вирішили дізнатись чи триває досі цей економічний бойкот у Польщі.

Великі французькі компанії зі сфери торгівлі - Auchan і Leroy Merlin - продовжують свою діяльність в росії. Лише нещодавно роботу своїх магазинів у країні-терористці призупинила мережа Decathlon. Та за інформацією мас-медіа, це трапилось радше через проблеми із доставкою товарів, а не через політичні погляди. 

Польська громадськість відреагувала на рішення французьких компаній продовжувати роботу в росії, попри початок повномасштабної агресії в Україні, обуренням. Швидко з’явилась інформація про те, що польські клієнти надалі планують оминати ці магазини. Такі обіцянки залишились не лише на словах. За анонімними даними мобільного застосунку PanParagon, які надали журналістам видання Business Insider, на початку повномасштабної війни поляки й справді бойкотували ці французькі компанії

“Неозброєним оком помітно зниження інтересу покупців до асортименту магазинів Ашан та Декатлон, але лише впродовж короткого проміжку часу. Найбільше падіння рівня покупок зафіксували у перші тижні заклику до бойкоту, тобто від 19 березня і до 23 квітня. Після цього стало помітно, що польські покупці почали послаблювати це обмеження”, - коментує Антоніна Гжеляк із застосунку PanParagon.

З’ясувалось, що найдовше тривав економічний бойкот мережі супермаркетів Auchan. Не таке ефектне, як у березні та квітні, але все ж зниження купівельної активності (з одним епізодом зростання) спостерігалося тут до кінця травня. Проте з настанням червня різке збільшення рівня покупок було настільки високим, що перевищило показники до бойкоту і навіть до початку війни в Україні. Схоже зростання спостерігалося з середини липня і до першого тижня серпня.

бойкот російських мереж в польщіbusinessinsider.com.pl

А як щодо бойкоту Decathlon? У випадку цієї мережі зростання рівня продажів було помітним ще на початку травня. Зараз бойкот цього магазину практично відсутній. На такий стан речей могли вплинути дві обставини: зростання попиту на унікальний асортимент марки з настанням літа, а також тимчасовий вихід мережі з російського ринку, вважає Антоніна Гжеляк.

Експерти додатку PanParagon також наголошують, що деякий час поляки дійсно ігнорували магазини мереж Auchan і Decathlon. Однак з брендом Leroy Merlin ситуація зовсім інша. На початку повномасштабної війни зафіксували невелике падіння рівня продажу, але у підсумку воно було не дуже значним.

Загалом купівельна активність у Leroy Merlin, за деякими винятками, була практично рівномірною протягом усього періоду дослідження. Це може означати лише одне: бойкот у випадку з Leroy Merlin не спрацював. На думку Антоніни Гжеляк, зараз польський споживач більше боїться високих цін, ніж росію:

“В епоху шаленої інфляції основну роль відіграють ціна та доступність. На жаль, з часом ціни на більшість продуктів зростають, у багатьох випадках йдеться про подорожчання на кілька злотих. У такій ситуації поляки шукають економії де тільки можливо. Мережа Ашан почала спокушати споживачів акціями та знижками ще з початку бойкоту”.

Експертка також наголосила, що вирішальною є також специфіка сфери. 

“У випадку Leroy Merlin, можливо, через значний дефіцит у будівельному секторі, поляки менше звертають увагу на те, чи бойкотують в суспільстві певний магазин чи ні. Велику цінність має і унікальність асортименту, яку важко замінити в іншому магазині. Саме ця функція могла вплинути на рішення польських споживачів про покупку в мережі Decathlon”, - додає Антоніна Гжеляк з мобільного застосунку PanParagon. 

Варто додати, що PanParagon - це мобільний додаток, який дозволяє зберігати чеки в електронному форматі. Завдяки архівації анонімних даних ця функція дає можливість аналізувати поведінку споживачів. Так компанія на прохання Business Insider перевірила чеки покупців з магазинів Auchan, Leroy Merlin і Decathlon у період з 19 лютого і по 17 вересня 2022 року.

⇒ Читайте також:

В яких польських супермаркетах покупки за рік подорожчали найбільше

В супермаркетах Lidl у Польщі можна здати пластикові пляшки і отримати купони на знижку

Żabka відкрила свій магазин самообслуговування Nano на німецькій фабриці Tesla

Головне фото: zawszepomorze.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах