09 Травня 2022
Чоловікам віком від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації у зв’язку з воєнним станом, не планують дозволяти виїзд за межі України, поки триває війна з росією. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає tvoemisto.tv.
Так, можливе відкриття для чоловіків відповідного віку кордону, аби ті могли їхати до сімей чи там працювати і забезпечувати приплив валюти, Шмигаль заперечив, наголосивши, що під час воєнного стану цього робити не планують.
“Тут насправді військові приймають рішення, але, я вважаю, що поки йде війна, всі чоловіки мають бути в Україні”, – сказав Денис Шмигаль.
Тим часом, Кабінет Міністрів вкотре змінив правила перетину кордону для громадян України під час воєнного стану, а Держприкордонслужба опублікувала роз’яснення та актуальні списки документів, які необхідно мати з собою під час поїздки за кордон.
Залишається актуальним правило про заборону виїзду чоловіків віком від 18 до 60 років, але заборона передбачає певні винятки, пише zaxid.net. Йдеться, зокрема, про такі групи чоловіків:
Визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я з виключенням з військового обліку.
- Ті, хто постійно проживає за кордоном.
- Ті, хто здобуває фахову передвищу та вищу освіти за кордоном.
- Ті, хто були уповноважені представники моніторингової групи, створеної відповідно до наказу Мінсоцполітики, та прямують для моніторингу умов перебування дітей за межами України.
- Особи з інвалідністю (незалежно від групи).
- Ті, хто супроводжує особу з інвалідністю і є батьком, чоловіком, зятем чи сином такої людини.
- Ті, хто супроводжує людину з інвалідністю I чи II групи або іншу особу, яка потребує постійного догляду.
- Опікуни, які супроводжують людину з інвалідністю, визнану недієздатною судом.
- Ті, хто супроводжує дітей з інвалідністю та є батьками таких дітей, опікунами, піклувальниками, батьками-вихователями.
- Ті, хто супроводжує своїх тяжко хворих дітей.
- Ті, хто супроводжує дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
- Зарезервовані на період мобілізації та на воєнний час органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами і організаціями.
- Визнані відповідно до військової комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я до шести місяців.
- Ті, на утриманні у кого перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
- Ті, хто самостійно виховують дитину віком до 18 років.
- Ті, хто має неповнолітню дитину і дружину, яка проходить військову службу.
- Працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій МОУ, ЗСУ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Нацполіції України, податкової міліції, НАБУ ДБР, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України.
- Поранені військові, які їдуть на лікування за кордон.
Детальніше про документи, які кожна з цих груп чоловіків зобов’язана показати під час перетину кордону, дізнайтесь за посиланням.
⇒ Читайте також:
Коронавірус в Польщі: уряд скасовує стан епідемії, що тривав два роки
Польща дозволяє українцям перетнути кордон за внутрішнім паспортом лише раз
З Києва до Варшави з пересадкою у Хелмі: Укрзалізниця запускає новий маршрут
Головне фото: dpsu.gov.ua
Коментарі