03 Травня 2022
Українські громадяни, які тікають до сусідньої Польщі через збройну агресію росії, можуть перетнути кордон на підставі внутрішнього паспорта України, проте лише один раз. В подальшому українські біженці мають отримати Свідоцтво про підтвердження особи та ідентифікаційний номер PESEL.
Про це в ефірі телемарафону повідомив Генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар, передає УНІАН.
"Якщо особа не отримала відмітки в паспорті, їй треба звернутися до місцевих адміністрацій за отриманням номера PESEL і, відповідно, це буде означати, що їй надається статус тимчасового захисту, що, фактично, дозволяє перебувати в Польщі до 18 місяців", - пояснив Генеральний консул.
Крім цього, Юрій Токар повідомив, що невдовзі українські консульські установи у Польщі почнуть приймати документи на оформлення закордонних паспортів наших співгромадян. Процедура буде платною, а час очікування на виготовлення документа може тривати навіть 3 місяці:
"До недавнього часу система ще не працювала, зараз відновлює свою роботу. Дипломатичні установи в Польщі в першій декаді вже зможуть приймати на оформлення закордонних паспортів. І особа, яка має внутрішній паспорт, має право звернутися за оформленням закордонного паспорта за кордоном. Але слід враховувати - це вже не є безкоштовною процедурою і такий паспорт може доставлятися до закордонної установи впродовж 3 місяців".
За словами Генерального консула, зараз українці звертаються до дипломатичних установ у Польщі для продовження терміну дії паспорта та внесення відомостей про дитину в паспорт одного з батьків. Та однією з найбільш популярних послуг є оформлення Свідоцтва про підтвердження особи.
Цей документ видають українцям, які потрапили до Польщі на підставі внутрішнього паспорта у форматі книжечки. Він містить фото та персональні дані свого власника українською, англійською та польськими мовами. Документ спрощує таким особам перебування на території Польщі, адже українські паспорти старого зразка подають інформацію про особу лише кирилицею, у зв’язку з чим виникають проблеми.
"Тому було знайдено таке рішення: для полегшення перебування в Польщі, консульські установи видають таке свідоцтво. Це робиться насамперед для відкриття рахунку в банку, подання документів до польських адміністрацій, для отримання ідентифікаційного номера PESEL та при працевлаштуванні", - пояснив Генеральний консул України у Вроцлаві Ігор Токар.
⇒ Читайте також:
З Києва до Варшави з пересадкою у Хелмі: Укрзалізниця запускає новий маршрут
ДПСУ передумала: українці можуть виїжджати за кордон з внутрішнім паспортом
З Мостиськ до Перемишля планують запустити щоденний потяг RegioJet
Головне фото: Carlos Diaz /PAP/EPA
Коментарі