Коронавірус в Польщі: уряд скасовує стан епідемії, що тривав два роки

06 Травня 2022
коронавірус в польщі актуальні обмеження

З 16 травня у Польщі скасують стан епідемії. Натомість, в країні діятиме стан епідемічної загрози. Про це сьогодні, 6 травня, повідомив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський, передає businessinsider.com.pl. За словами міністра, цей символічний рух слід трактувати, як зміну червоного сигналу світлофора на жовтий. 

Міністр охорони здоров’я наголосив, що його відомство постійно відстежує кількість нових випадків зараження коронавірусом. Впродовж останніх тижнів рівень захворюваності продовжував знижуватись - зараз він становить менше тисячі нових випадків за добу. Спираючись на ці дані, міністерство прийняло рішення про скасування епідемічного стану в Польщі та перетворення його на стан епідемічної загрози.

“Стан епідемічної загрози триватиме і у цій тривозі будемо очікувати на вересень, на період після відпусток”, - стверджував кілька тижнів тому Адам Недзельський. 

Ця зміна є важливою з юридичної точки зору, але на повсякденне життя поляків вона матиме невеликий вплив, адже більшість карантинних обмежень скасували ще наприкінці березня

вакцинація проти коронавірусу в польщі для українцівGoogle Search

Нагадаємо, стан епідемії діяв у Польщі з 20 березня 2020 року. Відповідно до Закону про запобігання та боротьбу з інфекціями та інфекційними захворюваннями людей, стан епідемії – це правова ситуація, яка запроваджена на певній території у зв’язку з настанням епідемії, з метою вживання протиепідемічних та профілактичних заходів щодо мінімізації наслідків епідемії. Натомість, стан епідемічної загрози - це правова ситуація, яка введена на певній території через ризик розвитку епідемії.

З 28 березня у Польщі скасовано обов’язок носіння захисних масок у магазинах, громадському транспорті та в закритих приміщенням, за винятком аптек та медичних установ. Також більше не діє обов’язкова самоізоляція чи карантин через захворювання на Covid-19. Ковідні відділення та тимчасові лікарні для хворих на COVID-19 у Польщі також закриті.

З 1 квітня 2022 року змінились правила видачі скерування та проведення тестів на коронавірус. Наразі про призначення додаткових досліджень рішення приймає сімейний терапевт, пацієнтам проводять швидкий тест на антиген. Лікар також може призначити ПЛР-тестування, наприклад, перед госпіталізацією, якщо він вважає це за необхідне. Записатися на тестування самостійно через онлайн-форму або консультанта гарячої лінії більше неможливо. З початку квітня також неможливо зробити безкоштовний тест на COVID-19 в аптеках і на мобільних пунктах здачі мазків.

⇒ Читайте також:

“Занадто низьку зарплату” в Польщі отримує кожен п’ятий працівник. Дослідження

Польща дозволяє українцям перетнути кордон за внутрішнім паспортом лише раз

Безкоштовний проїзд польською залізницею продовжили до кінця травня

Головне фото: Tomarz Pietrzyk / Agencja Gazeta

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах