День без автомобіля у Польщі: де і для кого буде безкоштовним громадський транспорт?

21 Вересня 2017
День без автомобіля

22 вересня – Всесвітній день без автомобіля, в який усім автомобілістам і мотоциклістам запропоновано на один день відмовитися від своїх транспортних засобів задля покращення екології міста, а також пропаганди пішого і велосипедного способів пересування та використання громадського транспорту, що значно б розвантажило дороги великих міст.

Вперше День без автомобіля був проведений у 1994 році в Ісландії, Великобританії та Франції. У 2000 році подібні Дні стали проводитися по всьому світу в рамках програми World Carfree Day.

В Польщі День без автомобіля вперше пройшов у 2004 році. Загалом до цієї кампанії долучилися 126 польських міст, серед яких: Гдиня, Ополе, Вроцлав, Варшава, Краків, Познань, Щецин, Торунь, Люблін, Лодзь, Бялосток та інші.

Тим не менше, кожне місто по-різному проводить цей день. Тож де, для кого і який громадський транспорт буде безкоштовним і які ще акції відбуватимуться у польських містах 22 вересня читайте далі:

Варшава

22 вересня у Варшаві для всіх буде безкоштовним проїзд на будь-якому виді громадського транспорту. В автобусах і трамваях будуть вимкнені каси для оплати проїзду. Безоплатним буде також проїзд у метро – турнікети при вході будуть відкритими весь день. Безкоштовним проїзд буде у поїздах SKM та Mazowieckie Railways (в рамках спільного квитка ZTM-KM-WKD). Без квитків ви також зможете користуватися парковками для автомобілів та велосипедів.

Наступного дня (23 вересня) Внутрішнє управління транспорту у Варшаві (ZTM) запрошує всіх до трамвайного та автобусного депо на вул. Вороніча (Woronicza), де будуть дні громадського транспорту та відбуватимуться різні атракції для дітей і дорослих.

Окрім цього, протягом всього наступного тижня ZTM планує проводити спеціальні уроки для дітей та молоді, на яких розповідатимуть як працює електричний автобус, що водій робить під час водіння, будуть досліджуватись екологічні аспекти громадського транспорту тощо.

Вроцлав

Цього року День без автомобіля у Вроцлаві пройде під гаслом "Ми поділяємо мобільність". У самому місті будуть безкоштовними всі автобуси та трамваї, а також автобуси на наступних маршрутах:

  • 133 i 609 на території Gminy Kąty Wrocławskie;
  • 112 i 612 на території Gminu Kobierzyce;
  • 917, 923, 937, 938 на території Gminy Miękinia;
  • 100, 110, 120, 900L, 900P, 901, 910, 920 на території Gminy Siechnice;
  • 908, 930 на території Gminy Wisznia Mała;
  • 904, 911, 914, 914a, 921, 931, 934, 936, 944 на території Gminy Długołęka.

У рамках підписаної угоди з Нижньосилезькою залізницею та регіональним транспортом у п'ятницю буде безкоштовним перевезення поїздів цих перевізників на залізничній мережі в Вроцлаві.

Продовжать також час безкоштовного проїзду на велосипеді, взятому на прокат. У звичайні дні безкоштовними є перші 20 хвилин прокату, а у п'ятницю цей час збільшать до однієї години. У Вроцлаві можна взяти напрокат 760 міських велосипедів з 76 станцій.

Лодзь

Протягом Дня без автомобіля в Лодзі громадський транспорт буде безкоштовним, але не для всіх. За квитки можна буде не платити пасажирам, що мають при собі свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Бялосток

Бялостоцький міський транспорт буде безкоштовним протягом цього дня для всіх пасажирів. Окрім того, безкоштовною буде перша година прокату велосипедів BiKeR – у  Бялостоці є 540 велосипедів на 50 станціях і більше 110 кілометрів велосипедних доріжок.

Сілезька залізниця

На безкоштовний проїзд в поїздах Сілезької залізниці (Koleje Śląskie) матимуть право власники свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Цього дня безкоштовний проїзд буде доступний на всіх поїздах Сілезьких залізниць по всьому регіону. Єдиним винятком є прикордонний маршрут Халупка - Богумін.

Як повідомляє прес-секретар Сілезських залізниць Міхал Вавразашек, така акція є дуже популярною серед населення – два роки тому 845 людей скористалися пропозицією Сілезької залізниці. У минулому році нею зацікавилося майже вдвічі більше людей – 1519 пасажирів. Найпопулярнішими були маршрути Катовіце - Цудор і Ченстохова - Глівіце.

KZK GOP

До Дня без автомобіля долучилася і компанія KZK GOP. 22 вересня власники свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу зможуть безкоштовно подорожувати трамваями та автобусами KZK GOP. Крім того, буде відкрито додаткову лінію за маршрутом Katowice Plac Wolności - Katowice Słoneczna Pętla, на якій транспорт курсуватиме кожні 30 хвилин.

Отож, 22 вересня залишайте свої автомобілі, долучайтесь до Всесвітньої акції та насолоджуйтесь містом без автомобільної тисняви та шуму!

Читайте також:

Стало відомо, де збудують новий Центральний аеропорт Польщі

Ціна на масло в Польщі зросла на 70%

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах