500+ для дітей з України: скільки заявок отримав польський ZUS

16 Травня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Стало відомо, скільки українських біженців подали заявки на одержання державної допомоги на виховання неповнолітніх дітей в межах програми Сім’я 500+. За інформацією видання Dziennik Gazeta Prawna, ця цифра наближається до 700 тисяч.

На початку квітня Міністр освіти та науки Польщі Пшемислав Чарнек повідомив, що від початку повномасштабної війни росії проти України на територію Польщі прибуло близько 700-800 тисяч дітей шкільного віку. Чимало українських батьків, прибувши до Польщі через війну та дізнавшись про можливість отримати фінансову підтримку від держави на виховання дітей, вирішили подати свої заявки. Станом на 12 травня налічувалось вже 445 тисяч таких заяв, які стосувались близко 692 тисячі українських дітей у Польщі, передає businessinsider.com.pl.

Як стверджує першоджерело інформації, видання Dziennik Gazeta Prawna, така ситуація може негативно вплинути на польський ринок праці. 

“Результатом може стати зниження активності українок на ринку праці, адже саме жінки сьогодні становлять близько трьох чвертей біженців”, – зазначає видання.

Також автори нагадали, що українці, які стали учасниками програми 500+ та вирішили повернутись в Україну чи переїхати до іншої держави, повинні повідомити про це, оскільки після 30 днів за межами Польщі вони втрачають право на виплати. Зараз відомо про те, що воєводські управління ZUS щодня отримують кілька повідомлень про повернення біженців в Україну. 

Нагадаємо, українці в Польщі також можуть подавати заявки на отримання 12 тисяч злотих на другу дитину.

⇒ Читайте також:

Скільки польських фірм підтримує українських біженців та яку допомогу пропонують

Чи зможуть чоловіки виїжджати за кордон, поки діє воєнний стан - Кабмін оновив правила

Скільки українців знайшли роботу в Польщі від початку повномасштабної війни

Головне фото: PAP/Paweł Supernak

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах