Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьДля отримання шенген-візи чи національної візи в Польщу, вам необхідно зареєструватись на подання документів на візу у Консульстві Польщі чи візовому центрі ППВА. Про способи подання документів та особливості реєстрації ви можете прочитати ТУТ. Здійснивши реєстрацію, ви отримаєте конкретну дату та час, щоб з’явитись в дипломатичну установу Польщі та подати необхідні документи для отримання візи. Візу в Польщу ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо матимете повний перелік документів, що вимагаються Генеральним Консульством Польщі. Віднедавна цей перелік дещо змінився. У цій статті ми надаємо вам актуальну інформацію щодо консульських вимог до документації, необхідної для отримання шенгенської або інших типів віз, а також щодо правил її подання.
В Генеральне Консульство Польщі та візові центри ППВА особа повинна подати такі основні документи для оформлення шенгенської візи:
Окрім основного пакету документів, певні категорії осіб, бажаючих отримати шенген-візу, повинні надати також:
До основного переліку документів на шенген-візу додатково
в інших випадках додати:
Покривати ваші витрати може близький родич, культурна чи спортивна організація і т.д. Це зветься спонсорування. Для підтвердження необхідно надати лист-спонсорування та банківську довідку з даними про рахунок спонсора і рух коштів за останні 3 місяці. Якщо спонсором виступає третя особа, длявізових центрів Луцького, Вінницького, Одеського та Харківського та округів необхідно подати лист-спонсорування, завірений нотаріусом.
Якщо ви подорожуєте за свій рахунок – надайте дорожні чеки та довідку з банку про стан коштів та банківські операції на вашому рахунку за останні 3 місяці.
Документи, що гарантують проживання у країнах Шенген-зони: підтвердження бронювання готелів, виписка з рахунку про оплату бронювання, гарантія приймаючої особи або приймаючого суб’єкту.
Документи, що підтверджують мету перебування: запрошення від рідні, близьких, юридичних осіб, організацій, товариств, Туристи можуть додавати e-voucher як підтвердження бронювання готелю та оплати проживання(для візиту в Польщу вимагається 50% оплата, в іншу країну Шенгенської зони- 100%. Для гостьової візи потрібно надати оригінал запрошення з воєводського управління (Urząd Wojewódzki), якщо той, хто запрошує, не є громадянином Польщі, він повинен мати офіційне право проживати в Польщі. Запрошення має бути завіреним у нотаріуса.
Скільки коштує віза в Польщу і як ціна польської візи залежить від типу візи та громадянства отримувача можна зрозуміти з таблиці, котру ми подаємо нижче. В таблиці наведено розміри оплат за прийняття та розгляд візових документів у Генеральному Консульстві Республіки Польщі у Львові. Ціни різних типів віз наведено у євро.Вартість польської або шенген візи відрізняється для громадян України, Білорусії , Росії та інших країн та зміються залежно від типу потрібної вам візи.
Інколи Консул РП може вимагати додаткових документів для прийняття рішення щодо надання шенген-візи, а також має право запросити на особисту співбесіду. Проте практично у всіх випадках, подавши вищевказаний перелік документів на візу, можете сподіватись на позитивний результат. Рішення про надання шенгенської візи приймається від 6 до 30 днів, після чого ви зможете забрати свою візу і використати її в необхідних вам цілях.
Для того, щоб дізнатися, куди саме слід подавати документи на візу в Польщу, радимо переглянути нашу статтю Візові центри та консульства Польщі в Україні - тут ви знайдете актуальні адреси, контакти та години роботи усіх ППВА та Консульст Польщі в Україні.
Нагадуємо вам, що з жовтня 2016 року у Києві почала діяти нова система реєстрації на подачу документів в Консульство Польщі та ППВА для отримання польської візи.
Бажаємо успіху!
З 13 січня ППВА у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді припинили приймати документи на польську візу на невизначений термін. Зараз заявники не можуть здійснити передоплату сервісного збору, а отже не можуть і подати свої візові анкети.
Запуск електронної системи ETIAS для громадян третіх країн, з якими ЄС погодив безвізовий режим, вкотре переносять - цього разу на кінець 2022 року. Вже з початку нового року українські громадяни були б зобов’язані перед в’їздом до країн Євросоюзу проходи
З 15 березня 2021 року правила подачі візових документів у форматі поштового відправлення дещо змінюються. Відтепер заявник зможе відправити пакет документів лише в один конкретний день, який система призначить автоматично.
Пункти прийому візових анкет змінюють правила подачі документів на візу в Польщу. Вже з 8 лютого 2021 року на розгляд прийматимуть лише ті візові формуляри, що були заповнені онлайн.
Українці, які подорожуватимуть до країн Євросоюзу без візи, будуть зобов’язані пройти попередню реєстрацію в системі ETIAS вже з січня 2022 року. Така реєстрація буде платною.
З 1 грудня 2020 року змінились вимоги до страхового поліса для іноземних громадян, які подають документи на національну польську візу. Відтепер медична страховка іноземця має відповідати таким критеріям...
Коментарі