Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВійна Росії з Україною не залишає байдужим не лише польський уряд, але й простих людей та підприємців. Як польські, так і іноземні компанії допомагають Україні та українцям, які тікають від воєнних дій у їхніх містах. Багато фірм фінансово підтримують організації допомоги, інші надають свої приміщення як місця для збору одягу, засобів гігієни тощо та роздають їх тим, хто потребує. Є підприємства, бізнес-профіль яких є вирішальним з точки зору українських біженців. Це, зокрема, охорона здоров'я, банки, оператори мобільних мереж, транспортні компанії. Хоча багато з цих послуг надає держава, приватні підприємства також залучаються до допомоги, пише businessinsider.com.pl.
Безкоштовний транспорт з прикордонних районів, сім-карти мобільних операторів, що забезпечують спілкування з близькими та доступ до інтернету, безкоштовна медична допомога – це послуги, які зараз активно пропонують біженцям з України польські приватні підприємці. Багато компаній заявляють про готовність працевлаштувати наших співгромадян: і лікарів, і офісних працівників, і тих, хто готовий працювати фізично. Підприємства, на яких вже працює багато українців, допомагають їм перевезти свої сім’ї до Польщі. Деякі також пропонують фінансову підтримку.
Польський фінансовий сектор був залучений до допомоги Україні з самого початку. Все більше банків скасовують комісію за перекази в Україну або звільняють від комісій за внесення чи зняття готівки в банкоматах. Актуальний список установ, які прийняли таке рішення, можна знайти ТУТ. В інтерв’ю Business Insider Polska президент Bank Pekao також розповів про можливі рішення для громадян України, які хочуть перенести свої компанії до Польщі.
wiadomosci.onet.pl
Біженці з України можуть також розраховувати на безкоштовну медичну допомогу в Польщі, але не лише в державних закладах охорони здоров’я. Найбільша компанія на ринку приватних медичних послуг, мережа Люкс Мед (Lux Med), зараз надає термінову медичну допомогу таким людям – у всіх закладах та 13 лікарнях компанії по всій країні. Мережа запустила гарячу лінію (22 45 87 007) та електронну адресу, за якою можна звернутися за допомогою: ua.kontakt@luxmed.pl. Крім того, парамедики та лікарі Lux Med надають пряму допомогу біженцям відразу після того, як вони перетинають кордон. На додачу, компанія заявляє, що створює робочі місця у своїх закладах як для лікарів, медсестер та іншого медичного персоналу, так і для адміністративних працівників з України.
Роботу для медперсоналу та допомогу у визнанні дипломів також пропонує медичний центр Даміан (Centrum Medyczne Damiana). Як йдеться у повідомленні на сайті, компанія також найматиме психологів, ІТ-спеціалістів, працівників рецепції та колл-центру. Крім того, цей медцентр надає психологічну допомогу людям, які перетинають українсько-польський кордон. Гаряча лінія допомоги за номером 22 566 22 27 українською мовою буде доступна з 1 березня без вихідних з 8-20 години.
У понеділок, 28 лютого, також запрацювала україномовна гаряча лінія, що має допомогти біженцям зорієнтуватись у польській системі охорони здоров’я. Телефонувати за номером 22 566 22 20 можна з понеділка по п’ятницю, з 7-21 години.
Багато підприємців, які надають транспортні послуги в Польщі, також долучилися до допомоги Україні. Так, Uber пропонує людям, які хочуть надати гуманітарну допомогу біженцям, безкоштовний проїзд до пунктів Червоного Хреста у найбільших містах країни. Компанія також пропонує безкоштовний транспорт для користувачів із Любліна чи Жешува, які хочуть дістатися до одного з пунктів перетину кордону з Україною.
Також BlablaCar вирішила допомогти людям, які перетинають кордон з Польщею. Волонтери, які мають бажання безкоштовно забрати своїм транспортом біженців, можуть розміщувати поїздки за 1 злотий (0 злотих технічно неможливо), і платформа не буде стягувати з них жодної комісії.
Серед підприємства, які активно підтримують громадян України, також є усі найбільші мобільні мережі Польщі. Play, наприклад, роздав українським біженцям на кордоні стартові пакети. Вони включають безкоштовні хвилини та мобільний інтернет. Крім того, оператор знизив вартість підключення з номерами в Україні з 0,29 злотих до 0,5 злотих за хвилину. Схожі пропозиції мають оператори T-Mobile та Orange.
Lukasz Gdak/East News / East News
Незвичну ініціативу також запровадила торговельна мережа Biedronka. Підприємство, у магазинах, офісах та складах якого працює понад 1800 осіб українського походження, запропонувало їм безповоротну фінансову підтримку у розмірі 1000 злотих. На цю допомогу можуть розраховувати працівники, які мають підписаний трудовий договір з компанією. Для одержання виплат потрібно лише заповнити відповідну заявку. Перші гроші українським працівникам виплатять вже цього тижня. Biedronka також повідомляє, що працює над спрощеним шляхом працевлаштування для членів сімей своїх працівників з України.
Крім цього, Biedronka також знизила ціни на близько 50 товарів першої необхідності, зокрема дитяче харчування та хліб, у 43 магазинах поблизу кордону з Україною. Акція триватиме до 13 березня.
Варто зазначити, лоукост-авіаперевізник Wizz Air вирішив надати 100 тисяч безкоштовних квитків для українських біженців у Європі. Квитки на рейси з Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини можна забронювати на спеціальній сторінці https://wizzair.com/#/rescue.
"WIZZ зобов'язується допомогти українським біженцям дістатися місця призначення, де б це не було. Саме тому ми надаємо 100 000 безкоштовних місць на короткомагістральних рейсах, які вилітають з сусідніх країн у березні" - повідомили в авіакомпанії, передає Європейська правда.
"Ми також визнаємо, що багато біженців вже почали переїжджати і можуть опинитися в інших місцях, тому ми пропонуємо рятувальний тариф 29,99 євро та 69,99 євро на всі інші рейси" - додали у Wizz Air.
⇒ Читайте також:
Польща готує зміни до законодавства, щоб полегшити працевлаштування українських біженців
Ситуація з чергами на кордоні України та Польщі
Польська залізниця тимчасово дозволила українським переселенцям безкоштовно їздити поїздами
Головне фото: Darek Delmanowicz /PAP
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі