Ситуація з чергами на кордоні України та Польщі станом на 28 лютого

28 Лютого 2022
черги на кордоні з польщею станом на зараз

На польсько-українському кордоні зберігається напружена ситуація з чергами - на перетин чекають і автомобілі, і пішоходи. 

За даними Західного регіонального управління ДПСУ станом на 15:00 28 лютого перед КПП з української сторони кордону скупчилось стільки легкових автівок та пішоходів:

Ягодин-Дорогуськ - 0 л/а,0 пішоходів;
Рава-Руська-Гребенне - 4100 л/а, 0 пішоходів;
Грушів-Будомєж - 900 л/а, 0 пішоходів;
Устилуг-Зосін - 300 л/а, 80 пішоходів;
Угринів-Долгобичув - 500 л/а, 0 пішоходів;
Смільниця-Кросценко - 2000 л/а, 500 пішоходів;
Шегині-Медика - 3400 л/а, 600 пішоходів;
Краковець-Корчова - 2000 л/а, 100 пішоходів.

Водіям нагадують: для того, щоб потрапити на територію Польщі автомобілем в умовах воєнного стану, потрібні ті ж документи на транспорт, що і у мирний час.

“Протягом останніх днів у пунктах пропуску на Львівщині, а саме на кордоні з Польщею, почастішали випадки повернення транспортних засобів суміжною стороною. Причиною цього є відсутність полісу страхування - зеленої карти. Зважаючи на це, Державна прикордонна служба ще раз нагадує, що зелена карта - це обов’язковий вид страхування для тих, хто має намір їхати за кордон на своєму автомобілі”, - йдеться у повідомленні ДПСУ

Як повідомив голова ЛОДА Максим Козицький, щоб пришвидшити матерям, дітям та людям старшого віку перетин кордону, незабаром будуть відкриті додаткові піші переходи на пунктах пропуску  Нижанковичі – Мальховіце на Самбірщині та Варяж – Усьмеж у районі Червонограду. До Нижанковичів ЛОДА обіцяє організувати трансфер. Інформація поки що уточнюється. 

“Близько трьох тисяч людей поїздом скерують у Закарпатську область з можливістю подальшого виїзду до Словаччини та Угорщини”, – додав Максим Козицький.

Раніше додаткові піші переходи відкрили на КПП Устилуг-Зосін, Грушів-Будомєж, Смільниця-Кросценко та Краковець-Корчова. У звичному режимі працює також пішохідний перетин кордону через КПП Шегині-Медика. Як поінформував чиновник, впродовж останніх чотирьох діб кордон Львівщини з Польщею перетнуло близько 150 тисяч осіб.

За інформацією ЛОДА, ще близько 10 тисяч осіб очікують на залізничному вокзалі у Львові на міжнародні поїзди Укрзалізниці. Варто зазначити, що 1 і 2 березня о 08:00 вирушатиме додатковий поїзд сполученням Львів-Грубешів. 28 лютого Укрзалізниця також запустила потяг зі Львова до Хелма через Ковель та Ягодин. Сьогодні він курсує за таким розкладом: о 09:00, 14:00, 21:00. Поки що невідомо, чи цей поїзд їздитиме й у інші дні, адже в умовах воєнного стану розклад руху може постійно змінюватись. 

Нагадаємо, після перетину кордону з Польщею українські громадяни можуть звернутись до пунктів допомоги біженцям. Тут можна отримати їжу, медичну допомогу, а також актуальну інформацію щодо подій в Україні. Такі пункти є поблизу кожного КПП зі сторони Польщі, а також на залізничному вокзалі у Перемишлі. 

Необхідну інформацію та допомогу в Польщі також можна отримати за цими посиланнями:

Управління у справах іноземців
Допомога Україні
Урядовий сайт допомоги

За підтримкою можна звертатись до українських консульських установ.  

⇒ Читайте також:

Правила перетину кордону в умовах війни

Польська залізниця тимчасово дозволила українським переселенцям безкоштовно їздити поїздами

Зі Львова до Медики курсуватимуть додаткові поїзди Укрзалізниці

Головне фото: Darek Delmanowicz

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах