Польща готує зміни до законодавства, щоб полегшити працевлаштування українських біженців

01 Березня 2022
робота в польщі для біженців з україни 2022

Міністерка сім'ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонг оголосила про зміни до законодавства, які мають спростити процедуру поселення та працевлаштування українців у Польщі. Зараз триває перша хвиля допомоги, але уряд усвідомлює, що ті, хто рятується від війни, потребують довготривалої підтримки. Йдеться насамперед про відкриття для них польського ринку праці. Марлена Малонг також нагадала, що українці мають право на фінансову допомогу сім’ям з дітьми 500+, пише businessinsider.com.pl

Міністерка сім'ї та соціальної політики Польщі повідомила у вівторок, що уряд запустив україномовну базу вакансій у Польщі oferta.praca.gov.pl. Також доступний мобільний додаток ePraca. 

“Ми хочемо, щоб українці, які перетинають польський кордон і отримують штамп, що дозволяє їм залишатися в нашій країні, мали відкритий ринок праці”, - сказала Марлена Малонг.

Оголошені главою міністерства зміни до закону мають полегшити процедуру працевлаштуванням українців. Як пояснив заступник міністерки Станіслав Швед, положення передбачають, що роботодавець повинен буде лише повідомляти в повітове управління праці про факт працевлаштування особи з України. - Ніяких інших заходів вживати не доведеться, - заявив Швед.

Глава міністерства також наголосила, що українці у Польщі можуть отримувати грошову допомогу на дітей в межах урядової програми 500+, але за умови, якщо перебувають в країні разом з дітьми. 

Станом на зараз, фінансову допомогу від держави на виховання неповнолітніх дітей можна отримати на підставі одного з цих документів:

1) карти побиту з доступом до ринку праці;
2) дозвіл на постійне проживання або карта сталого побиту;
3) рішення про:

  • надання статусу біженця;
  • надання додаткового захисту;
  • надання дозволу на перебування з гуманітарних міркувань;
  • надання дозволу на “толероване перебування” (pobyt tolerowany);
  • надання тимчасового захисту в Польщі;
  • або карта побиту, видана на підставі одного з цих рішень.

4) дозвіл на тимчасове проживання в Польщі разом з дозволом на роботу, виданим на термін більше 6 місяців, або картою побиту, виданою у зв'язку з наданням цього дозволу;
5) дозвіл на тимчасове проживання в Польщі або карта побиту, видана у зв'язку з наданням даного дозволу на тимчасове проживання - якщо вид дозволу на тимчасове проживання в Польщі звільняє іноземця від обов'язку мати дозвіл на роботу; такими дозволами є, наприклад:

  • дозвіл на тимчасове проживання для члена сім'ї громадянина Польщі, виданий у зв'язку з визнаним польським законодавством шлюбом з громадянином Польщі, виданий на підставі ст. 158 п. 1 Закону про іноземців;
  • посвідка на тимчасове проживання з метою возз'єднання сім'ї, видана на підставі ст. 159 п. 1 або ст. 161 п. 2 Закону про іноземців;
  • посвідка на тимчасове проживання за інших обставин, видана на підставі ст. 186 абзац 1 пункту 3, 4, 7 або 8 Закону про іноземців;
  • довідка, видана керівником Управління у справах іноземців відповідно до ст. 35 Закону від 13 червня 2003 р. про надання захисту іноземцям на території Республіки Польща разом із тимчасовим посвідченням особи іноземця;
  • карта побиту разом з Картою Поляка.

робота в польщі для українців 2022Andrzej Iwanczuk/REPORTER / East News

Польща вакцинуватиме всіх охочих біженців з України проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський запровадив можливість вакцинації українців в рамках Національної програми вакцинації проти COVID-19. Умовою для отримання щеплення є наявність документа, що підтверджує особу. Цим документом може бути: посвідчення особи, закордонний паспорт або тимчасове посвідчення особи іноземця - TZTC. Вакцинація іноземців доступна всім біженцям, іноземним студентам, аспірантам, дипломатам, особам, які мають дозвіл на роботу в Польщі, а також подружжю та дітям з правом перебування в сусідній країні, передає businessinsider.com.pl.

Направлення на щеплення іноземцям, як і полякам, видає лікар через особистий онлайн-кабінет. Однак у полі “Дані пацієнта” замість номера PESEL слід вибрати “інший ідентифікатор” та ввести номер документа, яким користується уповноважений іноземець.

Згідно з інформацією на сайті МОЗ, вакцина Janssen J&J (однодозова вакцина) рекомендована для дорослих, а для дітей та підлітків слід застосовувати мРНК-вакцини.

Зазначимо, за даними Заступника міністра внутрішніх справ Польщі станом на вівторок, 1 березня, після початку війни в Польщу з України виїхало близько 350 тисяч людей (100 тисяч за останню добу). Найбільш популярними КПП для перетину кордону з Польщею називають Краковець-Корчова та Шегині-Медика.

Станом на 12.00 01.03.2022 Західне регіональне управління ДПСУ повідомляє про такі черги на кордоні:

  • Ягодин-Дорогуськ - 0 л/а, 0 пішоходів;
  • Устилуг-Зосін - 0 л/а, 0 пішоходів;
  • Угринів-Долгобичув - 300 л/а, 0 пішоходів;
  • Рава-Руська-Гребенне - 730 л/а, 0 пішоходів;
  • Грушів-Будомєж - 350 л/а, 0 пішоходів;
  • Смільниця-Кросценко - 1000 л/а, 50 пішоходів;
  • Краковець-Корчова - 40 л/а, 100 пішоходів; 
  • Шегині-Медика - 1690 л/а, 180 пішоходів.

⇒ Читайте також:

Польська залізниця тимчасово дозволила українським переселенцям безкоштовно їздити поїздами

Польща готує пункти прийому біженців з України

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах