Довгий вікенд та додатковий вихідний до Дня Незалежності: як відпочиватимуть поляки в листопаді 2018?

23 Жовтня 2018
як відпочиватимуть поляки в листопаді 2018

Традиційно у листопаді в Польщі є одразу декілька державних вихідних. На цей місяць припадає аж два вагомих для поляків свята – католицьке свято День Усіх Святих (Wszystkich Świętych), яке святкують 1 листопада та одне з найбільших для Польщі свят - День Незалежності (Święto Niepodległości), що відзначають 11 листопада.

Аж два державних вихідних в один місяць - це справді немало, однак цього року депутати від PiS (польська політична партія “Право і справедливість”) подали у Сейм законопроект, який передбачає створення у листопаді цього року ще одного додаткового вихідного дня. То коли ще відпочиватимуть поляки у листопаді і з якої нагоди - читайте далі у статті.

Державні вихідні в Польщі у листопаді 2018

Традиційно у листопаді в Польщі є одразу два державних вихідних - з нагоди католицького свята Дня Усіх Святих (Wszystkich Świętych) та державного свята Дня Незалежності Польщі (Święto Niepodległości).

Вихідні у День Всіх Святих в Польщі у 2018 році

Листопад розпочнеться в Польщі із довгоочікуваного вихідного. 1 листопада тут традиційно святкують День Усіх Святих (Wszystkich Świętych), а оскільки цьогоріч свято випадає на четвер, то якщо взяти додатковий вихідний у п'ятницю 2 листопада, можна отримати довгий вікенд на чотири дні - аж до понеділка 4 листопада.

День Всіх Святих в Польщі

Зауважимо, що дане свято вважається офіційним державним вихідним днем, тож усі державні та більшість приватних установ 1 листопада в Польщі не працюють. Крім того, відповідно до закону про заборону торгівлі в неділю та святкові дні, зачиненими 1 листопада будуть всі магазини, супермаркети та торгові центри.

Нагадаємо, що оскільки цьогоріч листопад розпочнеться із довгого вікенду, то багато людей захочуть поїхати до родичів чи просто зробити собі міні-відпустку та помандрувати Польщею. У зв’язку з цим спеціально до Дня Всіх Святих та протягом перших вихідних листопада (тобто до понеділка 05.11.) польська залізниця для зручності своїх пасажирів вирішила збільшити кількість вагонів на найбільш популярних залізничних маршрутах Польщі.

 • Читайте також: День Усіх Святих чи Halloween? Як поляки проводять 1 листопада

Вихідні у День Незалежності Польщі у 2018 році

Опісля Дня Всіх Святих і так званого довгого вікенду одразу через тиждень, 11 листопада, відбудеться ще одне вагоме для поляків свято - День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości), яке цьогоріч припадає на неділю.

Польща стала незалежною (а правильніше кажучи, відновила незалежність) у 1918 році, по завершенню Першої світової війни. Саме 11 листопада 1918 завершилась одна з найкровопролитніших воєн світу і саме в цей день до Варшави прибув Юзеф Пілсудський, який, спираючись на своїх прихильників серед військових та лівих партій, проголосив відновлення Польщі і став її тимчасовим керівником.

Традиційно у цей святковий для поляків день в містах Польщі відбувається багато святкових заходів та урочистостей. До прикладу, у Варшаві на Площі Конституції 11 листопада традиційно проходить Марш Незалежності, де збираються тисячі поляків.

День Незалежності Польщі у 2018 році

Опівдні у столиці Польщі відбувається урочиста зміна варти на Могилі невідомого солдата. Також кожного року до Дня Незалежності у Варшаві організовують 10-кілометровий марафон, у якому беруть участь сотні людей.

Як не важко здогадатися, 2018 - це особливий рік для поляків, адже саме цього року Польща святкуватиме 100-річчя своєї незалежності. І саме у зв’язку з такою визначною датою в Польщі планують запровадити ще один додатковий державний вихідний день.

Додатковий вихідний день у листопаді 2018 в Польщі

Цього року свято Дня Незалежності Польщі припадає на неділю (11 листопада), тобто цей день вже є сам по собі вихідним днем. А оскільки свято для поляків у 2018 році особливе, то у Сеймі планують оголосити ще один додатковий вихідний з нагоди 100-річчя Польської Республіки.

Влісне, ініціатива запровадити ще один вихідний день до свята Незалежності належить польській партії PiS, які на днях подали у Сейм відповідний законопроект. В ньому передбачається, що 12 листопада 2018 року стане вихідним днем.

У проекті депутати підкреслили, що День Незалежності для поляків є одним з найважливіших національних свят.

"Під час щорічного святкування 11 листопада ми шануємо пам'ять про тих, кому ми зобов'язані своєю незалежністю, тих, хто зумів підняти країну від великого руйнування Першої світової війни, хто створив умови для економічного розвитку та модернізації країни", - зазначено в проекті.

Święto Niepodległości

Автори проекту нагадали, що 11 листопада цього року припадає на неділю, і саме тому виникла ідея зробити 12 листопада, тобто понеділок, вихідним. 

Зауважимо, виокремлення 12 листопада як додаткового вихідного дня, приуроченого святу Дня Незалежності стосується лише 2018 році. У 2019 році 12 листопада залишиться звичайним робочим днем.

Цікаво, що в проекті передбачається, що заборона на торгівлю у державні свята не буде застосована до 12 листопада. Тобто усі магазини та торгові центри у цей день працюватимуть у звичному режимі.

Неторгові дні в Польщі у листопаді 2018

Що ж стосується днів, коли торгівля в Польщі в листопаді цього року буде заборонена, то таких днів буде тільки три, а саме:

  • 1 листопада (День Всіх Святих, четвер)
  • 11 листопада (День Незалежності Польщі, неділя)
  • 18 листопада (неторгова неділя)

Неторгові дні в Польщі у листопаді 2018

Нагадаємо, відповідно до Закону про заборону торгівлі, у 2018 році торгівля не відбувається у всі офіційні державні свята, а також в усі неділі, окрім першої та останньої неділі місяця.

Згідно із прийнятим законом, торгівля у неділю та свята забороняється майже у всіх торгових точках Польщі. Винятками є тільки автозаправні станції, аптеки та торгові будки на залізничних вокзалах та в аеропортах. 

 • Читайте також: Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Звертаємо також вашу увагу на те, що у зв’язку з довгим вікендом та багатьма вихідними у листопаді на польсько-українському кордоні будуть можливі довгі черги, тож якщо на вихідних ви плануватимете перетин кордону, рекомендуємо перед поїздкою ознайомитися із ситуацією за допомогою камер на кордоні онлайн.

Читайте також:

Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

В Польщі збільшать кількість вагонів на популярних залізничних маршрутах спеціально до Дня Всіх Святих

Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах