В Польщі збільшать кількість вагонів на популярних залізничних маршрутах спеціально до Дня Всіх Святих

22 Жовтня 2018
В Польщі збільшать кількість вагонів

Кожного року з наближенням 1 листопада у Польщі починається справжній ажіотаж: у  магазинах пропонують різноманітні акції та знижки на свічки та інші тематичні товари, на дорогах затори, всі поспішають на кладовища, аби вшанувати пам'ять померлих, а самій країні у цей день державний вихідний.

Читайте також: День Усіх Святих чи Halloween? Як поляки проводять 1 листопада

День усіх святих в Польщі у 2018 році

День Усіх Святих (Wszystkich Świętych)  – це велике католицьке свято, яке відзначають 1 листопада. Цьогоріч воно припадає на четвер. Зауважимо, що дане свято вважається офіційним державним вихідним днем, тож усі державні та більшість приватних установ 1 листопада в Польщі не працюють. Крім того, відповідно до закону про заборону торгівлі в неділю та святкові дні, зачиненими 1 листопада будуть всі магазини, супермаркети та торгові центри.

Традиційно, поляки у День Усіх Святих відвідують святкову месу в костелі, а потім відправляються на кладовища – відвідати могили своїх родичів, близьких та друзів та запалити свічки. 

День усіх святих в Польщі у 2018 році

Часто кладовища знаходяться не завжди там, де проживають люди, які мають намір їх відвідати, а тому деяким полякам доводиться їхати у сусідні міста та воєводства.

Крім того, цьогоріч листопад розпочнеться із довгого вікенду, оскільки 1 листопада випадає на четвер - а отже, якщо у п’ятницю взяти додатковий вихідний, то можна відпочивати цілих чотири дні. А це означає, що багато людей захочуть поїхати до родичів чи просто зробити собі міні-відпустку та помандрувати Польщею.

Читайте також: Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

Саме у зв’язку з цим спеціально до Дня Всіх Святих та протягом перших вихідних листопада (тобто до понеділка 05.11.) польська залізниця для зручності своїх пасажирів вирішила збільшити кількість вагонів на найбільш популярних залізничних маршрутах Польщі.

Читайте також: Довгий вікенд та додатковий вихідний до Дня Незалежності: як відпочиватимуть поляки в листопаді 2018?

На яких залізничних маршрутах буде більше вагонів на листопадових вихідних 2018?

PKP Intercity, у зв’язку з очікуваним ажіотажем на послуги залізниці, вирішило зробити вельми приємний подарунок для своїх пасажирів: напередодні Дня Усіх Святих та на перші вихідні листопада потяги, що курсують за найбільш популярними маршрутами у Польщі, вийдуть із додатковими вагонами. 

PKP Intercity

Власне, поїзди “PKP Intercity” із додатковими вагонами курсуватимуть аж із 30 жовтня (вівторок) і до 4 листопада (неділя) включно. Залізничники гарантують, що відстежуватимуть наповненість потягів і, якщо буде потрібно, доповнюватимуть склади додатковими вагонами.

“Цього року День Усіх Святих припадає на четвер, що дає можливість організувати собі довгі вихідні. Для пасажирів, які хочуть подорожувати залізницею, “PKP Intercity” забезпечить поїзди із додатковими вагонами. Щоб скористатися дешевими поїздками, варто купити квиток вже зараз,” – йдеться у повідомленні.

Загалом, додаткові вагони обіцяють організувати на наступних найпопулярніших маршрутах польського “Інтерсіті”: 

 • Варшава – Краків
 • Варшава – Гданськ
 • Варшава – Вроцлав
 • Варшава – Тримісто
 • Познань – Білосток
 • Познань – Вроцлав
 • Вроцлав – Тримісто
 • Познань – Тримісто

Крім того, для зручності пасажирів протягом перших вихідних листопада на найбільших польських залізничних вокзалах з’являться мобільні інформатори, які допоможуть вибрати зручну пересадку, знайти додатковий перон чи камеру схову.

інформатори

Зокрема такі інформатори будуть встановлені на вокзалах наступних великих міст Польщі:

 • Варшава
 • Вроцлав
 • Познань
 • Гданськ
 • Щецин
 • Катовіце
 • Краків

Читайте також: Квитки на потяги польської залізниці подорожчають

Нагадаємо, 1 листопада в Польщі святкують День Всіх Святих. В країні буде офіційний вихідний день, тож всі установи, а також торгові точки та магазини не працюватимуть. 

Крім того, у зв’язку з довгим вікендом, на польсько-українському кордоні будуть можливі довгі черги, тож перед поїздкою рекомендуємо ознайомитися із ситуацією за допомогою камер на кордоні онлайн.

Читайте також: 

Довгий вікенд та додатковий вихідний до Дня Незалежності: як відпочиватимуть поляки в листопаді 2018?

День Усіх Святих чи Halloween? Як поляки проводять 1 листопада

Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах