Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році

18 Жовтня 2018
Вихідні в Польщі у 2019 році

Щодня сотні людей перетинають українсько-польський кордон. Люди їздять в Польщу на роботу, навчання, закупи чи просто з метою туризму, а відтак, календар свят та офіційних вихідних днів у Польщі є для них вельми актуальним. Комусь варто знати, коли у Польщі свято і всі магазини (відповідно до Закону про заборону торгівлі) зачинені,  хтось хоче дізнатися, коли буде додатковий вихідний, аби мати нагоду не лише відпочити, а й поїхати додому в Україну чи у маленьку подорож Європою.

До речі, про те, як бюджетно мандрувати з Польщі в інші країни Європи ми детально описали у нашій статті Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

Крім того, вихідні - це ще й чудовий привід ближче познайомитися і з самою Польщею: можна погуляти містом, сходити в музей чи відвідати якийсь цікавий мистецький та культурний захід.

Наступні наші статті можуть допомогти вам обрати для себе такий відпочинок в Польщі, який припаде вам до душі:

Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

Гірськолижні курорти Польщі

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

проведення вихідних та свят в Польщі

Особливості проведення вихідних та свят в Польщі

Свята та вихідні в Польщі - це завжди особливі дні, і не лише тим, що вони святкові, а й тим, наскільки в цей день змінюється повсякденний ритм життя мешканців країни. Звертаємо увагу на те, що під час більшості святкових днів в Польщі майже усі магазини, торгові та розважальні центри, кафе і ресторани є зачиненими. Те саме стосується і більшості неділь. Працюють в такі дні лише автозаправні станції та кіоски на вокзалах. Тому, якщо ви збираєтеся поїхати на закупи до Польщі, обов’язково перевірте, чи не є обраний вами день вихідним у Польщі.

Заборона торгівлі в Польщі у 2019 році

Такий графік роботи магазинів передбачено в прийнятому ще у листопаді 2017 року Закону про заборону торгівлі в неділю та святкові дні в Польщі. Закон вступив у силу з березня 2018 року. Згідно з ним, заборона торгівлі в Польщі обмежується поступово. Так, у 2018 році  торгівля в неділю дозволена лише двічі на місяць - у першу та останню неділю місяця.

З 2019 року торгувати можна буде лише в останню неділю місяця, всі інші неділі будуть в Польщі неторговими, а це означає, що всі магазини, торгові центри та супермаркети у цей день будуть зачиненими.

Нагадаємо, нещодавно "Солідарність" запропонувала продовжити час заборони торгівлі в Польщі з суботи до понеділка. Тож цілком ймовірно, що у 2019 році неробочою буде не лише ціла неділя, а й частково день напередодні та день опісля.

Заборона торгівлі в Польщі у 2019 році

Черги на кордоні Польщі у вихідні та святкові дні

Під час вихідних та святкових днів, а особливо під час так званих довгих вікендів та напередодні них, багато українців, які працюють чи навчаються в Польщі, намагаються поїхати додому в Україну, а тому в ці дні рекомендуємо особливо уважно стежити за чергами на кордоні

В свою чергу українці часто на вихідні вирушають в Польщу з метою туризму, особливо якщо це переддень якогось великого свята - зазвичай тоді в Польщі проходять цікаві культурні заходи, тож знайдеться багато охочих іноземних туристів, аби їх відвідати.

Самі поляки святкові та вихідні дні також намагаються провести зі своєю ріднею, а тому часто на дорогах Польщі можуть виникати затори.

Тому, зважаючи на всі ці обставини, рекомендуємо заздалегідь дізнатися, коли у Польщі у 2019 році будуть вихідні та святкові дні і довгі вікенди та ознайомитися з ситуацією щодо черг на українсько-польському кордоні за допомогою камер онлайн на кордоні

Офіційні вихідні та святкові дні у Польщі в 2019 році

В 2019 році в Польщі традиційно, як і щороку, буде 13 офіційних, затверджених на державному рівні, вихідних днів. Це вихідні, що приурочені як державним, так і церковним святам. До того ж, у 2019 році майже всі вони випадають на будній день, що таки означає наявність додаткового вихідного у тижні. Отже, вихідними в Польщі будуть наступні дні:

вихідні та святкові дні у Польщі в 2019 році

 • 1 січня (вівторок) – Новий рік (Nowy Rok)
 • 6 січня (неділя) – Трьох Царів (Święto Trzech Króli) - Богоявлення (Objawienie Pańskie)
 • 21 квітня (неділя) – Воскресіння Господнє (Wielkanoc)
 • 22 квітня (понеділок) – Великодній понеділок (Poniedziałek Wielkanocny)
 • 1 травня (середа) – День Праці (Święto Pracy)
 • 3 травня (п’ятниця) – День Конституції Польщі (Święto Konstytucji)
 • 9 червня (неділя) – Зіслання Святого Духа (Зелені свята) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
 • 20 червня (четвер) – Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało)
 • 15 серпня (четвер) - День Польського Війська, Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
 • 1 листопада (п’ятниця) – День Усіх Святих (Wszystkich Świętych)
 • 11 листопада (понеділок) – День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości)
 • 25 грудня (середа) – Різдво Христове (перший день) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
 • 26 грудня (четвер) – Різдво Христове (другий день) - Boże Narodzenie (drugi dzień)

Офіційні вихідні та святкові дні у Польщі в 2019 році

Довгі вікенди в Польщі у 2019 році

Багато свят у 2019 році припадає на п’ятницю, понеділок або ж четвер, а це не може не тішити, оскільки означає, що 2019 рік буде багатим на так звані довгі вихідні (Długie weekendy)

Що таке “довгі вікенди” в Польщі?

Довгими вихідними поляки називають ті вихідні, які тривають по три, чотири, а інколи навіть п’ять днів. Зазвичай довгі вихідні виникають, коли якесь свято випадає на понеділок чи п’ятницю і, в сумі з вихідними суботою та неділею, ми маємо не один, а декілька вихідних.

Часто поляки беруть додатковий вихідний за свій рахунок. Наприклад, в тих випадках, якщо свято випадає на четвер, беруть вихідний ще й у п’ятницю і таким чином довгий вихідний триває чотири дні. У 2019 році буде аж вісім довгих вихідних у Польщі, що стане чудовою нагодою провести цей час з сім’єю, друзями та близькими або ж здійснити невеличку закордонну подорож чи мандрівку Польщею.

Дати довгих вихідних (Długie weekendy) в Польщі у 2019 році

2019 рік принесе полякам та усім гостям Польщі аж вісім довгих вихідних (Długie weekendy). З них шість приурочені до великих християнських свят та ще два - до офіційних державних свят Польщі.

 1. 29 грудня – 1 січня (4 вихідні дні) – Новий рік, Пресвятої Богородиці (Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki)
 2. 20 – 22 квітня (3 вихідні дні) – Великдень, Великодній понеділок (Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny)
 3. 1 – 5 травня (5 вихідних днів) – День Праці (Święto Pracy) та День Конституції Польщі (Święto Konstytucji) 
 4. 20 – 23 червня (4 вихідні дні) – Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało) 
 5. 15 – 18 серпня (4 вихідні дні) – День Польського Війська, Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
 6. 1 – 3 листопада (3 вихідні дні) – День Усіх Святих (Wszystkich Świętych) 
 7. 9 – 11 листопада (3 вихідні дні) – День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości)
 8. 25 – 29 грудня (5 вихідних) – Різдво Христове (Boże Narodzenie) 

Довгі вікенди в Польщі у 2019 році

Календар офіційних вихідних та святкових днів в Польщі і заборони торгівлі в неділю у 2019 році

Детальний календар святкових, вихідних та неробочих днів у Польщі в 2019 році (на рік та по місяцях), а також перелік днів, в які торгівля в Польщі не здійснюватиметься.

Зверніть увагу! В усі офіційні державні вихідні в Польщі торгівля заборонена. Крім того, у 2019 році неторговими неділями будуть усі, окрім останньої неділі кожного місяця, неділі напередодні Великодня і двох неділь напередодні Різдва.

Календар вихідних та святкових днів в Польщі і заборони торгівлі в неділю на 2019 рік

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в січні 2019

Січень у всьому світі традиційно розпочинається з вихідного дня в честь Нового року (1 січня). Цьогоріч свято випадає на вівторок, тож якщо взяти 31 грудня додатковий вихідний, то можна відпочивати аж цілих чотири дні (від 29 грудня 2018 до 1 січня 2019). Таким чином, святкування Нового року можна буде розпочати ще з суботи і насолоджуватися відпочинком аж до вівторка.

6 січня поляки традиційно святкують свято Богоявлення, або Трьох Царів (Trzech Króli), яке цьогоріч випадає на неділю, тож додаткового вихідного в честь цього свята у Польщі не буде.

Що стосується неторгових днів, то у січні 2019 магазини в Польщі будуть зачинені в наступні дні:

 • 1 січня (Вт, Новий рік)
 • 6 січня (Нд, Трьох Царів)
 • 13 січня (Нд)
 • 20 січня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в січні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в лютому 2019

Останній місяць зими буде повністю присвячений роботі - жодних додаткових вихідних з нагоди державних чи релігійних свят або ж довгих вікендів цього місяця не буде.

Зате в лютому маємо аж три неторгові неділі:

 • 3 лютого (Нд)
 • 10 лютого (Нд)
 • 12 лютого (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в лютому 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в березні 2019

Цьогоріч в березні не передбачено жодних додаткових вихідних днів. Перший місяць весни буде робочим, а відпочивати будемо тільки в суботу та неділю. Що ж стосується торгівлі, то забороненою вона буде аж чотири дні березня:

 • 3 березня (Нд)
 • 10 березня (Нд)
 • 17 березня (Нд)
 • 24 березня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в березні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в квітні 2019

Квітень порадує додатковими вихідними з нагоди найбільшого для всіх християн свята - Великодня. У ці дні люди матимуть можливість відпочити довше, адже довгий вікенд триватиме з 20 по 22 квітня. Зверніть увагу, що в ці дні не працюватимуть також магазини та торгові центри.

Крім того, цього року в Польщі вперше святкуватимуть нове державне свято 14 квітня - Хрещення Польщі, яке випадає на неділю.

Читайте також: 14 квітня стане новим державним святом Польщі

Торгівля в неділю, відповідно до закону про заборону торгівлі, не буде відбуватися у наступні дні:

 • 7 квітня (Нд)
 • 21 квітня (Нд, Воскресіння Господнє)
 • 22 квітня (Пн, Великодній понеділок)

Зауважте, що неділя напередодні Великодня, тобто 14 квітня, відповідно до закону про заборону торгівлі, залишатиметься робочою - аби всі встигли зробити закупи до свят.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в квітні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в травні 2019

Останній місяць весни традиційно розпочнеться із державного свята - Дня праці, яке у 2019 році випадає на середу. Крім того, в п’ятницю, 3 травня, буде ще один офіційний вихідний в честь Дня Конституції Польщі, тож якщо взяти додатковий вихідний в четвер, то можна буде відпочивати півтижня - від середи до неділі.

Зробити покупки в Польщі відповідно до закону буде неможливо в травні у наступні дні:

 • 1 травня (Ср, День Праці)
 • 3 травня (Пт, День Конституції Польщі)
 • 5 травня (Нд)
 • 12 травня (Нд)
 • 19 травня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в травні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в червні 2019

Для тих, хто не встигне взяти відпустку у червні, є приємна новина - цього місяця буде можливість зробити собі довгий вікенд - з 20 по 23 червня (4 вихідні дні), оскільки 20 червня в Польщі святкуватимуть Пресвятих Тіла і Крові Господніх (Boże Ciało), що випадає на четвер. Тож якщо взяти додатковий вихідний у п’ятницю, можна буде забути про роботу аж до понеділка.

Вільними від торгівлі в Польщі в червні 2019 будуть наступні дні:

 • 2 червня (Нд)
 • 9 червня (Нд)
 • 16 червня (Нд)
 • 20 червня (Чт, Божого Тіла)
 • 23 червня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в червні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в липні 2019

Офіційних державних чи великих християнських свят, які були б вихідними, у липні не передбачено. Вихідними цього місяця будуть лише стандартні субота та неділя. Жодних довгих вікендів у другому місяці літа, на жаль, також не буде. 

На липень припадає також аж три неділі, вільні від торгівлі, а саме:

 • 7 липня (Нд)
 • 14 липня (Нд)
 • 21 липня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в липні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в серпні 2019

В середині останнього місяця літа, а точніше 15 серпня, Польща святкує одразу два свята в один день - державне та релігійне: День Польського Війська та Успіння Пресвятої Діви Марії (Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny). У 2019 році цей день припадає на четвер. Тож посередині тижня буде додатковий вихідний. А якщо взяти додатковий вихідний у п’ятницю - можна буде насолоджуватися чотириденним довгим вікендом.

Торгівля в Польщі в серпні не відбуватиметься у наступні дні:

 • 4 серпня (Нд)
 • 11 серпня (Нд)
 • 15 серпня (Чт, День Польського Війська та Успіння Пресвятої Діви Марії)
 • 18 серпня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в серпні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі у вересні 2019

Осінь в Польщі розпочнеться "у робочому режимі". У вересні, окрім суботи та неділі, додаткових вихідних не передбачено. Не буде цього місяця також жодних свят, в які можна було б залишитися вдома. 

Аж чотири неділі в вересні торгівля буде заборонена:

 • 1 вересня (Нд)
 • 8 вересня (Нд)
 • 15 вересня (Нд)
 • 22 вересня (Нд)

​У ці дні всі магазини, супермаркети та торгові центри в Польщі будуть зачиненими.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі у вересні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в жовтні 2019

Жовтень також не побалує додатковими вихідними чи святами. Окрім того, в жовтні, відповідно до Закону про заборону торгівлі в неділю магазини не працюватимуть тричі на місяць:

 • 6 жовтня (Нд)
 • 13 жовтня (Нд)
 • 20 жовтня (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в жовтні 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в листопаді 2019

Листопад розпочнеться в Польщі із довгоочікуваного вихідного. Причому, не просто вихідного, а цілого довгого вікенду. 1 листопада поляки традиційно святкують День Усіх Святих (Wszystkich Świętych), а оскільки у 2019 році свято випадає на п’ятницю, то можна буде відпочивати аж три дні.

11 листопада у Польщі святкують ще одне велике державне свято - День Незалежності Польщі (Święto Niepodległości). Цьогоріч воно припадає на понеділок, тож буде нагода ще раз відпочити три дні поспіль.

Торгівля в листопаді 2019 в Польщі буде заборонена у наступні дні:

 • 1 листопада (Пт, День Усіх Святих)
 • 3 листопада (Нд)
 • 10 листопада (Нд)
 • 11 листопада (Пн, День Незалежності Польщі)
 • 17 листопада (Нд)

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в листопаді 2019

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в грудні 2019

Грудень, мабуть, найсвятковіший місяць у році. Найзнаковішим святом цього місяця, безперечно, є Різдво, яке католики усього світу (і в тому числі поляки) традиційно святкують 25 грудня. Різдво в Польщі є офіційним вихідним днем, причому відпочивають та святкують поляки не один, а цілих дві дні - до 26 грудня. У 2019 році 25 та 26 грудня випадають на середу та четвер відповідно, тож якщо взяти вихідний ще у п’ятницю, то можна буде сміливо відправитися на зимові канікули з середи аж до понеділка, а там вже не за горами буде Новий рік.

У грудні слід бути готовими також до того, що аж чотири дні будуть вільними від торгівлі, а саме:

 • 1 грудня (Нд)
 • 8 грудня (Нд)
 • 25 грудня (Ср, Різдво)
 • 26 грудня (Чт, Різдво)

Окрім того, у переддень Різдва, на Вігілію (24 грудня, вівторок) усі магазини та супермаркети працюватимуть за скороченим графіком - до 14:00 год. 

Приємною новиною стане можливість робити покупки аж у дві неділі напередодні Різдва, тобто 15 та 22 грудня.

Вихідні, свята та вільні від торгівлі дні в Польщі в грудні 2019

Отже, у 2019 році в Польщі буде багато вихідних, однак не слід забувати, що у ці дні більшість закладів будуть зачинені, магазини та торгові центри, відповідно до Закону про заборону торгівлі, не працюватимуть, на польських дорогах можливі затори, а на кордоні – довгі черги. 

Попри це завжди пам’ятайте, що вихідні і свята – це, в першу чергу, хороша можливість провести час з рідними і близькими, відпочити і набратися сил на робочі будні.

Тож гарних вам вихідних і веселих свят у 2019 році!

Читайте також:

10 корисних лайфхаків для тих, хто зібрався в Польщу

10 особливостей Польщі, які не перестають дивувати туристів

Як поляки проводять вільний час. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах