15 Березня 2022
Війна в Україні матиме сильний вплив на ціни продуктів харчування, зокрема і в Польщі. Банк Credit Agricole прогнозує, що інфляція в продуктовій галузі зросте до 9,2% у 2022 році порівняно з 3,2% у 2021 році. Невдовзі може значно подорожчати хліб, крупи, м’ясо, молочні продукти та яйця. За оцінками аналітиків, польський уряд може запровадити регульовані ціни на деякі продукти, хоча це мало вплине на динаміку цін.
Російська агресія вплине на ціни харчових продуктів у Польщі та Європі кількома способами, пише businessinsider.com.pl. Аналітики Credit Agricole очікують різкого зростання цін на зернові та олійні культури через велике значення України у світовому експорті цих товарів. Це спричинить подорожчання хліба і круп’яних виробів, а також олії. Крім того, зросте вартість кормів, а отже і продуктів тваринного походження: м’яса, молочних продуктів та яєць.
За оцінками аналітиків, війна призведе до подальшого зростання цін на добрива через підвищення вартості газу. Це, своєю чергою, сприятиме зростанню цін на зернові та олійні культури, що додатково посилить вищезгаданий механізм. Подорожчання нафти, яке ми спостерігаємо вже зараз, призведе до підвищення попиту на сільськогосподарську сировину для виробництва біопалива, а отже вона також зросте у ціні.
depositphotos
Через глобалізацію сільськогосподарських ринків ціни на таку продукцію в Польщі залежать від цін на основних біржах сировини, які встановлені в євро або доларах. Отже, ослаблення злотого призведе до зростання цін на сільськогосподарську продукцію, оцінену в злотих, – вважають аналітики Credit Agricole.
Вони додають, що урядовий Антиінфляційний щит, прийнятий наприкінці 2021 року, через підвищення цін на продукти у Польщі діятиме до кінця 2023 року.
“Ми також припускаємо, що польський уряд введе регульовані ціни на окремі продукти, хоча, на нашу думку, це матиме незначний вплив на динаміку цін”, - прогнозують аналітики банку.
За даними Credit Agricole, у 2022 році інфляція в категорії «харчові продукти та безалкогольні напої» зросте до 9,2% в межах року. Для порівняння, у 2021 році вона становила 3,2%.
⇒ Читайте також:
Чи загрожує польському ринку праці масовий відтік українських мігрантів: дослідження
Дуда підписав закон про допомогу біженцям з України: які поправки було внесено
Чи знизились ціни на продукти у Польщі після тимчасового скасування ПДВ
Головне фото: ukrinform.com
Коментарі