18 Квітня 2018
Усі, кому доводилося перетинати польсько-український кордон, знають: потрапити до Польщі можна лише у разі успішної перевірки митною та прикордонною службами України та Польщі та за наявності в особи, яка перетинає кордон, певної суми грошей.
Польське законодавство передбачає обов’язкову наявність певної встановленої суми коштів в кожного, хто має намір перетнути кордон з Польщею, не залежно від мети поїздки.
Це правило поширюється на всіх - тих, хто здійснює перетин польського кордону автомобілем, так і тих, хто перетинає українсько-польський кордон пішки.
Контроль фінансів, на відміну від паспортного контролю, не є обов’язковою складовою процедури перевірки на кордоні з Польщею. Однак часто польські митники можуть поцікавитися, чи достатньо у вас коштів для перетину кордону.
Нещодавно на митному переході Краківець-Корчова стався неприємний казус: під час прикордонного контролю при перетині польського кордону 30-річний громадянин України на вимогу польського прикордонника представити йому кошти, достатні для перебування в Польщі, показав банкноту номінальною вартістю 1000 злотих, яка була вилучена з обігу більше 20 років тому. Про це 16 квітня повідомив польський сайт прикордонної служби strazgraniczna.pl
Сам чоловік був переконаний, що дана валюта є дійсною. Плануючи свою поїздку до Польщі, він дізнався з інтернет-джерел, що для того, аби перетнути кордон до Польщі, із собою необхідно мати певну суму грошей, достатню для покриття витрат під час його перебування в цій країні, а тому взяв із собою 1000 злотих. Українець був впевнений, що його банкнота є повноцінним засобом оплати. Однак насправді гроші такого зразка в Польщі втратили свою цінність і вийшли з обігу ще у 1995 році.
Після з'ясування помилки, українець визнав свою провину і добровільно прийняв міру покарання. Чоловіка присудили до позбавлення волі умовно на 10 місяців. Крім того, польська Прикордонна служба винесла рішення про відмову у в'їзді до Польщі та направила чоловіка назад в Україну.
Не зайвим стане нагади, що при перетині польського кордону, незалежно від мети вашої поїздки, ви повинні мати з собою 300-500 злотих для можливості оплати витрат на проживання і харчування на території Республіки Польща + 200 злотих для покриття транзиту та виїзду з Польщі.
Ви можете мати при собі як готівку, так і кредитну картку, яку зможете використовувати на території Польщі (разом з випискою ліміту по даній кредитній карті).
Детальніше про умови перетину кордону та суму коштів, необхідних для цього, читайте у статті: Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі
Зауважте! Усю купюри, які ви маєте у наявності, незалежно від валюти, повинні бути дійсними!
Для порівняння наводимо фото польських банкнот старого зразка, що були дійсними до 1995 року та нового зразка, які дійсні зараз:
Польські злоті старого зразка (до 1995 року):
Дійсні польські злоті:
Коротка довідка: У 1995 році в Польщі провели деномінацію злотого, тобто зменшення номінальної вартості грошових знаків з метою стабілізації валюти та спрощення розрахунків. В результаті номінальна вартість валюти Польщі була зменшена в 10 000 разів.
Відтак, з 1 січня 1995 року в грошовий обіг країни були випущені грошові знаки нового зразка - банкноти вартістю 10, 20, 50, 100 і 200 злотих (всі з портретами польських королів) і розмінні монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 грошей.
Одночасно із вводом в обіг нового злотого було прийнято рішення про поступове вилучення грошових знаків, що були в обігу в Польщі до деномінації. Старі злоті приймались як засіб оплати до 31 грудня 1996 року, а до 31 грудня 2010 року їх можна було обміняти в банківських установах. Сьогодні банкноти старого зразка є недійсними та не підлягають обміну.
З 10 лютого 2017 року в Польщі була також введена в обіг нова банкнота номіналом 500 злотих.
Читайте також:
Нові митні правила України з 1 січня 2018
Перетин кордону з Польщею автомобілем
Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі
Коментарі