Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьНа жаль, усі ми час від часу хворіємо. У наш час лікування іноді може обходитися дуже дорого, ліки, які виписує лікар, можуть коштувати як місячна зарплатня, а іноді їх ще й неможливо знайти у жодній аптеці. Економити на власному здоров’ї, звісно ж, нікому не хочеться, однак що робити, якщо в українських аптеках потрібних ліків немає, або є, але їхня ціна просто захмарна? І як придбати препарат, не сумніваючись у його якості та не боячись придбати підробку і викинути гроші на вітер? Ці та інші питання виникають у багатьох щоразу після візиту до лікаря. Що робити? Де купити якісні ліки і бути впевненим, що вони - саме те, що вам потрібно?
Сьогодні все більше людей оцінили переваги купівлі ліків за кордоном, зокрема у наших західних сусідів - поляків. По-перше, це гарантія якості - ліки в ЄС проходять декілька стадій перевірок, тому ризик, що на ринок потрапить підробка - мінімальний. По-друге, багато ліків, що продаються в Польщі, є значно дешевшими, ніж аналогічні препарати в Україні, тож у кінцевому підсумку ви можете отримати якісний товар за дешевшими цінами.
Ліки з Польщі - це ідеальне поєднання кількох важливих факторів:
відмінна якість + невисока ціна + доступність
Діяльність аптек і продаж усіх медичних препаратів в Польщі строго контролюється відповідними інстанціями і за будь-яке виявлене порушення карається високими штрафами. Крім того, усі ліки, перш ніж поступити у продаж, проходять декілька етапів перевірок, стандартизованих відповідно до вимог ЄС, тому якість таких ліків є гарантованою.
Самі пацієнти неодноразово відзначали: приймаючи польські ліки з аналогічною діючою речовиною, що й в українських, від препаратів з Польщі вони отримували значно кращий ефект та самопочуття, ніж від вітчизняних препаратів. Секрет польських ліків криється у наступних чинниках:
Лікарські засоби в аптеках Польщі можуть реалізовуватися тільки за умови, що вони пройшли всі етапи з контролю якості. В законі від 6 вересня 2001 року “Про фармацевтичне право” найбільш важливим для захисту здоров'я і життя людей, визнано саме контроль якості лікарських засобів. Даний контроль в Польщі здійснюється як на регіональному рівні - фармацевтичними інспекторами (усього - 16 Воєводських фармацевтичних інспекторів), так і на національному рівні - Головним фармацевтичним інспектором (Główny Inspektor Farmaceutyczny).
Нагляд за якістю лікарських засобів в Польщі включає в себе:
Прямий контроль якості ліків здійснюється через:
Як бачимо, ліки в Польщі проходять ретельні перевірки не лише тоді, коли вперше поступають на фармацевтичний ринок, а й періодично проходять повторний контроль якості відповідно до затвердженого державою плану. В той же час, здійснювати контроль якості лікарських засобів має право лише акредитована і атестована лабораторія.
Якщо в ході перевірки і випробувань, проведених спеціалізованими інститутами і науково-дослідними лабораторіями виявиться, що лікарський засіб не відповідає затвердженим вимогам, Фармацевтична інспекція приймає рішення призупинити торгівлю зазначених партій лікарського засобу по всій країні або на окремих її територіях та надається розпорядження про виключення з обороту (продажу) даного препарату або ж заборону його продажу, якщо до цього препарат ще не поступав на фармацевтичний ринок.
Усі ліки, які ми можемо придбати в польських аптеках, перш ніж туди потрапити проходять декілька етапів контролю:
Зокрема, ліки перевіряють на відповідність усім вимогам національної реєстрації, їх здатність спричиняти передбачений терапевтичний або профілактичний ефект після застосування однакових дозованих форм тощо.
Продаватися в Польщі можуть лише ті лікарські засоби, що отримали ліцензію на продаж, видану Президентом Управління реєстрації лікарських засобів, медичних пристроїв та біоцидних препаратів, або Радою Європи чи Європейською комісією. Кожен лікарський засіб обов’язково повинен пройти процес реєстрації, в якому оцінюється безпечність, якість та ефективність препарату. Іншими словами, це означає, що як ефективність препарату, так і його безпека повинні бути клінічно підтверджені.
У процесі реєстрації інформаційні форми, такі як "Короткий опис характеристик продукції", "Пакетний лист" та маркування упаковки, приймаються як невід'ємна частина дозволу на продаж для кожного лікарського засобу.
Список ліків, дозволених для продажу в Польщі, доступний за посиланням: http://www.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/rpl.html
Згідно з визначенням ВООЗ (Всесвітньої організації з охорони здоров'я) фальсифіковані лікарські засоби - це препарати, які навмисно неправильно промарковані щодо ідентичності та назви виробника. Фальсифікованими можуть бути як оригінальні, так і відтворені препарати. Вони можуть містити інгредієнти у відповідному або невідповідному складі, можуть бути без активних речовин (що трапляється найчастіше), або з недостатньою їх кількістю чи у підробній упаковці.
Як правило, підроблені ліки за якістю, безпекою та ефективністю не є рівноцінними оригінальним аналогам. В кращому випадку, фальшивий препарат не вилікує вас, проте і не нашкодить, а в гіршому – викличе нові проблеми зі здоров'ям.
В Україні функціонує система, яка забезпечує здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу. Проте у нас все ще існує ймовірність натрапити на фальсифіковані ліки.
Слід зауважити, що офіційної статистики про фальсифікат в Україні не існує. За даними експертів ВООЗ, у деяких країнах колишнього СРСР частка фальсифікованих і субстандартних ліків на ринку сягає 30%. Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким та середнім рівнем прибутку є некондиційним чи фальсифікованим.
В Польщі діяльність аптек та фармакологічних лабораторій знаходиться під суворим контролем NFZ (Національного фонду охорони здоров'я), який регулярно проводить перевірки ліків та аптек на території всієї країни.
Окрім NFZ у 2017 році в Польщі почала діяти Національна організація з перевірки автентичності лікарських засобів (Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL)). Метою цієї організації є створення та впровадження комп'ютерної системи для перевірки справжності лікарських засобів. Обов'язки організації випливають із польського та світового законодавства, спрямованого на припинення незаконного обороту фальшивих ліків, які ставлять під загрозу здоров'я та життя пацієнтів. Подібні організації вже створені у деяких країнах ЄС.
Звісно, ніхто сьогодні не застрахований від купівлі ліків-підробок, на території якої б держави їх не купували. Однак, країни ЄС, включно з Польщею, ведуть активну боротьбу з виробництвом і продажем фальшивих ліків, а постійний контроль та регулярні перевірки ліків та аптек мінімізують шанси придбати підробку в Польщі.
В Польщі, яка є повноправним членом ЄС, фармацевтична галузь відіграє важливу роль в економіці країни. Польським законодавством чітко визначено вимоги до аптек і аптечних працівників.
Відповідно до Фармацевтичного Закону Польщі (Prawo Farmaceutyczne), незаконне виробництво, обіг незареєстрованих та прострочених лікарських засобів, господарська діяльність без ліцензії караються штрафом, обмеженням або позбавленням волі на строк до 2-х років.
Кожного кварталу в Польщі здійснюється планова перевірка діяльності аптек. Перевірки здійснює Національний фонд охорони здоров'я (Narodowy Fundusz Zdrowia). Звіти про ці перевірки є в публічному доступі на офіційній сторінці фонду: http://www.nfz.gov.pl/o-nfz/kontrole/
Видача ліцензії на відкриття аптеки, її заміна, внесення змін або анулювання проводиться Фармацевтичним інспектором воєводства (Voivodeship Pharmaceutical Inspection). Отримати ліцензію на відкриття аптеки може лише громадянин Польщі із фармацевтичною освітою (магістр фармації).
У Польщі існує 2 види аптек:
Крім цього, всі аптеки діляться на загальнодоступні (відкриті), госпітальні та відомчі.
Оптові фармацевтичні компанії в Польщі не можуть відкривати свої аптеки, але в країні є аптечні мережі. Найбільші з них - Apteka 21, EuroApteka і Superfarm. Аптечним мережам належить в цілому 29% всіх аптек. Згідно із законом кожна аптечна мережа за кількістю торговельних точок не може займати більше 1% регіонального ринку, а в найбільшому воєводстві не може перебувати більше 17 аптек однієї мережі.
У польських аптеках працюють аптекарі з вищою і середньою спеціальною фармацевтичною освітою. Аптекарі з середньою освітою займаються виготовленням і фасуванням лікарських засобів. Фармацевт з вищою освітою для самостійної роботи в аптеці повинен пройти стажування в аптеці, здати професійний іспит і отримати посвідчення чинного фармацевта. Польська Аптечна палата веде реєстр діючих фармацевтів, а всі аспекти аптечного бізнесу регулюються законодавством.
Всі діючі аптекарі повинні постійно підвищувати кваліфікацію. Після проходження кожної перепідготовки аптекар здає тест і отримує відповідний сертифікат, а інформація про проходження курсів підвищення кваліфікації відзначається в його персональному журналі.
Відповідно до Конституції Польщі професія фармацевта відноситься до професій суспільної довіри. У Польщі також діє Кодекс етики польського фармацевта, який обов’язковий для всіх аптекарів. У разі порушення положень цього кодексу спеціальний аптечний суд (регіональний або верховний) може винести аптекарю догану, позбавити його ліцензії фармацевта на термін від 2 місяців до 3 років або навіть анулювати його професійну ліцензію назавжди.
Кожна аптека в Польщі має зобов'язання:
Лікарські засоби в аптеках Польщі можуть реалізовуватися тільки за умови, що вони пройшли посерійний вхідний контроль відповідального підприємства. Вхідний посерійний контроль, а також посерійний контроль субстанцій проводять акредитовані лабораторії з контролю якості.
За виявлення будь-яких порушень в діяльності аптек у Польщі карають досить жорстко: це можуть бути суворі штрафи, а в окремих випадках навіть позбавлення волі.
Ціни на ліки в Польщі не лише менші, ніж в Україні, а й одні з найдешевших у всій Європі. До прикладу, за цінами помітно нижчими, ніж у сусідніх країнах, тут можна придбати ліки на онкозахворювання, астму, шизофренію, хворобу Паркінсона, інсулін, препарати, що запобігають утворенню тромбів та багато іншого. Це результат послідовної цінової політики, яку вже кілька років ефективно реалізовує польський уряд.
Міністерство здоров’я Польщі постійно стежить за цінами ліків на польському фармакологічному ринку. Кілька років тому польські законодавці ухвалили важливий закон - "Про фармацевтичне право", яким передбачено субсидіювання ліків, медичних препаратів і виробів. Відтак в Польщі є можливість придбати потрібні ліки, частину вартості яких покриває Національний фонд здоров’я.
Даний закон передбачає проведення відкритих переговорів між урядом та фармацевтичними фірмами. Такі переговори відбуваються в Міністерстві здоров’я, де встановлюється ціна ліків. Фармацевтичні фірми узгоджують з урядом, які саме ліки продаватимуться зі знижками, а гроші за встановлені знижки фірмам повертає Національний фонд здоров’я. Держава здійснює постійний моніторинг таких перемовин. Щороку Польща вкладає у субсидіювання ліків 6 мільярдів злотих, тобто півтора мільярда євро.
Процедура узгодження ціни ліків шляхом переговорів взаємовигідна як для польської держави, так і для зацікавлених фармацевтичних компаній. Продукти тих фірм, які домовляться з державою про нижчу ціну, опиняються в спеціальному переліку дешевих ліків. А це означає, що їх набагато охочіше купують.
Окрім того, ставка ПДВ для ліків в Польщі становить 7% (при стандартній ставці на інші товари 22%). Як наслідок, на сьогодні в Польщі ціни на ліки одні з найдешевших в Європі.
Дженерик (генерик, женерик, генеричний препарат; від англ. Generic) - це непатентований лікарський препарат, що є відтворенням оригінального препарату, на який закінчився термін патентного захисту. Фактично, дженерик - це лікарський препарат з тою ж діючою речовиною, що й оригінальні запатентовані препарати, які можуть відрізнятися лише за складом допоміжних речовин.
Патент - це документ, що засвідчує авторство на винахід та виключне право на використання його протягом певного строку. При винаході нового препарату його патентують. Тобто, лише одна фірма має право виробляти даний препарат. Патент на захист інноваційного лікарського засобу діє в залежності від патентного законодавства конкретної країни. Із закінченням терміну дії патенту або інших виняткових прав законодавчі обмеження на продаж лікарського засобу втрачають силу. З цього моменту практично будь-яка фірма, що має можливість освоїти технологію виробництва лікарського засобу (за умови дотримання патентної чистоти способу виробництва), отримує можливість виходу на ринок.
Зауважте, необхідна вимога для продажу дженериків - це їхня доведена фармацевтична, біологічна і терапевтична еквівалентність вихідного (оригінального) препарату. Тобто, дженерик - це не підробка, а справжній лікарський перевірений клінічно препарат.
Оригінальний препарат | Дженерик |
Мезим | Панкреатин-ЗН |
Но-шпа | Дротаверин |
Аспірин | Ацетилсаліцилова кислота |
Бепантен | Пантестин |
Вольтарен | Диклофенак |
Зовіракс | Ацикловір |
Імунал | Ехинацеї екстракт |
Йодомарин | Йодид калію |
Мірамістин | Хлоргексидин |
Нурофен | Ібупрофен |
Трихопол | Метронідазол |
До позитивних якостей дженериків можна віднести їх низьку вартість (за рахунок відсутності витрат на розробку, клінічні випробування і т. п., або ліцензійні виплати), а також великий досвід практичного застосування лікарського засобу.
Польська фармацевтична промисловість є, перш за все, виробником саме дженеричних і біоапретинових ліків. Майже 60% всіх проданих у Польщі ліків-дженериків виробляються власне польськими заводами. Польські дженерики так само дієві та безпечні, як і оригінальні ліки, однак дешевші на 20-80%, і, таким чином, доступніші для більшості пацієнтів.
В Польщі ці препарати продаються за одними з найнижчих цін у Європі. За допомогою дженеричних ліків можна забезпечити ефективне медикаментозне лікування практично всіх захворювань для всього населення.
Наявність потужної, сучасної та конкурентоспроможної фармацевтичної промисловості є великим активом для Польщі. Фармацевтична промисловість є однією з найбільш інноваційних у країні. Польща не скупиться на витрати на фармакологію: майже 10% витрат на наукові дослідження і розробки виділяється власне на цей сектор промисловості.
Крім того, фармацевтичні компанії часто співпрацюють з польськими університетами та науково-дослідними інститутами, що в свою чергу, збільшує обсяг ресурсів, які виділяються на дослідження. За даними GUS (Główny Urząd Statystyczny), 49% польських фармацевтичних компаній беруть участь в інноваційних проектах.
Обсяг державних витрат на розробку та закупівлю лікарських засобів у відсотках від загальних витрат на охорону здоров'я коливається в межах від 24%. В той же час, щороку з фармацевтичного сектору в польський бюджет надходить 2,4 млрд злотих.
Польська фармацевтична промисловість виробляє ВВП вартістю 7,3 млрд. євро, або 1,33% валового внутрішнього продукту. Це також сприяє значному підвищенню конкурентоспроможності польської економіки. Крім того, фармацевтична промисловість в Польщі має значний вклад в експорт лікарських засобів і фармацевтичної продукції. Загалом щороку вартість експорту ліків з Польщі складає близько 2,7 млрд злотих, що загалом являє собою понад 1% від загального обсягу експорту в країні.
По всій території Польщі працює розгорнута мережа відомих фармакологічних компаній. Це і польські фірми, і філіали світових компаній.
Польська асоціація фармацевтичної промисловості (Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF)) включає в себе 18 провідних польських виробників ліків. PZPPF є організацією найбільших виробників генеричних лікарських засобів і біотехнологій в Європі. Сюди входять такі відомі польські фармакологічні компанії як:
Окрім них на території Польщі розташовані заводи, лабораторії та представництва інших світових виробників ліків та медичного обладнання. В сукупності, в польській фармацевтичній промисловості працює понад 100 тисяч працівників, переважно з середньою та вищою освітою.
Польський фармацевтичний ринок постійно зростає і на сьогодні це найбільший ринок в Центральній Європі та шостий за величиною в усьому Євросоюзі.
Якщо ви не маєте змоги придбати ліки в Польщі особисто, ви можете скористатися допомогою наших партнерів, які приймуть ваше замовлення і придбають все необхідне. Замовити будь-які лікарські препарати з Польщі дуже просто. Ви можете зробити це у найзручніший для вас спосіб навіть не виходячи з дому!
Достатньо лише зателефонувати за телефоном 063 946 07 49 або ж написати на електронну адресу med.cos.pol@gmail.com
Слідкуйте також за новинами на сторінці у Facebook та в Instagram
Доставка здійснюється по всій Україні.
Читайте також:
Як повідомив цими днями міністр охорони здоровʼя Адам Недзельський, програма може запрацювати ще до парламентських виборів, що відбудуться в країні восени цього року. За словами очільника МОЗу, не всі ліки братимуть участь в програмі.
100 тисяч українських біженців у Польщі отримають фінансування для закупівлі необхідних ліків на суму 500 злотих. Медикаменти можна буде придбати в аптеках по всій Польщі, проте гроші видаватимуть у форматі електронного штрих-коду.
Доставка ліків з Польщі в Україну. В Польщі ризик купити підроблений препарат значно нижчий, аніж в Україні, тож ви зможете не лише придбати якісний і сертифікований товар, а й заощадити подекуди значну суму грошей. Іноді різниця в ціні на той самий препа
Штрафи за порушення правил дорожнього руху - ПДР в Польщі змінюються щороку, і кожен раз у більшу сторону. Актуальні розміри штрафів у Польщі 2015 і 2016 року можна прочитати в нашій статті. Інформація про штрафи в Польщі буде оновлюватись.
Що можна, а що заборонено перевозити з собою через кордон до Польщі? Які продукти можна перевозити через польський кордон? Які ліки можна, а які заборонено перевозити? З якою сумою грошей можна перетинати кордон до Польщі? Яку техніку можна перевозити?
Поляки шанобливо ставляться до традицій, особливо тих, що стосуються релігійного та державного життя. Більшість великих церковних та державних свят на законодавчому рівні визнано вільними від роботи. У 2020 році на нас чекають такі святкові дні в Польщі.
Коментарі