Польський уряд хоче поширити програму безкоштовних ліків на людей віком до 18 та після 65 років

25 Травня 2023
безкоштовні ліки в польщі

Уряд Польщі хоче запровадити програму безкоштовних ліків для осіб старше 65 років та для молоді до 18 років. Такими планами поділився голова правлячої партії Польщі Закон і Справедливість Ярослав Качинський. Як повідомив цими днями міністр охорони здоровʼя Адам Недзельський, програма може запрацювати ще до парламентських виборів, що відбудуться в країні восени цього року. За словами очільника МОЗу, не всі ліки братимуть участь в програмі, передає businessinsider.com.pl.

У четвер в ефірі радіо RMF FM Адама Недзельського розпитали про програму безкоштовних ліків для осіб віком до 18 років та після 65 років. Міністр нагадав, що зараз така програма діє для польських громадян віком від 75 років.  

На запитання про те, коли оновлена урядова соціальна програма набуде чинності Недзельський відповів, що попередні плани були орієнтовані на 2024 рік. 

«Але ми готуємо законодавчі рішення, які будуть прийняті в червні, і тоді будемо вирішувати, чи може ця програма запрацювати з вересня», — повідомив міністр охорони здоров’я. 

Це означає, що програму ймовірно запустять відразу перед парламентськими виборами, які за неофіційною інформацією мають відбутися в країні 15 жовтня.

Як він нагадав, вікова категорія, на яку поширюється програма, визначена в законі, тому зміни в цьому питанні буде ухвалювати саме Сейм. А от глава МОЗ приймає рішення щодо обсягу безкоштовних ліків.

Так, за словами Адама Недзельського, не всі ліки стануть безкоштовними для цих двох категорій громадян. Щоб препарат потрапив у систему відшкодування, тобто щоб його субсидувала держава і він був безкоштовним, медичний товар має спочатку пройти оцінку ефективності.

Адам Недзельський додав, що наразі програма для людей старше 75 років охоплює 2057 препаратів, а в системі відшкодування зараз загалом понад 4100 препаратів. Також міністр зазначив, що планується зробити безкоштовним увесь перелік ліків зі системи відшкодування.

⇒ Читайте також:

У Польщі обмежили продаж одноразових пластикових виробів. Перелік

Понад 40% поляків проти підвищення соціальної допомоги сімʼям 500+

Краків обмежує продаж алкоголю вночі

Головне фото: natemat.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах