Підготовка до пологів у Польщі

26 Січня 2016

Поява малюка – найбільш довгоочікувана подія в житті кожної майбутньої мами та її сім’ї. Усі вагітні жінки ретельно готуються до пологів, продумують найменші деталі. Звісно, багато з них задумується про те, чи справді варто народжувати в Україні – можливо, краще народити за кордоном в хорошій європейській клініці. Для таких жінок роди в Польщі – дуже добрий варіант, адже порівняно з іншими країнами Європи ціни там менші, а якість така ж сама. Останнім часом пологи в польських клініках набувають такої ж популярності, як і навчання в Польщі, робота в Польщі, інші послуги. Багато жінок цікавляться можливістю народити дитину в Польщі.

Особливості пологів Польща

Перебіг підготовки до пологів у Польщі насправді має не дуже багато відмінностей від цього ж процесу в інших країнах, проте треба знати про деякі особливості.

Підготовка до пологів у Польщі

фото: ria.lviv.ua

Польські лікарі роблять все можливе, щоб зробити вагітність якнайлегшою для майбутньої мами. До дванадцятого тижня жінка зобов’язана стати на облік і регулярно відвідувати медичні установи для здачі потрібних аналізів.

Аналізи, які потрібно здавати вагітним жінкам у польських медичних закладах:

Аналізи, які потрібно здавати вагітним жінкам у польських медичних закладах

фото: poradu.pp.ua

• аналіз на групу крові і резус-фактор

• загальний аналіз крові і сечі

• рівень глюкози натще

• цитологія

• РВ ( кров на сифіліс), і на гепатит B

• аналіз на антитіла при негативному резус-факторі

• на сьомому місяці проводиться навантажувальний тест з глюкозою

• УЗД плоду за час вагітності проводиться тричі: на одинадцятому-чотирнадцятому тижні, на вісімнадцятому-двадцять другому, та на двадцять восьмому-тридцять другому тижні.

Обстеження вагітних жінок у польських медичних закладах

Обстеження вагітних жінок у польських медичних закладах

фото: poradumo.pp.ua

Обстеження здійснюються у рамках медстрахування.

За перебігом вагітності слідкує акушер-гінеколог, хоча зараз це часто робить акушерка. Буває, що лікар, який спостерігав за вагітністю, не бере участі у пологах. Крім лікаря, що приймає пологи, у пологовому залі має бути присутній неонатолог – він опікуватиметься новонародженим малюком.

У Польщі жінці не обов’язково проходити обстеження у найближчій медичній установі. Майбутня мама може змінювати акушера-гінеколога, якщо вона не задоволена його роботою, проте безкоштовними є лише дві перші зміни.

Також треба зауважити, що більшість польських гінекологів – це чоловіки. Жінок тут набагато менше. Якщо для вас важлива стать гінеколога, потрібно попередити про це заздалегідь. Потрібно дізнаватися усі деталі прийому, щоб не довелося скасовувати його в останню хвилину, адже запису на прийом у Польщі доводиться достатньо довго чекати, особливо якщо в цій лікарні велика черга на запис.

У медзакладах часто роздають брошури із порадами для майбутніх мам щодо харчування та способу життя. Дуже багато лікарень організовують курси майбутніх мам, куди бажано ходити обом батькам. Там дають дуже багато корисної інформації щодо підготовки до пологів, піклування про малюка. Жінки навчаються дихальної гімнастики, яку потрібно практикувати щодня, щоб пологи були не дуже болісними, також дізнаються багато нового про характер і розвиток дитини. Більшість подібних курсів є платними.

Необхідні документи для нородження дитини в Польщі

Майже усі пологи проходять у польських медичних установах, тож жінці потрібно мати із собою документи:

• посвідчення особи

• карти вагітної

• аналізи та обстеження

• медичне страхування

На пологах не будуть зайвими предмети одягу, гігієни (в тому числі і для малюка)

У родзалах приймають по декілька породіль одночасно, проте вони відокремлені одна від одної ширмами. У платних пологових залах жінка повинна народжувати одна. В іншому випадку чоловікові дозволено бути присутнім під час пологів – такі пологи називаються партнерськими. В принципі, якщо жінка бажає, вона може взяти із собою маму або подругу – кого завгодно, щоб відчувати себе впевнено. Крім цього, дозволено брати перекладача, якщо немає достатньої впевненості у спілкуванні польською мовою.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах