Найпопулярніші напрямки навчання в польських університетах у 2019 році

15 Липня 2019
Навчання в Польщі

Навчання в Польщі – ось яку тему все частіше обговорюють батьки українських випускників, коли ті планують здобувати вищу освіту. Все-таки аргументів на користь польської освіти не бракує: європейський диплом, Болонська система навчання, можливість вивчити іноземні мови, стажування в різних країнах та перспектива побудувати кар’єру за кордоном – це тільки основні з них. 

Цьогоріч польські університети вже завершили реєстрацію абітурієнтів. Які напрямки навчання в Польщі в 2019 році виявилися найбільш популярними та затребуваними - розглянемо на прикладі провідних ВУЗів Польщі: Варшавського університету, Ягеллонського університету у Кракові, Лодзького університету та Університету ім. Адама Міцкевича у Познані.

⇒ Читайте також: Польські стипендіальні програми та гранти для українців

Популярні напрямки навчання в Варшавському університеті 2019

Найбільш популярними напрямками в Варшавському університеті були: 

  • економіка, фінанси та бухгалтерський облік, IT-спеціальності та економетрика (майже 3,8 тисяч заявок від абітурієнтів); 
  • психологія (2,4 тис.); 
  • управління (2,3 тис.); 
  • англійська філологія (2 тис.); 
  • фінансовий менеджмент та бухгалтерський облік (1,7 тис.).

При цьому найбільше кандитатів на одне місце на таких спеціальностях як східні мови - японська мова (28 осіб на одне місце); синологія (20 осіб на одне місце); медична хімія (17 осіб на одне місце); психологія (15 осібна одне місце); англійська філологія (14 осіб на одне місце).

 Варшавський університет

Остаточні списки усіх, хто вступив на навчання до Варшавського університету будуть оголошені 19 липня.

Ягеллонський університет: найпопулярніші напрямки навчання 2019

Найзатребуванішою спеціальністю цього року в Ягеллонському університеті стала психологія (факультет менеджменту та соціальної комунікації) - сюди заяви на вступ подали 1799 осіб, при цьому місць на спеціальності всього 220. Ще один популярний протягом багатьох років напрямок - юридичний. Вивчати закон зголосилися 1682 особи, які поборяться за 400 місць на спеціальності. Ще 1160 осіб хочуть вивчати психологію на філософському факультеті. Медичний напрям обрали 1134 людини. 

Наступними найбільш популярними напрямками стали англійська філологія, журналістика та соціальна комунікація, культура та медіа-менеджмент, IT, управління персоналом, фармація.

Ягеллонський університет

Найбільша кокуренція в Ягеллонському університеті на японістиці. На 28 вільних місць цьогоріч подали заявки 456 кандидатів, тобто загалом конкуренція складає приблизно 16 осіб на місце. Кандидатам, які прагнуть вступити на спеціальність економіка, цьогоріч також не просто: тут конкуренція складає близько 12 осіб на місце. 

Важко в 2019 році вступити також на фінанси, банківську справу, страхування (12 осіб на одне місце), шведську філологію (10,75 осіб / місце), англійську філологію (9,83 осіб / місце). 

Найпопулярніші спеціальності в Лодзькому університеті 2019

Психологія, менеджмент та англійська філологія - ось перелік найбільш популярних спеціальностей у 2019 році в Лодзькому університеті. У першу десятку входять маркетинг, логістика, журналістика та соціальні комунікації, а також абсолютно новий напрямок - судова біологія.

Найбільша конкуренція в Університеті Лодзі чекає на тих абітурієнтів, які хочуть вступити сюди на психологію. На цій спеціальності на одне місце претендує 11 осіб. 

Трохи легше змагання чекає тих, хто хоче вивчати англійську філологію та менеджмент - в середньому 9 чоловік на одне місце. 

Лодзький університет

Серед лідерів набору 2019 року були також такі спеціальності як маркетинг (8,5 особи / місце), логістика, медіа та цифрова культура (в обох напрямках - 7 осіб / місце) і журналістика та соціальна комунікація ( 6,5 осіб / місце). 

Досить затребуваним виявився і новий напрямок навчання в Лодзькому університеті - судова біологія (майже 7 осіб / місце), та національна безпека (більше 6 осіб / місце).

Університет ім. Адама Міцкевича: найпопулярніші напрямки навчання в 2019 році

В Познанський університет ім. Адама Міцкевича заявки на вступ на навчання подали цьогоріч понад 23 тисячі осіб. Найбільш затребуваними та популярними серед абітурієнтів виявилися наступні спеціалізації:

  • норвезька філологія: 25 осіб на місце
  • шведська філологія: 18 осіб на місце
  • управління і право в бізнесі: 11 осіб на місце
  • корейська філологія: 11 осіб на місце
  • психологія: 11 осіб на місце

Познанський університет ім. Адама Міцкевича

Популярними цьогоріч також були такі напрямки як право, англійська філологія, менеджмент та інформаційні технології.

⇒ Читайте також:

Робота для студентів в Польщі: важливі аспекти

Польські стипендіальні програми та гранти для українців

Сертифікат з польської мови для іноземців: як, де і коли його отримати

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах