Сертифікат з польської мови для іноземців: як, де і коли його отримати

21 Січня 2019
Сертифікат з польської мови

Іноземці, зокрема й українці, які вже тривалий час проживають в Польщі і хочуть клопотати про вироблення для себе карти резидента ЄС чи польського громадянства, вже стикалися з таким важливим моментом як отримання сертифікату з польської мови. 

Відповідно до польського законодавства, іноземці не можуть отримати ані карти резидента ЄС, ані тим паче польського громадянства без знання польської мови. А підтвердити це знання можна тільки отримавши відповідний сертифікат, який видається окремими польськими установами після успішної здачі іспиту.

Крім того, дуже часто сертифікат, який підтверджує, що ви володієте відповідним рівнем польської мови, можуть вимагати при вступі у польські ВНЗ чи на прийомі на роботу в Польщі на посаду, яка вимагає володіння певним рівнем польської.

сертифікат з польської мови

Отже, розберемося детальніше: що ж собою являє цей сертифікат з польської мови, для чого він потрібен, які установи в Польщі його видають і як взагалі його отримати.

Навіщо іноземцю потрібен сертифікат з польської мови

Наявність сертифікату з польської мови - одна з основних вимог до будь-якого іноземця в Польщі, котрий має намір отримати польське громадянство. Законом вже давно передбачено, що такі особи зобов'язані знати польську мову (за винятком неповнолітніх дітей). 

При цьому, як у випадку отримання карти резидента ЄС, так і у випадку отримання громадянства Польщі, знання мови має бути підтверджено відповідним сертифікатом, отриманим після складання державного іспиту або свідоцтвом про закінчення школи (наприклад, базової, середньої або вищої) у Польщі або свідоцтвом школи за кордоном з польською мовою навчання. 

сертифікат з польської мови

Звільняються від перевірки рівня володіння польською мовою лише діти до 16 років та особи, що народилися на території Польщі.

Ще одна дуже часта причина проходження іноземцями іспиту для отримання сертифікату з польської мови - це бажання вступити у польський ВНЗ чи отримати посаду на роботі в Польщі, яка вимагає володіння певним рівнем польської.

Вимоги до володіння польською мовою для отримання сертифікату 

Сертифікати знання мови видаються Державною комісією з сертифікації знання польської мови як іноземної (Państwowа Komisjа Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego). Володіння іноземцями польською мовою оцінюється за 6-рівневою шкалою, де

 • А1 - початковий рівень
 • А2 - ускладнений початковий рівень
 • В1 - середній рівень
 • В2 - просунутий рівень
 • С1 - рівень підвищеної складності
 • С2 - рівень досконалого володіння польською мовою

В залежності від того, з якою метою ви плануєте отримати сертифікат (прийом на роботу, вступ у ВНЗ, отримання карти побиту чи громадянства), вам необхідно складати іспит на відповідний рівень знання мови.

Зверніть увагу! Для підтвердження кожного з рівнів (починаючи від базового рівня В1) потрібно проходити відповідний іспит.

Іспити на рівні В1, В2 і С2 проводяться в Польщі тричі на рік. Також необхідно врахувати і віковий ліміт: рівні В1 і В2 можуть проходити лише особи, що досягли 16 років.

     ► Приклади тестів для усіх рівнів можна переглянути ТУТ.

сертифікат з польської мови

Зазвичай іноземці складають іспит на базовому (середньому) комунікативному рівні - рівень B1, який є обов’язковим при видачі карти побиту чи отримання польського громадянства.

Цей рівень знань передбачає, що людина:

• знає як мінімум 2000 поширених слів та фраз польською мовою, частина з яких є стійкими висловами, ідіомами, фразеологізмами;

• знає на середньому рівні граматику польської мови;

• може надати інформацію особистого й неособистого характеру польською мовою;

• може описати ситуацію, місце або людину, формулювати своє ставлення до предметів, проблем і людей польською мовою;

• вміє написати листівку, офіційний та неофіційний лист, e-mail, запит, заяву або прохання польською мовою.

Іспит для отримання сертифікату з польської мови для іноземців

Іспит для отримання сертифікату з польської мови для іноземців складається з п’яти окремих блоків завдань - чотири з них - письмові, один - усний. Загалом кожен з етапів тесту повинен показати ваше володіння польською мовою, при чому як писемно, так і усно.

П’ять блоків завдань на іспиті для отримання сертифікату з польської мови:

 1. аудіювання
 2. граматика
 3. розуміння тексту
 4. письмо
 5. усне мовлення

Іспит для отримання сертифікату з польської мови

Першим етапом є аудіювання: екзаменатори дають прослухати запис польською мовою, після чого необхідно заповнити бланки із тестовими завданнями. Зазвичай це діалоги чи коротенькі розповіді, на основі яких вам потрібно буде вказати правильні відповіді у тесті. Такі завдання досить легкі, якщо дійсно розуміти про що йде мова в аудіозаписі.

Найкраще готуватися до цієї частини іспиту переглядаючи фільми польською мовою. Так ви зможете на слух сприймати іноземні слова і подумки перекладати їх самостійно.

На другому етапі перевіряються ваші знання з граматики. На цей блок іспиту відводиться аж 45 хв. Найбільш складними, як показує практика, для іноземців є польські числівники та прийменники, тому тут варто бути дуже уважним.

На третьому етапі перевіряється розуміння написаного тексту. Вам запропонують для читання невиликий текст, після чого ви повинні пройти тест з трьома варіантами відповідей. У проходженні цього етапу вам допоможе уважність і, звичайно ж, розуміння польської мови.

Четвертим етапом є письмо. Час для його проходження - 75 хв. На вибір вам запропонують чотири блоки тем (в кожному блоці по дві теми), з яких ви повинні обрати лише один (писати твір на теми з різних блоків забороняється). Обравши один блок, ви повинні написати 2 твори на вказані у блоці теми. Один твір повинен бути коротким - від 20 до 60 слів, інший - більш розгорнутим (від 180 до 280 слів). 

сертифікат з польської мови

На п'ятому етапі вам доведеться продемонструвати свою розмовну мову. Це усна частина іспиту з білетами. Ви повинні витягнути один із запропонованих білетів, який включає в себе картинку або фото, короткий текст і питання. Вам необхідно описати фото своїми словами, потім прочитати текст і розповісти, що ви думаєте про прочитане, а також відповісти на питання, зазначені в білеті. Загалом на вашу усну відповідь відводиться до 15 хв часу.

ЗРАЗОК ІСПИТУ

ЗРАЗОК ІСПИТУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ СЕРТИФІКАТУ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ (РІВЕНЬ B1)

Зверніть увагу! На іспиті не допускається присутність будь-яких гаджетів, в тому числі мобільних телефонів. Якщо під час проходження іспиту в аудиторії у вас пролунає дзвінок, тестування для вас буде закінчено, а гроші за нього, відповідно, витрачені даремно.

Зверніть увагу! Прохідним балом для рівня B1 вважається як мінімум 60% правильних відповідей на ​​всіх п'яти етапах тестування.

Де іноземці в Польщі можуть отримати сертифікат з польської мови

Як ми уже згадували вище, сертифікати знання мови видаються Державною комісією з сертифікації знання польської мови як іноземної (Państwowа Komisjа Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego). 

Сама комісія знаходиться у Варшаві за адресою ul. Polna 40.

Веб-сайт:

http://certyfikatpolski.pl/

E-mail:

certyfikacja@nawa.gov.pl

Телефон:

48(22) 390 35 37

48 (22) 390 35 10

Іспити для отримання сертифікатів проводяться в 14 містах Польщі, а також за межами Польщі, зокрема в окремих містах України, Росії, Білорусії, США, Німеччини та Італії.

сертифікат з польської мови

Де можна здати екзамен для отримання сертифікату з польської мови в Польщі  (перелік закладів)

В Польщі іспити для отримання сертифікату з польської мови проходять тричі на рік в 14 найбільших містах -  у Варшаві (7 локацій), Гданську (2 локації), Лодзі, Катовіце, Кракові, Любліні, Вроцлаві, Жешуві, Ополе, Познані, Бидгощі, Перемишлі, Слупську та Хелмі (скрізь по одній локації). 

Іспит для отримання сертифікату з польської мови у ВАРШАВІ

•​ Polonicum – Uniwersytet Warszawski

• Uczelnia Łazarskiego

• Fundacja Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi”

• Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej

• Edu & More Sp. z o. o.

• Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

• SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie

Екзамен на сертифікат з польської мови в ГДАНСЬКУ

• Akademia Języka Polskiego

• Uniwersytet Gdański 

Іспит з польської мови для іноземців в місті ЛОДЗЬ

• Uniwersytet Łódzki

Екзамен з польської мови для іноземців в КАТОВІЦЕ

• Uniwersytet Śląski 

Іспит для отримання сертифікату з польської мови в КРАКОВІ

• Uniwersytet Jagielloński

Екзамен з польської мови для іноземців в ЛЮБЛІНІ

• Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

• Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Іспит для отримання сертифікату з польської мови у ВРОЦЛАВІ

• Uniwersytet Wrocławski

Екзамен для отримання сертифікату з польської мови в РЯШЕВІ

• Uniwersytet Rzeszowski

Іспит з польської мови для іноземців в ОПОЛЕ

• Uniwersytet Opolski

Іспит з польської мови для отримання сертифікату в ПОЗНАНІ

• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Іспит з польської мови для іноземців в БИДГОЩІ

• Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Екзамен для отримання сертифікату з польської мови в ПЕРЕМИШЛІ

• Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Іспит для отримання сертифікату з польської мови в СЛУПСЬКУ

• Akademia Pomorska w Słupsku

Екзамен для отримання сертифікату з польської мови в ХЕЛМІ

• Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

Де можна здати екзамен для отримання сертифікату з польської мови в Україні (перелік закладів)

Для того, аби пройти іспит і отримати сертифікат з польської мови, який підтверджує відповідний рівень володіння цією іноземною мовою, зовсім не обов’язково їхати в Польщу - здати його можна і в Україні, щоправда наразі лише в 4 містах - в Києві, Стрию (Львівська обл.), Луцьку та Миколаєві. Однак, як показує досвід, обійдеться здача іспиту в Україні дорожче, аніж в Польщі.

Відповідно до польського законодавства, екзаменаційним центром можуть бути польські або закордонні вищі навчальні заклади, що проводять навчання в галузі польської філології, а також польські чи іноземні установи, які викладають дидактичні заняття з польської мови як іноземної або інших класів польською мовою не менше трьох років.

Більше того, ви можете розраховувати на 100% неупередженість комісії, так як в якому б місті ви не проходили тестування, ваша робота все одно буде спрямована до Варшави, де і буде винесено остаточне рішення з приводу результатів тестування та присвоєння вам сертифікату про знання польської мови. 

В якому б місті ви не проходили тестування, ваша робота все одно буде спрямована до Варшави.

Іспит для отримання сертифікату з польської мови в КИЄВІ

Школа польської мови "Oratio" проводить іспити за такими рівнями:

 • B1, B2, C1 - для дорослих
 • B1 i B2 - для дітей та підлітків

• Oratio Sp. z o.o. 

Іспит для отримання сертифікату з польської мови в МИКОЛАЄВІ

Чорноморський національний університет імені Петра Могили проводить іспити з польської мови за рівнями:

 • A1, A2, B1, B2, C1 і C2 - для дорослих
 • A1, A2, B1 і B2 - для дітей та підлітків

​З досвіду людей, які вже здавали іспити з польської мови в Україні, в Миколаєві зареєструватися на такий іспит найлегше - цей центр набирає у групи для здачі іспиту найбільше людей.

• Czarnomorski Uniwersytet Narodowy im. Petra Mohyły

Екзамен для отримання сертифікату з польської мови в ЛУЦЬКУ

Луцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Луцької міської ради Волинської області проводить іспити на сертифікат з польської мови лише для дітей та підлітків за рівнями A1, A2, B1 i B2.

• Specjalizowana Szkoła I-III stopnia nr 1

Луцький заклад ІМ-іноземна мова, що проводить курси польської мови, також проводить екзамен на отримання сертифікату за рівнями:

 • A1, A2, B1, B2, C1 i C2 - для дорослих
 • A1, A2, B1 i B2 - для дітей та підлітків

​Щоправда, у групи для здачі іспиту потрапляють в першу чергу їхні учні, тобто ті, хто перед іспитом проходив курси польської в даному закладі.

 Inozemna Mowa

Екзамен для отримання сертифікату з польської мови в СТРИЮ (ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.)

Здати іспит з польської мови для отримання сертифікату можна і в м. Стрий, що на Львівщині. Однак проводять його тут не завжди, зазвичай весною або влітку. Здати іспити тут можна за наступними рівнями:

 • A1, A2, B1 i B2 - для дорослих
 • A1, A2, B1 i B2 - для дітей та підлітків

 Kulturalno-Oświatowe Centrum im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju na Ukrainie

Як зареєструватися на іспит з польської мови для іноземців для отримання сертифікату

Для того, аби зареєструватися на іспит з польської мови для отримання сертифікату вам необхідно звернутися до будь-якого з центрів, які організують іспити (в Польщі чи за її межами) і подати свою заявку на проходження іспиту. Після реєстрації усіх кандидатів вносять в електронну базу даних, а вас повідомлять про місце, дату і час іспиту.

Кінцевий термін реєстрації та оплати іспиту визначається кожним екзаменаційним центром індивідуально, а інформація про це розміщується на веб-сайті кожного центру.

Як зареєструватися на іспит

Коли проходять іспити з польської мови для іноземців для отримання сертифікату

Усталених дат здачі іспиту з польської мови для іноземців (як в Польщі, так і за її межами) немає. Щороку дати іспиту встановлює Державна комісією з сертифікації знання польської мови як іноземної. Вони публікуються на сайті www.certyfikatpolski.pl приблизно за 3 місяці до самого іспиту. Крім того, точну дату іспиту можна дізнатися не раніше, ніж за три місяці, на сайтах екзаменаційних центрів.

Найближча дата іспитів з польської мови для іноземців у 2019 році - 9-10 березня.

Скільки коштує іспит з польської мови для іноземців

Іспит з польської мови для іноземців для отримання сертифікату є платним. Вартість іспиту визначається кожним екзаменаційним центром індивідуально, однак ціна іспиту не може бути вищою за:

 • 90 євро для рівнів А1, А2, В1 і В2 (для дітей та підлітків)
 • 120 євро для рівнів А1 і А2 (для дорослих)
 • 150 євро для рівнів В1 і В2 (для дорослих)
 • 180 євро для рівнів С1 і С2 (для дорослих)

Окремо оплачується також видача вам сертифікату з польської мови, що становить 20 євро.

Загалом, для того, аби здати іспит та отримати сертифікат з польської мови за рівнем В1, доведеться заплатити 170 євро.

За скільки часу після здачі іспиту видається сертифікат з польської мови

Якщо ви пройшли іспит успішно та набрали 60% і більше правильних відповідей, це означає, що ви можете отримати свій сертифікат. Він видається протягом 30 днів з моменту отримання результатів іспиту з додатками та оплатою в екзаменаційному центрі збору в розмірі 20 євро.

сертифікат

Нагадаємо, у нас на сайті ви можете пройти безкоштовні онлайн-уроки польської мови, а також скористатися для вивчення польської мови самостійно такими статтями як:

Польська мова

Самовчитель польської мови

Польський алфавіт з українською транскрипцією

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

Польські синоніми та антоніми

Урок польської мови №1. Особи та роди у польській мові. Числівники

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах