Netto скорочує графік роботи супермаркетів, щоб економити електроенергію

26 Жовтня 2022
закупи в польщі в супермаркетах бедронка

Енергетична криза б’є по великому бізнесу в Польщі. Мережа крамниць Netto планує запровадити скорочений графік роботи. Цього ж намагаються досягти профспілки Бедронки, хоча сама мережа не оголошувала про подібні наміри. Про обмеження споживання електроенергії роздумують також власники готельно-ресторанного бізнесу, торговельних центрів та навіть великих промислових підприємств. Ситуація є особливо важкою саме для великих компаній, пише businessinsider.com.pl.

Мережа супермаркетів Netto оголосила про те, що скорочує графік роботи кількох десятків своїх магазинів у Польщі. Причиною такого рішення є актуальна вартість електроенергії в країні. Зміни почнуть діяти уже з листопада: залежно від локалізації, крамниці можуть закриватись раніше або відкриватись пізніше,  ніж зазвичай. Поки що оновлений графік роботи діятиме лише в декількох із близько 650 магазинів Netto в Польщі. 

Крім цього, представники профспілки мережі Бедронка вимагають, аби супермаркети закривались о 22:00 у великих містах, та о 21:00 - у малих. Свою вимогу аргументують недостатньою кількістю працівників на зміні та підвищенням вартості електроенергії.

⇒ В магазинах мережі Żabka більше не буде пачкоматів InPost

робота в польщі для українців 2022infor.pl

Компанія поки що не готова піти на обмеження робочого графіку. Натомість, планує встановити на дахах своїх супермаркетів сонячні панелі. Наразі Бедронка має вже близько 120 таких установок.

“Зростання вартості сировини та електроенергії є величезним викликом для підприємців”, - зізнається компанія у листі до видання Business Insider.

Інші торговельні мережі в Польщі поки що також не прийняли рішення щодо зміни графіку роботи:

“Нам прикро, але поки що не будемо говорити на цю тему”, - відповіли представники компанії Dino Polska на запит журналістів Business Insider Polska.

Мережа Aldi, своєю чергою, відповіла, що придивляється до ситуації та аналізує різні можливі сценарії. Остаточні рішення поки що не прийняті. Схожу стратегію застосовує і Pepco Group, яка є власницею магазинів Pepco і Dealz. 

“Наші ініціативи з ощадливості полягають переважно в підвищенні ефективності, щоб це не вплинуло на якість обслуговування наших клієнтів”, – стверджують представники мережі.

Про те, що магазини шукатимуть способи заощадити в осінньо-зимовий сезон, йшлось впродовж кількох попередніх місяців:

“У нинішніх дуже складних макроекономічних умовах існує реальний ризик того, що через високі ціни на енергоносії власники магазинів можуть скоротити кількість холодильників. Це може вплинути на повну доступність продуктів у торгових точках”, - сказала у вересні Івона Ячасек-Прус, корпоративна директорка фірми Kompania Piwowarska.

Власники готельного бізнесу також очікують на найближчі місяці з тривогою.

“Багато з них справді задаються питанням, чи не варто закрити свої заклади на зимовий сезон і знову відкритися аж на Великдень”, — розповідає Business Insider Марцін Мончинський з Промислової Палати Польського Готелярства. 

За його словами, поки жоден готель не прийняв таке рішення остаточно. 

“Незабаром ми дізнаємося про масштаби цього явища”, - додає він. Галузеві звіти показують, що навіть кожен п'ятий власник готелю може зважитися на такий крок.

Схожі проблеми також стосуються і власників торгових центрів, які активно шукають способів заощаджувати.

“Приклади можливих рішень включають зміну температури в пасажах і магазинах, обмеження і тимчасове вимкнення освітлення фасадів, реклам, парковок або технічних коридорів. Під час свят можна обмежити додатковий дизайн інтер’єру, особливо його найбільш енерговитратні елементи”, - вважає Кшиштоф Познанський, генеральний директор Польської ради торгових центрів, яка підготувала спеціальний енергетичний довідник для магазинів.

⇒ Читайте також:

Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

Відділення Нової пошти запрацювали у двох містах Польщі

У Польщі знову рекордно висока інфляція: які товари дорожчають особливо стрімко

Головне фото: gunnebocashmanagement.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах