Облаштування КПП Нижанковичі – Мальховіце для пропуску вантажівок через польський кордон добігає кінця

22 Грудня 2022
відкриття нового кпп Нижанковичі – Мальховіце

У Львівській області завершився капітальний ремонт дороги, що веде від Самбора до прикордонного селища Нижанковичі. Крім того, в умовах воєнного часу вдалось створити умови для функціонування нового пункту пропуску через кордон з Польщею Нижанковичі – Мальховіце. Про це повідомив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза, передає видання tvoemisto.tv.

За його словами, зараз українська сторона очікує на відповідні кроки від польської, аби цей КПП почав працювати. Як повідомлялось раніше, поки що на пункті пропуску Нижанковичі – Мальховіце оформлятимуть лише великогабаритні транспортні засоби, які перетинають кордон без вантажу. Це, на думку управлінців, дозволить зменшити навантаження на інші важливі КПП, такі як Краковець – Корчова, Рава-Руська – Гребенне, Шегині – Медика. 

“Як свідчить статистика, близько 400 авто незавантажених стоїть у чергах. Якщо ми найближчим часом зможемо його відкрити, то частково скоротимо черги на Краківці, Рава-Руській, Шегинях. Це дасть нам змогу, як мінімум, ще 200 машин на день пропускати. Із нашого боку там виконані всі роботи, із польської – ще завершуються. Зараз йде процес напрацювання обміну нот між державами Україною та Польщею. Думаю, найближчим часом це питання мають вирішити”, – додав заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Нагадаємо, будівництво повноцінного пункту пропуску на кордоні України та Польщі Нижанковичі – Мальховіце мало тривати до 2024 року. Однак через війну та спричинені агресоркою росією проблеми з логістикою, на західному кордоні України утворюються довжелезні черги з вантажних ТЗ. Аби їх зменшити, українська та польська сторони домовились, що до кінця 2022 року КПП в Нижанковичах має запрацювати у режимі спеціального тимчасового пропуску пустих вантажівок. Прикордонний та митний контроль тут відбуватиметься за схожою схемою, яка вже діє на пропускному пункті Грушів – Будомєж.

Крім цього, на початку грудня на кордоні між Україною та Польщею в експериментальному режимі запрацював проект “єЧерга”. Поки що онлайн-запис в чергу на перетин кордону діє лише для водіїв вантажівок і є безкоштовним.

⇒ Читайте також:

На кордоні України з Румунією запрацював новий пункт пропуску Красноїльськ – Вікову де Сус

Укрзалізниця оголосила про 11 сполучень з Угорщиною

Укрзалізниця хоче створити в місті Чоп міжнародний залізничний хаб

Головне фото: przemysl.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах