На кордоні України з Румунією запрацював новий пункт пропуску Красноїльськ – Вікову де Сус

11 Листопада 2022
як перетнути кордон україни з єс під час війни

На Чернівеччині запрацював новий пункт пропуску через кордон з Румунією Красноїльськ – Вікову де Сус. Будівництво об’єкта тривало близько семи років. Після відкриття пункт пропуску працюватиме цілодобово. За 24 години через КПП планують пропускати до 2 тисяч громадян, 10 автобусів та близько 490 автомобілів. З часом тут також запрацює і пропуск вантажівок, повідомляє видання zaxid.net.

Про відкриття нового КПП на кордоні України та Румунії повідомляє заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. За його словами, запуск пункту пропуску в Красноїльську дозволить розвантажити досі єдиний на Буковині КПП на кордоні з Румунією Порубне - Сірет. Там черга з вантажівок інколи могла сягати десятків кілометрів.

“Красноїльськ зможе на добу пропускати 2000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів. Згодом цей ПП стане повноцінним вантажним пунктом пропуску. Питання, щодо створення необхідних інфраструктурних умов для автомобільного сполучення, у тому числі вантажного, понад 3,5 т. вже обговорюється із румунськими колегами”, – зазначив Кирило Тимошенко.

перетин кордону з єс під час воєнного стану

ukrinform.com

Окрім того, за словами чиновника ОП, до відкриття готується ще один КПП на кордоні з Румунією: Дяківці - Раковець. Стан його готовності оцінюють на 85%, будівництво має завершитись до кінця 2022 року. На обидва пункти пропуску Красноїльськ та Дяківці частину фінансування виділив Євросоюз.

Крім того, за словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, КПП Красноїльськ став першим з 1998 року пунктом пропуску, що був побудований з нуля. 

“Повноцінне відкриття пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» покращить ситуацію на українсько-румунському кордоні. Після завершення необхідних робіт з румунського боку пункт пропускатиме вантажний транспорт цілодобово”, - додає міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. 

Він також уточнив, що пункт пропуску в Красноїльську має по три смуги руху на в’їзд та виїзд з України. 

Варто зазначити, що будівництво КПП Дяківці - Раковець та Красноїльськ - Вікову де Сус стартувало ще у 2013 році. Для виконання робіт залучалися  кошти як з державного бюджету, так і грантове фінансування. У травні 2022 року стало відомо, що для завершення робіт на обох КПП гроші виділив Євросоюз. Тоді точну суму не озвучували. Та зараз відомо, що впродовж лише 2021 року на будівництво КПП Красноїльськ витратили 67 млн грн.

⇒ Читайте також:

Укрзалізниця продаватиме квитки на поїзд Київ – Варшава лише онлайн

На кордоні в Краковці запрацювали перші мобільні пункти обігріву

На кордоні Польщі з Калінінградською областю побудують паркан з колючим дротом

Головне фото: Facebook Кирило Тимошенко

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах