На майбутньому КПП Нижанковичі – Мальховіце тривають будівельні роботи. Коли він запрацює

25 Жовтня 2022
правила перетину кордону з польщею під час війни

Міністерство інфраструктури України поділилось першими кадрами із довгоочікуваного будівництва нового автомобільного пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Як відомо, КПП має запрацювати на кордоні з Польщею вже у 2023 році. Прикордонний та митний контроль тут відбуватиметься за схожою схемою, яка вже діє на пропускному пункті Грушів – Будомєж. 

Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, зараз на Львівщині завершують ремонт ділянки дороги Нижанковичі – Дрогобич – Стрий. Цей автошлях веде просто до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце на кордоні України та Польщі. Через КПП пропускатимуть легкові автомобілі та вантажівки загальною масою до 3,5 тонн, а також пішохідних туристів. 

“Черговий пункт пропуску між Польщею та Україною, відкриття якого було заплановане на 2025 рік, завдяки рішенням пана прем'єр-міністра Матеуша Моравецького та відповідних міністрів, буде відкритий за менш ніж рік, перед літньою відпусткою. У 2023 році ми повинні запустити КПП в Нижанковичах – Мальховіцах”, - повідомляв у серпні тодішній голова офісу прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.

пункти пропуску через кордон з польщею

facebook.com/MinInfra.UA

За даними українського міністерства, на КПП вже розпочали встановлення пунктів контролю, залишився ключовий етап роботи - будівництво необхідної інфраструктури. Спершу тут планують дозволити перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом запустити повноцінний пропуск для інших транспортних засобів та для пішоходів.

“Під час повномасштабного вторгнення одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства інфраструктури стала переорієнтація експортної  логістики на західні кордони. У першу чергу йдеться про розширення пропускних спроможностей існуючих пунктів пропуску та будівництво нових.
Уже до кінця року плануємо відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Згодом разом із польськими колегами плануємо відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів”, - йдеться у повідомленні на фейсбуці Мінінфраструктури.

митні переходи до польщі

facebook.com/MinInfra.UA

Як наголосив міністр Олександр Кубраков, розвиток пунктів пропуску на кордоні України та ЄС потрібен не тільки для української економіки, але й для економічної та продовольчої безпеки Європи. За планом, новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити інші КПП, а також прискорить вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні. 

Нагадаємо, проєкт Відкритий кордон започатковано цьогоріч в рамках домовленостей між Україною та Польщею про спрощення процесу перетину спільних кордонів. Він передбачає, зокрема, запровадження електронної черги для водіїв вантажівок, а також оновлення дійсної інфраструктури на окремих КПП.

⇒ Читайте також:

У Польщі почали відновлення залізничної колії між Перемишлем та Нижанковичами

Подорожчає термінове оформлення закордонних паспортів українців

Завдяки більш суворим штрафам знизилась кількість ДТП на дорогах Польщі

Головне фото: facebook.com/MinInfra.UA

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах