25 Жовтня 2022
Міністерство інфраструктури України поділилось першими кадрами із довгоочікуваного будівництва нового автомобільного пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Як відомо, КПП має запрацювати на кордоні з Польщею вже у 2023 році. Прикордонний та митний контроль тут відбуватиметься за схожою схемою, яка вже діє на пропускному пункті Грушів – Будомєж.
Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, зараз на Львівщині завершують ремонт ділянки дороги Нижанковичі – Дрогобич – Стрий. Цей автошлях веде просто до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце на кордоні України та Польщі. Через КПП пропускатимуть легкові автомобілі та вантажівки загальною масою до 3,5 тонн, а також пішохідних туристів.
“Черговий пункт пропуску між Польщею та Україною, відкриття якого було заплановане на 2025 рік, завдяки рішенням пана прем'єр-міністра Матеуша Моравецького та відповідних міністрів, буде відкритий за менш ніж рік, перед літньою відпусткою. У 2023 році ми повинні запустити КПП в Нижанковичах – Мальховіцах”, - повідомляв у серпні тодішній голова офісу прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.
facebook.com/MinInfra.UA
За даними українського міністерства, на КПП вже розпочали встановлення пунктів контролю, залишився ключовий етап роботи - будівництво необхідної інфраструктури. Спершу тут планують дозволити перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом запустити повноцінний пропуск для інших транспортних засобів та для пішоходів.
“Під час повномасштабного вторгнення одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства інфраструктури стала переорієнтація експортної логістики на західні кордони. У першу чергу йдеться про розширення пропускних спроможностей існуючих пунктів пропуску та будівництво нових.
Уже до кінця року плануємо відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Згодом разом із польськими колегами плануємо відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів”, - йдеться у повідомленні на фейсбуці Мінінфраструктури.
facebook.com/MinInfra.UA
Як наголосив міністр Олександр Кубраков, розвиток пунктів пропуску на кордоні України та ЄС потрібен не тільки для української економіки, але й для економічної та продовольчої безпеки Європи. За планом, новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити інші КПП, а також прискорить вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні.
Нагадаємо, проєкт Відкритий кордон започатковано цьогоріч в рамках домовленостей між Україною та Польщею про спрощення процесу перетину спільних кордонів. Він передбачає, зокрема, запровадження електронної черги для водіїв вантажівок, а також оновлення дійсної інфраструктури на окремих КПП.
⇒ Читайте також:
У Польщі почали відновлення залізничної колії між Перемишлем та Нижанковичами
Подорожчає термінове оформлення закордонних паспортів українців
Завдяки більш суворим штрафам знизилась кількість ДТП на дорогах Польщі
Головне фото: facebook.com/MinInfra.UA
Коментарі