Оплату за паркування в Польщі можуть підвищити втричі

17 Березня 2017

З правилами паркування у Польщі дуже серйозно – паркувати авто можна лише у спеціально відведених для цього місцях з відповідною розміткою, переважна більшість польських паркінгів – платні, а за неоплату паркувальних послуг чи, наприклад, ігнорування розмітки, вам загрожує чималий штраф.

Паркінги в Польщі платні у центральній частині міст, у будні дні та тільки в певні години, найчастіше з 8.00 по 18.00 чи по 20.00. В цей час паркомісце коштує у всіх польських містах приблизно однаково - в межах 3 злотих за годину. Але дуже скоро це може змінитись, а сума оплати вирости у рази.

Річ у тому, що місцеві органи влади зможуть самі встановлювати розмір плати за паркування, яка може бути навіть в три рази вища, ніж в даний час, є Міністерство розвитку Польщі. Таке рішення польської влади повинне вирішити проблему із перевантаженням центрів заторами, а також дуже актуальну для поляків проблему забрудненого повітря та смогу. До того ж, висока ціна за паркування мотивуватиме поляків пересідати на екологічний громадський транспорт чи велосипеди.Введення нової суми зборів буде стосуватись не всієї території міста і не кожного міста.  Планується ввести новий тип зони платного паркування, тобто підвищеній оплаті підлягатиме паркування в зонах тісних міських центрів та центрів районів великих міст (мова йде про міста понад 200 тисяч жителів). У цих зонах місцеві органи влади зможуть піднімати розмір плати за паркування втричі.

"Місцеві органи влади отримають інструмент для гнучкого управління витратами. При цьому вони зможуть залишити тарифи на нинішньому рівні. Додаткові доходи від можливого підвищення оплат за паркування будуть скеровані не до державного бюджету, а до міських", - зазначають у  Міністерстві.

Щодо процедури паркування в Польщі, то оплата за паркувальні послуги здійснюється у спеціальних паркоматах, де, у відповідь на внесену суму, вам видають квиток з датою та точним часом оплати. Квиток потрібно покласти під лобове скло, аби служби, що перевірятимуть правомірність паркування авто, могли бачити оплачений час. Залишати авто можна також на паркінгах великих торгових центрів – зазвичай, перші дві години будуть для вас безкоштовні. Безкоштовно запаркуватись в Польщі можна також у вихідні та святкові дні. Паркомати в Польщі діють не тільки у великих туристичних містах, останнім часом їх активно встановлюють і у ших містечках (типу Жешува).

Для того, аби уникнути дорожніх пригод чи проблем із польською поліцією, радимо перед поїздкою до Польщі ознайомитись із Штрафами за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі.

Ми пропонуємо Вам також дізнатись ціни на паркування авто в аеропортах Польщі – зробити ви це можете, переглянувши нашу статтю Аеропорти Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах