Покупці очікують великих знижок на продукти під час Чорної п'ятниці у Польщі

21 Листопада 2022
знижки в продуктових магазинах в польщі 2022

У минулих роках традиційна Чорна п'ятниця знижок не прижилася в продуктових магазинах у Польщі, проте цього року тенденція може змінитися через інфляцію. Таку думку висловив аналітик Центру моніторингу ринку Марек Захальський. Він пояснив, що в часи високих цін клієнти шукають акції на продукти харчування, які раніше не були хітом продажів під час Black Friday, пише businessinsider.com.pl.

“Чорна п’ятниця — це торгове свято, на яке чекають мільйони споживачів на Заході, і яке постійно розвивається в Польщі. Подія припадає на рубіж листопада та грудня, і природно стає мішенню не лише для мисливців за знижками, але передусім для тих, хто не хоче відкладати питання різдвяних подарунків на останню хвилину”, – оцінив Захальський.

Він додав, що під час великих розпродажів основною “здобиччю” для обох цих груп є одяг, електроніка, косметика, книги та цифровий контент. Проте найчастіше їх купують не у Чорну п’ятницю, а саме у Кіберпонеділок – через три дні після основних розпродажів.

“Клієнти, які чекають Чорної п’ятниці, проводять її в торгових центрах або в незліченних додатках для покупок, таким чином менше зосереджуючись на пропозиціях продуктових магазинів”, – зазначив він.

Основною причиною цього, на думку експерта, є сезон передріздвяних покупок, що вже розпочався у Польщі. Крім того, їжа — це не та категорія, яку ми не купуємо через ціну, як, наприклад, одяг чи електроніка, пояснив Марек Захальський.

знижки на чорну п'ятницю в польщі 2022dlahandlu.pl

Експерт також зазначив, що роздрібні торговці охоче використовують цей слоган у розсилках, плакатах чи листівках, але з точки зору покупців продуктових магазинів (особливо невеликих) їхня акційна пропозиція у цей період мало чим відрізняється від інших періодів впродовж року. 

“Шукати справжні знижки з нагоди Чорної п’ятниці слід у магазинах більшого формату, наприклад, у великих супермаркетах, гіпермаркетах і, звісно, ​​дисконт-супермаркетах, де пропозиція промислових чи косметичних категорій однозначно ширша. Але й там масштаб розпродажів мало чим відрізняється від інших передріздвяних тижнів”, – вважає Марек Захальський.

Інфляція у Польщі змінює поведінку споживачів

За словами експерта, цьогорічна Чорна п'ятниця має шанси відрізнятися від розпродажів попередніх років. 

“Раніше популярні у цей день категорії – наприклад, одяг чи електроніка – цьогоріч будуть першими, від яких поляки відмовляться або обмежать свої покупки в епоху бурхливої ​​інфляції. У пошуках можливості заощадити покупці частіше шукатимуть акції на продукти”, – пояснив він.

Експерт додав, що це вже відбувається, про що свідчать спостереження поведінки споживачів у роздрібних магазинах. Так, покупці стали частіше обирати товари власних марок мереж, купувати більші упаковки продуктів або ж шукати дешевші відповідники певних виробів. 

Крім того, на думку експерта, ціни на ключові продукти навряд впадуть у передріздвяний період, а навпаки, можуть підскочити, адже рівень інфляції у Польщі не сповільнюється. Тому цього року Чорна п’ятниця здається чудовою нагодою для продуктових магазинів привабити велику кількість клієнтів.

Центр моніторингу ринку – незалежна дослідницька агенція, що спеціалізується на аналізі даних про транзакції, отримані в електронному вигляді з касових апаратів продуктових магазинів.

⇒ Читайте також:

Нова пошта запрацювала у Познані та Жешуві

Які премії та бонуси для працівників підготували польські мережі напередодні Різдва 2022-2023 рр.

Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах