Чорна п'ятниця-2022 та інфляція: яких знижок варто очікувати під час розпродажів у Польщі

14 Листопада 2022
акції та знижки на чорну п'ятницю 2022 в польщі

Розпродажі з нагоди Чорної п’ятниці-2022, яка відбудеться вже 25 листопада, планує провести 83% власників інтернет-магазинів у Польщі. Такими є дані опитування, яке проводили представники платіжної системи Tpay. На думку 60% респондентів, цьогоріч Чорна п’ятниця знижок у Польщі відрізнятиметься від тієї, що проходила у 2021 році - перш за все, через інфляцію. Остання досягла у Польщі рівня 17,9%. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.

Половина учасників опитування стверджує, що під час цьогорічної п’ятниці знижок не запропонує покупцям безкоштовної доставки товарів, придбаних онлайн. Крім цього, 17% польських продавців зменшить свій бюджет на маркетинг, а також скоротить період знижок та акцій. Аж 90% респондентів заявляють про намір знизити ціни на свої товари чи послуги, кожен третій власник інтернет-магазину визнає, що знижки будуть меншими, ніж у попередні роки.

На думку президентки агенції Inquiry Market Research Аґнєшки Гурницької,  Чорна п’ятниця - це єдина у році можливість збільшити продажі до такого рівня, який є недосяжним для більшості категорій в інші місяці. 

“Дані за попередні роки показують, що знижками під час Чорної п'ятниці користується 50% інтернет-покупців. У день безкоштовної доставки закупи робить 25% користувачів мережі, а у Кіберпонеділок - 20%. Період розпродажів випереджає Різдво, а подарунки під ялинкою з’являлись навіть у найтемніші часи пандемії, тому можна сподіватись, що покупці вирушать на шопінг”, - пояснює експертка агенції, що займається дослідженням споживачів. 

Аґнєшка Гурницька наголосила, що низькі ціни та безкоштовна доставка були важливими для покупців у Польщі протягом багатьох років. Останнє, однак, не є вирішальним за умови покупок на великі суми. Ті клієнти, яким важливий конкретний товар, але вони не хочуть витрачати гроші на доставку, підуть у стаціонарні магазини.

акції та знижки на чорну п'ятницю 2022 в польщі

radiozet.pl

Акції та знижки під час Black Friday-2022 у Польщі

Як показало дослідження Tpay, найбільша кількість магазинів - 50% опитаних - стверджує, що готує для покупців знижки до 30%. Кожен п’ятий планує знизити вартість товарів на 10%. Така ж кількість продавців готова знизити ціни під час Чорної п’ятниці на 20%. Є й ті, хто планує запропонувати навіть 70-відсоткові знижки - 10% респондентів. 

Незважаючи на те, що переважна більшість продавців (80%) планують однакові акції для всіх, у деяких онлайн-магазинах сума знижок буде залежати від типу покупця. Так, вони планують запропонувати вищі знижки для постійних клієнтів, а також тих, хто купує через мобільні застосунки. 

Інші заходи, які продавці підготували для своїх клієнтів, включають додавання безкоштовних додаткових товарів/послуг до замовлення (40%), безкоштовну доставку (30%) та продовження терміну повернення/обміну товару (10%).

Багато продавців роблять ставку на подовжений період акції - 60% опитаних планує ввести знижки на 25-28 листопада (п'ятниця - понеділок), тобто в період, що охоплює і Чорну п'ятницю, і Кіберпонеділок. Кожен п'ятий власник магазину хоче ввести нижчі ціни на Black Weekend, тобто з 25 по 27 листопада. Ще близько 10% опитаних не планують акції у інший день, окрім Black Friday.

акції та знижки в польських магазинах 2022nordbayern.de 

Чорна п'ятниця цього разу без фейкових акцій

Під час цьогорічної Чорної пятниці знижок покупці можуть сподіватись на більшу прозорість пропозицій та чесне повідомлення про реальні знижки на товари. Ці зміни стануть результатом директиви ЄС під назвою Омнібус, яка – хоча ще не імплементована Польщею – вже починає використовуватися деякими продавцями.

Директива усуває, серед іншого, практику фальшивих акцій та знижок. Йдеться про ситуацію, коли незадовго до Чорної п'ятниці деякі продавці штучно підвищували ціни на товари, щоб потім мати можливість пропонувати на них “знижки”, чим фактично повертали поточну ціну на товар. Директива Omnibus вимагає від торговців вказувати найнижчу ціну продукту за останні 30 днів. Ці правила стосуються як онлайн, так і звичайних магазинів.

“За дотриманням цього обов’язку стежитиме Державна торговельна інспекція, яка зможе накласти на недобросовісного продавця штраф до 20 000 злотих. Для підприємця, який неодноразово порушує положення Закону (принаймні тричі протягом 12 місяців), штраф може досягати 40 000 злотих”, - каже Габріела Халла-Поплавська, адвокатка IdoSell.

Як зазначає президентка Inquiry Аґнєшка Гурницька, поляки не тільки люблять розпродажі, але й добре знають, як не бути обдуреними. 

“Польські споживачі «розумні», а наші купівельні компетенції на хвилі пандемії ще більше зросли. Ми відслідковуємо ціни, порівнюємо їх, а акції – це навіть предмет розмов у родині.Поляки також звертають увагу на безпеку покупок, політику повернення та доступні способи оплати. Відтермінування платежів стає все більш популярним, і я думаю, що цього року їх буде більше, ніж раніше”, – пояснює експертка.

Завдяки змінам у законодавстві перевірити привабливість пропозицій стане набагато простіше. Цього року покупцям у Польщі варто передусім подбати про безпеку своїх фінансових операцій, щоб не стати жертвою фішингу. На жаль, Чорна п’ятниця також є часом “збору врожаю” для онлайн-шахраїв. В ажіотажі передріздвяних покупок слід не забувати про холодний розум. Якими б привабливими не були розпродажі, брати в них участь варто з готовим списком покупок і не захоплюватися акціями. Навіть дуже високі знижки не повинні бути приводом для вимушеної покупки непотрібних товарів, радять експерти.

⇒ Читайте також:

Які премії та бонуси для працівників підготували польські мережі напередодні Різдва 2022-2023 рр.

Netto скорочує графік роботи супермаркетів, щоб економити електроенергію

Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

Головне фото: bankier.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах