Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьРозпродажі з нагоди Чорної п’ятниці-2022, яка відбудеться вже 25 листопада, планує провести 83% власників інтернет-магазинів у Польщі. Такими є дані опитування, яке проводили представники платіжної системи Tpay. На думку 60% респондентів, цьогоріч Чорна п’ятниця знижок у Польщі відрізнятиметься від тієї, що проходила у 2021 році - перш за все, через інфляцію. Остання досягла у Польщі рівня 17,9%. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.
Половина учасників опитування стверджує, що під час цьогорічної п’ятниці знижок не запропонує покупцям безкоштовної доставки товарів, придбаних онлайн. Крім цього, 17% польських продавців зменшить свій бюджет на маркетинг, а також скоротить період знижок та акцій. Аж 90% респондентів заявляють про намір знизити ціни на свої товари чи послуги, кожен третій власник інтернет-магазину визнає, що знижки будуть меншими, ніж у попередні роки.
На думку президентки агенції Inquiry Market Research Аґнєшки Гурницької, Чорна п’ятниця - це єдина у році можливість збільшити продажі до такого рівня, який є недосяжним для більшості категорій в інші місяці.
“Дані за попередні роки показують, що знижками під час Чорної п'ятниці користується 50% інтернет-покупців. У день безкоштовної доставки закупи робить 25% користувачів мережі, а у Кіберпонеділок - 20%. Період розпродажів випереджає Різдво, а подарунки під ялинкою з’являлись навіть у найтемніші часи пандемії, тому можна сподіватись, що покупці вирушать на шопінг”, - пояснює експертка агенції, що займається дослідженням споживачів.
Аґнєшка Гурницька наголосила, що низькі ціни та безкоштовна доставка були важливими для покупців у Польщі протягом багатьох років. Останнє, однак, не є вирішальним за умови покупок на великі суми. Ті клієнти, яким важливий конкретний товар, але вони не хочуть витрачати гроші на доставку, підуть у стаціонарні магазини.
radiozet.pl
Як показало дослідження Tpay, найбільша кількість магазинів - 50% опитаних - стверджує, що готує для покупців знижки до 30%. Кожен п’ятий планує знизити вартість товарів на 10%. Така ж кількість продавців готова знизити ціни під час Чорної п’ятниці на 20%. Є й ті, хто планує запропонувати навіть 70-відсоткові знижки - 10% респондентів.
Незважаючи на те, що переважна більшість продавців (80%) планують однакові акції для всіх, у деяких онлайн-магазинах сума знижок буде залежати від типу покупця. Так, вони планують запропонувати вищі знижки для постійних клієнтів, а також тих, хто купує через мобільні застосунки.
Інші заходи, які продавці підготували для своїх клієнтів, включають додавання безкоштовних додаткових товарів/послуг до замовлення (40%), безкоштовну доставку (30%) та продовження терміну повернення/обміну товару (10%).
Багато продавців роблять ставку на подовжений період акції - 60% опитаних планує ввести знижки на 25-28 листопада (п'ятниця - понеділок), тобто в період, що охоплює і Чорну п'ятницю, і Кіберпонеділок. Кожен п'ятий власник магазину хоче ввести нижчі ціни на Black Weekend, тобто з 25 по 27 листопада. Ще близько 10% опитаних не планують акції у інший день, окрім Black Friday.
nordbayern.de
Під час цьогорічної Чорної пятниці знижок покупці можуть сподіватись на більшу прозорість пропозицій та чесне повідомлення про реальні знижки на товари. Ці зміни стануть результатом директиви ЄС під назвою Омнібус, яка – хоча ще не імплементована Польщею – вже починає використовуватися деякими продавцями.
Директива усуває, серед іншого, практику фальшивих акцій та знижок. Йдеться про ситуацію, коли незадовго до Чорної п'ятниці деякі продавці штучно підвищували ціни на товари, щоб потім мати можливість пропонувати на них “знижки”, чим фактично повертали поточну ціну на товар. Директива Omnibus вимагає від торговців вказувати найнижчу ціну продукту за останні 30 днів. Ці правила стосуються як онлайн, так і звичайних магазинів.
“За дотриманням цього обов’язку стежитиме Державна торговельна інспекція, яка зможе накласти на недобросовісного продавця штраф до 20 000 злотих. Для підприємця, який неодноразово порушує положення Закону (принаймні тричі протягом 12 місяців), штраф може досягати 40 000 злотих”, - каже Габріела Халла-Поплавська, адвокатка IdoSell.
Як зазначає президентка Inquiry Аґнєшка Гурницька, поляки не тільки люблять розпродажі, але й добре знають, як не бути обдуреними.
“Польські споживачі «розумні», а наші купівельні компетенції на хвилі пандемії ще більше зросли. Ми відслідковуємо ціни, порівнюємо їх, а акції – це навіть предмет розмов у родині.Поляки також звертають увагу на безпеку покупок, політику повернення та доступні способи оплати. Відтермінування платежів стає все більш популярним, і я думаю, що цього року їх буде більше, ніж раніше”, – пояснює експертка.
Завдяки змінам у законодавстві перевірити привабливість пропозицій стане набагато простіше. Цього року покупцям у Польщі варто передусім подбати про безпеку своїх фінансових операцій, щоб не стати жертвою фішингу. На жаль, Чорна п’ятниця також є часом “збору врожаю” для онлайн-шахраїв. В ажіотажі передріздвяних покупок слід не забувати про холодний розум. Якими б привабливими не були розпродажі, брати в них участь варто з готовим списком покупок і не захоплюватися акціями. Навіть дуже високі знижки не повинні бути приводом для вимушеної покупки непотрібних товарів, радять експерти.
⇒ Читайте також:
Які премії та бонуси для працівників підготували польські мережі напередодні Різдва 2022-2023 рр.
Netto скорочує графік роботи супермаркетів, щоб економити електроенергію
Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг
Головне фото: bankier.pl
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Українська компанія Fozzy Group, яка є власницею мережі супермаркетів Сільпо, шукає шляхи виходу на польський ринок споживчої торгівлі. В сусідній країні фірма планує відкрити саме супермаркети Сільпо.
До кінця березня 2023 року Нова Пошта планує відкрити ще 10 відділень Nova Post у польських містах. Таким чином загальна кількість поштових відділень української компанії у Польщі зросте до 30.
З 13 березня у польських супермаркетах Biedronka почнуть діяти нові правила повернення придбаних раніше товарів. Як повідомляє видання businessinsider.com.pl, не всі зміни можуть сподобатись покупцям.
Через ріст цін, а також той факт, що реальний рівень інфляції в Польщі суттєво відрізняється від того, який прогнозував Нацбанк, середньостатистичний житель країни витратив за минулий рік на 4,6 тисяч злотих більше.
Польська мережа продуктових магазинів Żabka та банк BNP Paribas оголосили про співпрацю, масштаби якої не мають аналогів на польському ринку. Банк таким чином прагне залучити нових клієнтів, а вони, натомість, зможуть взяти участь в лотереї та виграти гро
Коментарі