Польща має намір скасувати плату за роумінг для українців

24 Квітня 2019
скасування роумінгу в Польщі українцям

За різними даними, на сьогодні в Польщі перебуває близько 2 млн українців і це - найчисельніша група іноземців в цій країні. Безумовно, практично кожен українець щодня користується мобільним зв’язком для дзвінків та повідомлень в Україну - до родичів, друзів чи партнерів по бізнесу. 

Наразі між Україною та Польщею діє роумінг - процедура надання послуг зв'язку абоненту поза зоною покриття “домашньої” мережі, за який стягується додаткова оплата.

Однак на днях стало відомо, що Польща хоче запропонувати скасування роумінгу для громадян України. Про це, зокрема, повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі зі східних питань Марцін Пшидач.

   ⇒ Читайте також: Play: вигідні тарифи для безлімітних дзвінків з Польщі в Україну

Коли в Польщі скасують роумінг для українців

Чиновник оголосив, що Польща до 10-ї річниці Східного партнерства запропонує встановлення ротаційного головування в партнерстві й активізацію секторального співробітництва, зокрема шляхом скасування плати за роумінг для громадян деяких сусідніх країн.

“З одного боку йдеться про зближення правових систем країн-партнерів до європейських систем, про моніторинг їх поступу у втіленні європейського доробку. Друга пропозиція Польщі - це ставка на галузеву співпрацю”, - заявив Пшидач.

Він додав: якщо країни СП (Східного партнерства) не можуть повністю адаптуватися до європейських стандартів, то це може бути зроблено, принаймні в окремих секторах.

Прикладом таких дій він назвав, зокрема, скасування оплати за дзвінки в роумінгу, що відчули б на собі прості люди, зокрема українці, які проживають в Польщі. 

в Польщі скасують роумінг для українців

Що дасть скасування роумінгу в Польщі українцям

На цю новину вже відреагували і українські високопосадовці. Як стверджує глава Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Олександр Животовський, такі новини – "це однозначно позитивний сигнал".

Скасування роумінгу для українців в Польщі дасть можливість нашим громадянам під час свого перебування в Польщі дзвонити і писати повідомлення в Україну за тією ж ціною, яку вони платять удома.

Міжурядова угода між Україною та Польщею може бути підписана вже до кінця 2019 року.

До слова, між країнами ЄС відсутній міжнаціональний роумінг. Ще в червні 2017 року Рада ЄС затвердила перехід на безкоштовний роумінг для європейських користувачів на території всіх країн, що входять до ЄС.

Коротка довідка: Східне партнерство ініційоване у 2009 році Польщею та Швецією і має на меті зближення шести пострадянських країн (України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Білорусі та Вірменії) до ЄС.

Читайте також:

Play: вигідні тарифи для безлімітних дзвінків з Польщі в Україну

В Польщі відкрили інфолінію для працівників з України

В Україні змінять правила перевезення готівки через кордон

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах