В Польщі відкрили інфолінію для працівників з України

08 Березня 2018
інфолінія для українців в Польщі

Робота в Польщі користується великою популярністю серед українців. Згідно з даними Польської Інспекції Праці, на сьогодні в Польщі працюють понад 2,5 мільйона іноземців. Що цікаво, близько 800 тисяч із них працюють тут нелегально. Поляки намагаються зменшити кількість нелегальних працівників і застерігають українців від найму на нелегальну роботу.

Тут слід зауважити, що влаштовуючись на роботу у Польщі легально та до перевіреного роботодавця, працівник отримує ряд переваг. Зокрема, йому гарантується соціальний захист, страхування життя та право на медичну допомогу. До того роботодавець буде зобов’язаний оплачувати роботу не нижче, аніж мінімальна ставка, затверджена урядом Польщі (див. Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році).

З 1 січня 2018 року в Польщі почали діяти нові правила працевлаштування іноземців, які тепер передбачають, що для легальної роботи у Польщі іноземець повинен отримати дозвіл на роботу або дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю. Окрім того, в 2018 році в Польщі планують також запровадити певні зміни у Трудовому кодексі (Детальніше: Зміни в Трудовому кодексі Польщі в 2018 році).

Часто іноземцям, котрі працюють у Польщі буває досить складно розібратися в усіх цих змінах, документах та правилах. Багато людей можуть працювати навіть не знаючи до кінця про всі свої законні права та обов’язки. А зіткнувшись із якимись порушеннями зі сторони роботодавця просто не знають куди їм звертатись по допомогу.

У зв’язку з цим у Польській Інспекції Праці було вирішено відкрити інфолінію для українців, що працюють у Польщі, куди вони могли б звертатися за допомогою та у разі виникнення питань, пов’язаних із роботою та працевлаштуванням в Польщі.

Отож тепер українці можуть звертатися за консультацією з питань законності працевлаштування на інфолінію за номером:

22 111 35 29 

Дзвінки приймаються з  16:00 до 20:00 в понеділок, вівторок та середу. Інфолінія обслуговується особами, що володіють українською мовою. Тут вам зможуть надати безкоштовну кваліфіковану юридичну допомогу.

інфолінія для українців

Безкоштовні консультації з питань легального працевлаштування та роботи в Польщі надаються іноземцям також у відділеннях Польської Інспекції Праці, що знаходяться в кожному воєводстві. Консультації проводяться під час особистої зустрічі або по телефону.

Адреси відділів Польської Інспекції Праці у воєводствах Польщі, графік їх роботи та номери телефонів шукайте ТУТ.

Читайте також:

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Середня заробітна плата в Польщі у 2018

Зміни в отриманні Дозволу на проживання у Польщі (Zezwolenia na pobyt) в 2018 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах