В Україні змінять правила перевезення готівки через кордон

28 Лютого 2019
перевезення готівки через кордон

Кожен, хто перетинає кордон України, має при собі готівку. Згідно з чинними правилами перевезення готівки через кордон, громадяни України без заповнення митної декларації можуть перевозити із собою гроші будь-якої валюти на суму, еквівалентну до 10 тисяч євро. Якщо ця суму є більшою, на кордоні вам необхідно буде заповнити митну декларацію.

Міністерство фінансів вирішило внести деякі корективи і дещо змінити правила перевезення через кордон валютних цінностей. У міністерстві пояснюють  таку ініціативу вимогами міжнародного Комітету Moneyval в рамках удосконалення системи фінансового моніторингу.

Отож, які зміни пропонує Мінфін і як тепер відбуватиметься процедура перевезення готівки через кордон?

Зміни правил перевезення готівки через кордон в Україні 2019

Ліміт валюти, яку  можна перевозити без заповнення митної декларації, не зміниться - і надалі будь-яка особа зможе перевозити чи пересилати будь-яку валюту на суму, що не перевищує 10 тисяч євро.

Якщо сума готівки в іноземній валюті чи гривні, а також банківських металів перевищує 10 тисяч євро, - необхідно заповнити митну декларацію.

Однак зміниться при цьому саме визначення “валютних цінностей”, до якого тепер відноситимуть не тільки готівку, тепер  але і всі форми її паперового еквівалента:

  • боргові розписки
  • векселі
  • цінні папери
  • чеки
  • акції
  • депозитні сертифікати
  • інші фінансові та банківські документи

Зміни правил перевезення готівки через кордон в Україні 2019

Змінили чиновники і саму форму декларації, яка тепер відповідає формату євростандарту. В новій митній декларації додалося декілька нових полів для заповнення та змінився сам формат. 

У разі прийняття документа Кабміном, ДФС необхідно буде в найкоротші терміни забезпечити новими бланками всі митниці в Україні та оприлюднити шаблон декларації на своєму сайті.

Читайте також:

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

Нові митні правила України з 1 січня 2018

За рік українські заробітчани переказали додому 11 млрд доларів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах