Польща посилює карантинні обмеження через штам коронавірусу “Омікрон”

30 Листопада 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

Через поширення в Європі нового варіанту коронавірусу “Омікрон”, польський уряд прийняв рішення посилити деякі карантинні обмеження в країні. Так, з 1 по 17 грудня з 75% до 50% скоротиться ліміт відвідувачів у закладах харчування, кінотеатрах, музеях, релігійних установах та спортивних залах. Крім того, у сімейних урочистостях, таких як весілля чи хрестини, зможе брати участь не більше 100 осіб (раніше було 150 осіб), а у спортивних - не більше 250 осіб (не 500, як було досі).

Як відомо, ці ліміти не стосуватимуться вакцинованих проти Covid-19 людей. Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський також наголосив, що поліція ретельніше перевірятиме дотримання карантинних норм на підприємствах та у громадських закладах, пише businessinsider.com.pl. У випадку перевищення ліміту осіб, на підприємця-порушника чекає штраф чи інше, передбачене законодавством покарання. 

Під час прес-конференції у понеділок, 29 листопада, Адам Недзельський заявив, що підприємці мають право перевіряти ковід-сертифікати своїх клієнтів - таку можливість передбачає розпорядження Ради Міністрів. 

“Розпорядження дає організаторам можливість самостійно встановлювати правила відвідування їхніх заходів. Це означає, що якщо є якийсь ліміт, то до ліміту особи впускаються. Якщо ліміт перевищено, то людина, яка показує свій ковід-сертифікат, за замовчуванням дає згоду на те, щоб увійти. Якщо не показує, то просто не увійде. Так мають бути побудовані правила відвідування”, - сказав міністр Недзельський.

актуальні карантинні обмеження в польщіPrzemyslaw Swiderski/gazetawroclawska.pl

Нагадаємо, у Польщі досі діє обов’язок носіння захисних масок у публічних місцях, зокрема у транспорті, у магазині чи торговому центрі, у медичних та культурних закладах тощо. Ніс та рот не обов’язково прикривати на свіжому повітрі, у парках чи лісах. 

Крім того, у більшості громадських місць діють ліміти відвідувачів, що розраховуються залежно від площі об’єкта або його зайнятості. Ці ліміти не стосуються вакцинованих осіб. 

Варто зазначити, поки що невідомо, чи Польща посилить карантинні обмеження на кордоні, зокрема заборонить туристичні поїздки для громадян третіх держав. Разом з тим, в уряді розглядають варіант введення обов’язкової самоізоляції для невакцинованих мандрівників з країн, де є підтверджені випадки штаму "Омікрон".

⇒ Читайте також:

Уряд виплатить полякам допомогу для боротьби з інфляцією - до 1150 злотих на рік

Між Києвом та Варшавою знову курсуватиме прямий поїзд. Вартість квитків

Змінились правила в’їзду в Україну для невакцинованих громадян та іноземців

Головне фото: Markus Winkler on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах