Уряд виплатить полякам допомогу для боротьби з інфляцією - до 1150 злотих на рік

25 Листопада 2021
фінансова допомога від держави в польщі

У четвер, 25 листопада, уряд Польщі на чолі з прем’єром Матеушем Моравецьким презентував так званий “Антиінфляційний щит” (Tarcza antyinflacyjna). Це пакет документів, які мають допомогти підприємцям та звичайним громадянам пережити інфляцію і різке підвищення цін в країні.

“Уряд Польщі діє з думкою про польських громадян і, щоб стабілізувати ріст інфляції, презентує першу серію рішень, які мають амортизувати рівень інфляції”, - повідомив Моравецький, передає видання money.pl.

ціни в польщі 2021

Антиінфляційний щит зокрема передбачає тимчасове зниження ПДВ на електроенергію та газ, а також зменшення акцизного податку на паливо. Крім цього, прем’єр-міністр анонсував запровадження так званого “захисного додатку” (dodatek osłonowy) - його мають виплачувати домогосподарствам із невеликим доходом. За задумом уряду, ці гроші повинні компенсувати полякам підвищення цін на продукти харчування:

“Ми хотіли знизити ПДВ на споживчі товари до нуля, але, на жаль, Євросоюз має іншу політику і не погодився на це. Тож ми запроваджуємо “захисний додаток”, який виплачуватимуть за критерієм доходу. Допомога складатиме від 400 зл до 1000 зл, залежно від домашнього господарства. Його виплачуватимуть двома частинами у 2022 році”, - пояснив Матеуш Моравецький, цитує businessinsider.com.pl.

Таким чином, уряд використовуватиме державні гроші, щоб поповнити кишені малозабезпечених поляків. За попередніми підрахунками, такою допомогою зможе скористатись близько 5,2 млн домогосподарств у Польщі. 

⇒ Як живеться в Польщі на мінімальну зарплату. Дослідження

Тож які критерії отримання “захисного додатку”? Вирішальним в цьому питанні буде дохід на одного члена сім'ї.

У випадку одноосібних домогосподарств, ліміт доходів становитиме 2100 злотих на місяць. Таким людям уряд виплатить одноразову допомогу на суму 400 злотих. 

  • 600 злотих отримають дво- та трьохособові домогосподарства;
  • 850 злотих - родини з 4-5 членами;
  • 1150 злотих - великі родини, де є щонайменше 6 осіб.

У кожному з цих випадків дохід на одну особу не має перевищувати суми 1500 злотих на місяць. 

інфляція в польщі актуальні ціни на продукти

Тема Антиінфляційного щита з’явилась на порядку денному ще в жовтні 2021 року. Тоді Матеуш Моравецький анонсував презентацію пакету рішень, які мають тимчасово компенсувати підвищення цін на електроенергію, газ і продукти харчування в Польщі. За даними Головного статистичного управління країни, минулого місяця ріст інфляції в Польщі становив 6,8%. На думку експертів, інфляція з'їдає не тільки заощадження поляків, занадто високі відсоткові ставки можуть також підірвати інвестиції підприємств. 

⇒ Читайте також:

Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

Підвищення мінімальної зарплати з 2022 року в Польщі: хто виграє, а хто втратить

Головне фото: Materiały prasowe, KPRM

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах