Змінились правила в’їзду в Україну для невакцинованих громадян та іноземців

21 Жовтня 2021
актуальні правила перетину кордону україни

Відтепер при в’їзді на територію України невакциновані особи будуть встановлювати оновлений застосунок для відстеження самоізоляції “Вдома”. Як повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України, після зміни функціоналу програма працюватиме лише 72 години, тобто до моменту, поки особа не зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Як вирішили в уряді України, необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, “Вдома” успішно впорався зі своїми функціями. Лише за 2020 рік застосунок завантажило близько мільйона осіб, які в’їжджали на територію України з-за кордону і проходили 14-денний карантин. 

“Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, “Вдома” змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото”, - пояснив Михайло Федоров. 

самоізоляція із додатком вдомаthedigital.gov.ua

Як відомо, під час реєстрації у мобільному додатку “Вдома” потрібно вказати такі дані: 

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • серія та/або номер паспорта; 
  • місце самоізоляції; 
  • номер телефону.

Впродовж 72 годин після реєстрації людина повинна зробити ПЛР чи антиген тест. Дослідження обов’язково слід проходити у верифікованій міністерством охорони здоров’я лабораторії. Результат тесту автоматично з’явиться у додатку. Якщо він негативний - додаток можна видалити і припинити самоізоляцію. Якщо ж позитивний - слід звернутись до сімейного лікаря. 

У випадку, якщо особа не пройшла тестування після в’їзду в Україну, через 72 години додаток самостійно деактивується, а відповідна інформація надійде до правоохоронців. Вони будуть вибірково перевіряти чи перебуває громадянин/громадянка у вказаному місці самоізоляції. 

Якщо людина відмовиться встановлювати додаток “Вдома”, то буде зобов’язана пройти 14-денний карантин. А іноземним громадянам у такій ситуації відмовлять у перетині українського кордону. 

⇒ Читайте також:

Хто має право на позачерговий пропуск через державний кордон України

Польща дозволила відновити залізничне сполучення з Україною

Перший в Україні автобан вестиме до кордону з Польщею

Головне фото: dailylviv.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах